Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian_C

Parfumel Vs. Cd-Mp3 Aveo

Recommended Posts

Buna tuturor,

 

Am cautat inainte sa creez acest topic nou, dar nu am gasit nimic legat de problema mea.

 

Ieri cand am ajuns la masina am observat ca tot odorizantul prins la gura de ventilatie s-a scurs pe casetofon si a picat jos pe presuri.

Poza cred ca e edificatoare. Doua butoane sunt varza, s-a dat tot jos de pe ele, arata mai urat ca niciodata.

 

Credeti ca se poate face ceva ca sa arate mai bine, ca oricum ca la inceput nu va mai arata ever.

 

Multumesc celor care ma vor ajuta cu parerile lor,

Adrian C.

post-13091-127303911262_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Da.Cauta altul la dezmembrari.

Share this post


Link to post

Ai doua optiuni...ori sa schimbi unitatea sau butoanele cu ceva luat de la dezmembrari sau iti spui "asta este" si te obisnuiesti cu ideia.

Share this post


Link to post

Dai jos unitatea, scoti butonul de sub afisaj - ala stricat rau - il iei la smirghel pana obtii o suprafata neteda - pe care apoi lipesti un autocolant negru mat cu ferestruica decupata exact ca la alea de alaturi.

Butonul de mai jos nu e suficient afectat incat sa merite deranjul

  • Like 1

Share this post


Link to post

Merci pentru parerile de pana acum,

 

dar problema e ca nu numai butonul ala de preset-radio de sus si seek-ul sunt bulite, mai s-o scorojit in cateva locuri fata casetofonului.

 

Inca o mica intrebare, daca demontez unitatea, pot sa scot usor fata de la ea? Ies usor butonasele, plasticul, etc.?

 

 

P.S. Este pe okazii CD-ul asta obtinut din dezmembrari, la 450 RON, dar se merita oare sa dau banii astia?

 

Multumesc,

Adi C.

Share this post


Link to post

Dupa mine - nu merita pentru doua butoane.

Nu stiu cat de usor de scoate... probabil un pumn de suruburi de desfacut. Dar nu imposibil.

Impecabil nu va arata, dar oricum mult mai bine ca acum. Si va servi ca reminder sa nu mai folosesti porcarii d-alea, mai ales ca de ani de zile se aude pe absolut toate forumurile auto si nu numai de cat de "rele"sunt cu plasticul bordului.

Share this post


Link to post

Mai vreau sa va cer o parere, poate e deplasata ideea mea, dar...

 

M-am gandit sa ma duc pe CASCO cu problema asta, dar inainte sa incep sa umblu si sa ma zbat,

ce ziceti, am vreo sansa ca asa o chestie sa intre pe casco, am vreo sansa sa-mi inlocuiasca MP3-ul?

 

P.S.: n-am mai apelat pana acum niciodata la casco

Share this post


Link to post

CASCO = fransiza 100 E, minim si te intorci de unde ai plecat. Daca nu ai full CASCO cu substante corozive incluse este posibil sa nu. Mai mult poate parea neglijenta si sa nu fie acceptat la plata.

Share this post


Link to post

e in leasing masina, am Full CASCO la ea, fara nici o franciza.

(dar sincer are contractul foarte-foarte multe pagini) si nu l-am citit ca vad de substante corozive

Share this post


Link to post

n-ai nici o sansa la casco cu treaba asta

Share this post


Link to post

Ai un PM cu un continut mai ...neortodox dar eficient. ;)

Share this post


Link to post

Sambata am demarat operatiunea "How to fix un Mp3 bulit"

 

Am demontat toate elementele consolei centrale, de la chestiile de climatizare pana sus la ceas, si le-am dus in casa.

Am desfacut toata fata MP3-ului si toate elementele acesteia, ca sa ajung la plasticul ce trebuia sa-l vopsesc (care arata sub orice critica, scorojit tot, inca clonconea lichidul parfumelului).

 

Intreaga masa de birou am umplut-o cu butoane si tumburuse.

Ce m-am mirat si eu e ca am pus tot ok la loc.

 

Am dat cu Primer pentru plastic, apoi cu vopsea si am lasat o noapte sa se usuce totul.

 

P.S.: singurul lucru care nu a prea iesit, este butonul ala de sus, dar azi il colantez, ca nu imi place cum o iesit. Butonul de Seek care era afectat a iesit perfect.

 

La toate elementele vopsite le-am dat un aspect, nu stiu cum sa ma exprim, de piatra, foarte putin zgruntuors, mie imi place la nebunie la atingere, e ca si cand pui mana pe o piatra.

Nu se ia pe mana, momentan e super ok.

 

Daca tot m-am apucat de operatiune, am mai vb si alte elemente cu argintiu, ca unele erau albite de vreme, de tinut mana pe ele mult si aratau urat.

 

Timp efectiv de lucru: 7 ore

Cost total produse utilizate: 120 RON

 

Numai bine,

Adrian

 

 

post-13091-127347092826_thumb.jpg

post-13091-127347095458_thumb.jpg

post-13091-12734709756_thumb.jpg

post-13091-127347101642_thumb.jpg

post-13091-127347104809_thumb.jpg

post-13091-127347106912_thumb.jpg

post-13091-127347114316_thumb.jpg

post-13091-127347116611_thumb.jpg

post-13091-127347119634_thumb.jpg

post-13091-12734712483_thumb.jpg

post-13091-127347127498_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...