Jump to content
Sign in to follow this  
KalosOwner

Bucsa Bara Stabilizatoare!

Recommended Posts

Buna ziua tuturor! As avea nevoie de putin ajutor! Ar trebui sa schimb cele 2 bucsi de la bara stabilizatoare la un Kalos! Intrebarea mea ar fi daca stie cineva codul piesei fiindca la magazin nu il gasesc! Multumesc

Share this post


Link to post

Salut, uite un numar de telefon de la un baiat din craiova care se ocupa cu piese auto special de chevrolet care mai mult ca sigur o sa te ajute are cele mai bune preturi 0766455545 Lao (trimite prin curier)

Share this post


Link to post

Mersi frumos pentru numarul de telefon! O sa sun sa vad ce rezolv!

Share this post


Link to post

Lao e un super baiat. Nu-i fac reclama aiurea in copac dar merita toate atentia cand e vorba de piese. Ieftin si bun!

  • Like 1

Share this post


Link to post

Si eu am avut trepidatii in volan si le simteam in toata masina inclusiv in schimbator cand acceleram. In momentul in care franam incet de la 100km/h volanul imi vibra foarte rau. Mai avem si un tremurat cand plecam de pe loc (vedeam capota cum se misca). Toate aceste lucruri s-au rezolvat cu schimbarea bucsilor inferioare din brat si bucse bara stabilizatoare. Tremuatul motoului insa a ramas deoarece mecanicii au descoperit ca suportul de sub motor era foarte moale si mi-a afectat si racordul de la evacuare. L-am schimbat si e ok, motorul nu mai vibreaza insa observ ca masina e mult mai rigida la gropi. Ca punct de reper am luat detectorul care sta fixat pe parbriz si se misca mult mai repede pe acelesi drum si pozitia la volan e cam ciudata, ma cam omoara la spate. Am facut 300 km dus cu bucsele vechi si la intors dupa schimbare parca se zguduia altfel. Cert e ca se cunoaste ca bucsele sunt schimbate, nu mai sunt vibratii este doar mai rigida. Mi-e frica sa nu fi montat bucsele bine. Aveau niste sageti pe ele carora nu le-au facut semne.

Trebuie sa-i mai fac directia deoarece volanul sta putin stramb dupa schimbarea bucsilor.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...