Jump to content
Sign in to follow this  
fry

Despre Cainii Vagabonzi Din Romania

cainii vagabonzi  

70 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

In zilele noastre, ideea de divort nu mai e atat de tabu.

 

That's a killer zmeule =))

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Ca ai baut singur.

 

Ce vrei sa insinuezi?

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Nu renuntati si nu disperati, topicul despre cainii maidanezi se intoarce dupa pauza publicitara...

Hai mai baieti, nu aici, nu acum si nu despre altceva decat minunatele potai fara stapan :spumelagura:

Edited by raven84

Share this post


Link to post

In zilele noastre, ideea de divort nu mai e atat de tabu.

 

Da, da' eu o iubesc sincer :D

Share this post


Link to post

Ce vrei sa insinuezi?

Ca n-ai impartit cu ceilalti.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Da, da' eu o iubesc sincer :D

 

Inteleg ca nu esti de acord cu eutanasierea...

Share this post


Link to post

Mai bine cate 20% fiecaruia. Putini, dar fermi.

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

Impart.Cate 5% fiecaruia.

 

Asa spuneau si proprietarii OMV despre Guvernul Nastase.

Share this post


Link to post

@Zmeu

Daca e sa-mi dau cu parerea, eu sunt "pentru" (ce mai conteaza o "viata de caine").

Numai ca as "vota" mai degraba pentru operatia asta pe multi oameni care creeaza problemele astea.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Da, da' eu o iubesc sincer 40000000.gif

Nevasta sau pisica? smilies56.gif

Am inteles ca intre ele e razboirolleyes.gif

Share this post


Link to post

Daca scrii pe wikipedia (varianta in engleza) ceva de caini fara stapan, Romania apare ca principala sursa de exemple: http://en.wikipedia.org/wiki/Free-ranging_urban_dog . Nu putem sa ramanem asa, este prea de tot. Nu numai aspectul asta doare ptr Romania, mai sunt si altele, dar as prefera sa dispara problema asta cat mai repede.

 

Pagina in romana - http://ro.wikipedia.org/wiki/Maidanez

  • Like 3

Share this post


Link to post
In Moscow, stray dogs are known to take the subway from the suburbs into the city during the day to search for food and to take the subway back home at night.

 

Astia da caini maidanezi. Sunt cu un nivel mai sus decat ai nostri. Maine-poimaine poti sa-i trimit sa-ti faca piata in schimbul unei fleici de porc.

  • Like 4

Share this post


Link to post

dar as prefera sa dispara problema asta cat mai repede.

 

 

Daca vrei sa dispara gaseste o solutie si creeaza caile de aplicare.

In alta ordine de idei, cu totii dorim sa dispara si problema unei anumite etnii ce ne face tara de rusine peste tot. Cu ei ce facem, trecem tot la eutanasiere mda.gif ? N-as prea crede. Oricum eu unul merg pe ideea ca violenta este solutia oamenilor fara solutii. Reflectati putin si o sa vedeti ca am dreptate.

Share this post


Link to post

That's deesspphhiiiickkkaaabbbllleeee!!!!, vorba unui cunoscut personaj de desene animate 20_grumpy.gif

Share this post


Link to post

Zmeuleeeee esti in criza ? 24000000.gif

Iar ai gresit doza45000000.gif ?

  • Like 1

Share this post


Link to post

tare si lascarica...tare =))

Share this post


Link to post

Si pisica e un suflet.

Si ce daca? Dupa caini urmeaza si pisicile.

Share this post


Link to post

raven84: "...In alta ordine de idei, cu totii dorim sa dispara si problema unei anumite etnii ce ne face tara de rusine peste tot. Cu ei ce facem, trecem tot la eutanasiere..."

 

Bai nene, opriti-va in a mai face astfel de comparatii. Pur si simplu nu puteti face diferenta intre OM si MAIDANEZ? Este atat de greu? De ce aproape toti sustinatorii maidanezilor nu sunt capabili (sau nu vor) sa faca aceasta departajare normala, necesara?

Edited by fry
  • Like 1

Share this post


Link to post

Ahaa, deci pana la urma asta e adevarata fata a lui @Titus, ii plac cainii vagabonzi :) )

 

@Fry: Intelege ca nu fac comparatii negandite. Cel mai usor e sa omori, pana la urma singurul lucru care ne impiedica sa omoram un om sunt legile si...poate morala. De ce la caini este altfel?

Share this post


Link to post

Sunt considerati inutili pe strada si chiar asa este, nu au ce cauta pe strada. Dar cum mintea noastra bolnava nu vrea sa cheltuie nici un ban pentru a rezolva problema, ii omoram si am terminat. Ce mai desfacem firul in patru?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...