Jump to content
Sign in to follow this  
kris

Probleme Aeroterma La Chevrolet Aveo 4 Usi

Recommended Posts

Salut, fiind nou pe forum o sa incep a ma prezenta, ma numesc Cristi, sunt din Pitesti si de 2 ani sunt posesor de Chevrolet Aveo 1.2 4 usi.Pana acum nu am avut probleme notabile cu masina, dar ieri am observat ca aeroterma nu mai functioneaza decat in treapta a 4-a, restul treptelor fiind moarte. Daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema as vrea sa stiu cum a remediato,daca a fost nevoie de interventie in service, cat a durat si cat a costat Va multumesc

 

P.S. masina este inca in garantie

Share this post


Link to post

Salut, fiind nou pe forum o sa incep a ma prezenta, ma numesc Cristi, sunt din Pitesti si de 2 ani sunt posesor de Chevrolet Aveo 1.2 4 usi.Pana acum nu am avut probleme notabile cu masina, dar ieri am observat ca aeroterma nu mai functioneaza decat in treapta a 4-a, restul treptelor fiind moarte. Daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema as vrea sa stiu cum a remediato,daca a fost nevoie de interventie in service, cat a durat si cat a costat Va multumesc

 

P.S. masina este inca in garantie

 

 

 

 

Salut, aceeasi problema a avut-o un coleg la un renault kangoo ii mergea aeroterma doar in treapta a4a si ia schimbat o rezistenta sau ceva de genu nu e ceva grav, doar o ai in garantie du-te si bate-i la cap sa ti-o schimbe.

Share this post


Link to post

Du-te in service si rezolva-o pe garantie.Eu am schimbat-o in garantie fiindca avea un zgomot de frecare. Nu era pe stoc si au comandat-o la reprezentanta in Ungaria.A durat o saptamana pana a venit.

Share this post


Link to post

Vezi ca ai 2 sigurante, una pentru treptele 1-2-3 si respectiv treapta 4. Verifica-le mai intai.

Share this post


Link to post

salut.la mine ar fii o problema in sensul ca nu da aer cald in mod egal la picioare.pe dreapta da mai rece decat pe partea soferului.am un kalos in patru usi.

Share this post


Link to post

va salut .cum se demonteaza aerisitorii din bord la chevy kalos?pentru ca vreau sa i curat.multumesc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...