Jump to content
Sign in to follow this  
fry

Piese De Schimb Si Accesorii Cruze ?

Recommended Posts

@Axis: Treaba cu scutul si cu dealerii chevrolet e veche. Au montat scuturi prin 2004, pe kalos mai ales. De atunci si pana azi te poti ruga de ei cat vrei, ori iti zic direct ca nu monteaza ori te mint ca aduc "in curand". Daca vrei sa iti faci scut ptr Cruze, du-te la o tinichigerie si da comanda. Vor lua masurile si iti vor face unul care sa-i vina masinii "ca o manusa". Din cate stiu eu, toata gama Chevy vine cu gauri de surub date ptr scut din fabrica. Daca ma insel... sa ma corecteze careva. Cel putin, eu la Aveo am si matusa-mea la Spark are si ea. Nu vad de ce nu ar avea si Cruze... oricum, verifica inainte.

 

PS: un scut pe comanda costa in jur de 350-400 RON

Edited by fry

Share this post


Link to post

Multumesc Mircea!

Am cautat..intr-adevar se pare ca motorul e foarte eficient.

Stiti ceva de nivelul de siguranta atins la EURONCAP?Stiu ca tintesc 5 stele si ca in China si Australia le-au atins,dar nu stiu nimic de EURONCAP.

Vreau sa tin masina cativa ani buni si sper ca pariul meu sa fie unul castigator.

Am avut de ales intre mai multe modele de masini,iar la sfarsit am ramas cu Skoda Octavia si Chevy Cruze.Am preferat sa risc un pic,hranindu-mi placerea vizuala pe care mi-a provocat-o designul Cruze-ului.

Oricum,la dotari pe acelasi segment de pret,Cruze-ul bate clar.

 

Inca una: dupa ce am citit toate paginile acestui topic,am inteles repede ca voi avea nevoie de scut motor rolleyes.gif

Clar trebuie sa il iau din metal.Inteleg ca au fost niste membri ce si l-au comandat din Brasov de la dealer Victoria Chevrolet.

Am citit bine sau in Bucuresti se gaseste acest scut la Radacini?Este in jur de 700 ron?Daca imi fac unul custom,nu prea am de ce sa pierd garantia,nu?

Vreau sa am scutul inainte sa imi vina masina si ma gandesc sa il comand deja.

Share this post


Link to post

Salutari din nou.Pana la sosirea masinii mele de pe nu stiu unde mi-am comandat un scut metalic.Pentru cei interesati puteti face comanda direct la scut@scutauto.ro sau intrati pe site-ul lor direct si gasiti detaliile de contact.Firma este in Odorheiu Secuiesc,iar ce mi s-a parut ciudat este faptul ca atunci cand am sunat prima data mi s-a spus ca scutul ma costa 500 ron.Am sunat dupa doua saptamani si am vb cu alta persoana si mi-a dat un pret de 300 ron pentru acelasi scut de metal!!!!Ma gandesc ca poate prima persoana nu agreeaza prea mult Bucurestenii...nu as vrea sa fac supozitii aiurea..ma bucur ca am intrebat de pret din nou a doua oara.Astept scutul prin curier si plata o fac tot la curier,deci nu prea am cu ce sa ma ''tepuiesc''.

Cred ca e un pret foarte bun pt o piesa importanta care la radacini este 600 ron...

Bafta!

Share this post


Link to post

@sake007ro Si cei de la Radacini tot de la firma din Odorheiul Secuiesc le iau,doar ca mai pun "putin" la pret :) :) Acea firma este dealer-ul firmei rusesti Metalloproduktsia. Eu am deja scut de la ei, si iti pot spune ca ai facut o alegere foarte buna .Scutul este masiv, din tabla/otel de 2.5.

Edited by toxxiqman

Share this post


Link to post

Am pus eu aparatori de noroi(bavete) se numesc si scut motor din otel.Bavete-le au costat 1.5mil. si scutul motor 7mil.(manopera inclusa) si am asteptat cam 3sapt. pana au venit.Referitor la nr. rosii vezi poate le obtii si tu bonus sau macar platesti jumatate.Bafta!

Edited by cucudany

Share this post


Link to post

Salut

Am si eu 1.6 LS, argintiu :drinkers: .

A montat cineva scut metalic de la Odorheiul Secuiesc pe el?

Numai bine

Share this post


Link to post

Salut

Am si eu 1.6 LS, argintiu :drinkers: .

A montat cineva scut metalic de la Odorheiul Secuiesc pe el?

Numai bine

 

SALUT

Am montat eu pe cruze 1.8 LS plus si s-a potrivit la fix.Se livreaza cu suruburi si o schema de montaj.Baietii sunt

foarte expeditivi am comandat dimineata si a doua zi l-am avut.Pretul 300 ron,curier 45 ron curierul,montaj in service 20ron.Se mirau si baietii in service de cum arata la banii astia.

Scutul cred ca are peste 2 mm grosime.La reprezentanta la Ploiesti este 700 ron.Cred ca merita sa cumperi de la Odorheiul Secuiesc.

Bafta.

 

Salut,

 

As vrea sa montez si eu niste aparatori de noroi pe cruze.Daca poate sa imi dea si mie cineva informatii de unde as putea cumpara mai ieftine ca la reprezentanta.77000000.gif

Share this post


Link to post

Salut

Am si eu 1.6 LS, argintiu :drinkers: .

A montat cineva scut metalic de la Odorheiul Secuiesc pe el?

Numai bine

 

Salutare!

Edited by Mircea
Vanzari si alte oferte la BURSA!

Share this post


Link to post

Unde putem gasi si noi piese si accesorii pentru Cruze?

 

Eu am cautat peste tot si nimeni nu stie nimic.Pana si cei de la reprezentanta au probleme.Am intrebat cat m-ar costa niste aparatori de noroi ,in cat timp le pot afuce si nu mi-au putut raspunde.Au spus sa las un nr de tel ca ma vor cantacta.Alta problema nu au consumabile pe stoc.

Ce fac daca mi se arde un bec? Astept 2 saptamani pana fac ei comanda?

Share this post


Link to post

Becuri gasesti peste tot...

Share this post


Link to post

Dar aparatori de noroi ?

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii!

Share this post


Link to post

Si din alea.

Se gasesc universale!

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu asa eu vreau originale.Alea universale poate se potrivesc poate nu ca si husele.

Daca stie cineva un magazin ,service sau dealer care importa si vinde piese si accesorii de Cruze.

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii!

Share this post


Link to post

Salut,

 

Vreau sa intre despre placutele de frana Cruze si nu am gasit unde.

Inainte sa spun ceva vreau sa va spun cateva lucruri in avans:

 

1) Nu am gasit un alt post pe forum (am cautat) unde sa intreb despre frane si imi cer scuze daca vorbesc unde nu trebuie

2) Sunt un tata cu 2 copii si nu sunt un sofer profesionist sau pasionat auto, dar m-am plimbat cu mai multe masini

 

Incep sa va spun ca sunt indragostit la maxim de jucaria mea noua Chevrolet Cruze este cel mai misto interior pt clasa ei (si chiar mai bun decat alte clase) si la banii pe care i-am negociat cu dealeru.

 

Am doar o singura problema si anume franele.

Nu stiu, imi par ca prind (ele franele) foarte jos si parca nu se agata atat de tare de asfalt. (Adevarul este ca inca am rotile de iarna si nu am trecut la cele normale pt ca vreau sa-mi cumpar unele de vara.)

 

Am mers cu passat, opel, golf si singura care parea apropiata era un megane 2.

 

Am mai vorbit in stanga dreapta si mi s-a spus ca pot sa schimb placutele de frana.

Se merita sa fac asta? Adica sa bag banii in niste Brembo (am zis brembo pt ca nu stiu alta marca)

 

Am inca putin la bord, poate o sa-si mai dea drumul.

Daca stiti sa-mi spuneti despre placute de frana sau daca trebuie sa fac ceva, multumesc.

 

Multumesc mult

Share this post


Link to post

Stai linistit cu placutele de frana, trebuie sa se rodeze si ele si discurile. Oricum la Chevy pedala de frana e mai "prietenoasa", nu te pune in cap daca apesi usor ca la Megane.

 

Acum vin si eu cu o intrebare: Aparatorile de noroi de pe ale voastre masini (Cruze-uri) cum arata. Cei care si-au pus pot sa faca o poza si sa dea si niste dimensiuni (masurate cu ruleta eventual)? Vreau sa imi pun si eu aparatori pe Epica si nu am gasit originale (probabil nu se fac), asa ca as vrea sa vad daca pot sa pun de Cruze.

 

Multam!

Share this post


Link to post

Montat scut metalic de la Odorheiul Secuiesc (scutauto.ro) pret 310ron cu transport pana in Bucuresti.

Se potriveste foarte bine, tabla groasa 2,5-3 mm, greutate 9kg.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...