Jump to content
Sign in to follow this  
sergiuhusca

Compatibilitati Piese Daewoo - Chevrolet

Recommended Posts

Nu stiu daca mai exista un astfel de topic deschis.

Daca da, imi cer scuze si rog un moderator sa-l stearga.

Haideti sa vedem ce piese merg de la Daewoo la Chevrolet?

 

Sabotii de frana de pe Kalos, aveti idee cu ce sunt compatibili?

Share this post


Link to post

Mi s-a parut mai ok, un thread specific Chevrolet.

Daca deranjeaza rog pe cineva sa-l stearga.

Share this post


Link to post

Garantat sabotii de frana la Kalos nu sunt compatibili decat cu Aveo. Am cautat in toate programele de piese pe la toate magazinele si nu se potrivesc de pe nici o alta masina. De la gama daewoo ar fi cei de nubira numai ca sunt mai lati cu 8mm si nu incap(am probat). Am gasit saboti cu 100 de lei cand s-au dezlipit ferodourile de pe saboti la cumnatamiu si s-au blocat rotile.

Share this post


Link to post

Ce marca?La fel am patit si eu.Am ramas fara frane.

Share this post


Link to post

Marca KAP(KOREA AUTOPARTS CO.,LTD). Erau cei mai ieftini cei in cutie GM fiind peste 200 de lei.

Share this post


Link to post

salut, as vrea sa ma ajutati cu o mica problema. Am spart stopul la kalos . Pe elite.ro am gasit la un pret bun , un singur fel de stop, cu un singur cod care rezulta din la daewoo kalos si chevrolet aveo. Poza este cu stopul care imi trebuie mie. Acum eu ce as vrea sa stiu : stopul de daewoo kalos se potriveste la chevrolet kalos? sa ma risc sa il comand? se potriveste? va multumesc!

Share this post


Link to post

Rulemntii fata de la Chevrolet sunt aceeasi cu cei de la Cielo!

Share this post


Link to post

Salutare. As vrea si eu sa stiu daca placutele de frana de la daewoo matiz se potrivesc la chevrolet spark. Multumesc.

Share this post


Link to post

Placutele de frana de Kalos/Aveo sunt de fapt cele de Lanos. Am schimbat placutele la Aveo cumnatului iar la magazin au adus placute de Lanos si se potrivesc perfect. Daca stiam cumparam direct de Lanos cu 45 de lei.

Share this post


Link to post

Salutare. As vrea si eu sa stiu daca placutele de frana de la daewoo matiz se potrivesc la chevrolet spark. Multumesc.

da.am pus eu

Share this post


Link to post

Am si eu o intrebare legata de compatibilitati: am un Chevrolet Nubira produs in 2006 si am nevoie de bascula si cap planetara - un mic accident intre prieteni... stie cineva unde gasesc piesele astea? Am cautat pe autokarma si pe alte site-uri si nu apare modelul asta Chevrolet Nubira... asa ca ma gandeam poate e compatibil cu Nubira veche sau cu alt Chevy...

Share this post


Link to post

Nu e acelasi lucru cu Lacetti? Cauta aici

Edited by George_Paraschiv

Share this post


Link to post

salutare,am auzit eu sau compresorul de ac de la kalos se potriveste cu cel de cielo?

Share this post


Link to post

Pompita de la spalatorul de parbriz de la Lacetti este identica cu cea de la Matiz.

Pret 45 ron la un magazin de piese Daewoo din Dr. Taberei. :)

 

M-am gandit sa va zic si la ceilalti posesori ca sa nu faceti greseala sa va duceti sa luati de la dealer Chevy ca va ardeti rau la buzunar. :)

Share this post


Link to post

Stiti cumva daca bucsele fata de la Chevrolet kalos 2005 seamana cu cele de la vreun model daewoo?

Share this post


Link to post

placute frana Aveo acelasi cu cele de Lanos;

rulment sarcina [roata] fata Aveo acelasi cu cel de Cielo [Korea]dimensiuni 64mm diametru exterior;37mm latime,34mm diametru interior

Share this post


Link to post

A schimbat cumnatul meu un rulment pe spate la aveo si este acelasi cu cel de logan. Diferenta intre ele a fost de 300 lei.

Share this post


Link to post

Confirm la rulmentii fata(cel putin la aveo 2007 sedan, 1.4 16v) dimensiunile 37 latime, 34 interior, 64 exterior( cielo cu janta de 13"). Initial de la magazin ne-au dat rulmentii pentru cielo cu janta de 14 cu ABS (37/39/72) dar erau mai mari.

Share this post


Link to post

Iulian, te rog poti sa-mi spui daca la Aveo am nevoie de rulmenti de spate de Logan cu ABS sau fara ABS ( tinand cont ca la Aveo am ABS). Adica senzorul de ABS este pe butuc sau pe rulment? Multumesc.

Edited by Tavi81

Share this post


Link to post

Salut!

Sunt nou pe forum si vreau sa va intreb daca aveti idee despre alternatorul de pe aveo din 2008 motor 1.2 benzina. Trebuie sa il schimb (pe tot sau "doar" puntea de diode + releu de incarcare) si vreau sa stiu daca se potriveste vreun alternator de la alte masini pentru a-l lua mai ieftin.Alternatorul de pe matiz este la fel? Mi-ar fi de ajutor si un sfat de unde pot achizitiona .

Multumesc!

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...