Jump to content
Sign in to follow this  
blitz09

Dimensiuni Stergatoare Parbriz Kalos

Recommended Posts

Ce dimensiuni au stergatoarele de parbriz de la Kalos? Mi le-au furat ieri, si nu am cum sa-mi dau seama de dimensiunile necesare. Nu am gasit in cartea tehnica. Unii mi-au spus ca trebuie 550x400, altii 600x400. Unde as putea gasi unele cu pret mic-mediu? Nu vreau sa-mi cumpar Bosch, ca intr-o saptamana sa dispara...

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Daca nu ma insel sunt 61cm (24") pe stanga si 45 cm (17-18") pe dreapta. Gasesti pachete cu cate 2 stergatoare pentru fiecare dimensiune pe la orice supermarket sau benzinarie, la putin mai mult de 10 RON. Deci cu vreo 25 de ROn ai 2 seturi. Unul il pui pe masina si celalalt il tii in portbagaj si il folosesti la nevoie (de exemplu, cand iti ingheata cele de geam).

Share this post


Link to post

Poti incerca mai exact 53 cm cu 41cm. Si ca sa nu faci o investitie majora de unde sa rezulte dublarea valorii masinii, vei gasi la magazinele de piese Daewoo stergatoare WB undeva la 45 RON/ set cu lamela foarte moale si eficienta.

 

http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=24197&view=findpost&p=428419

 

http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=24197&view=findpost&p=428428

Share this post


Link to post

Imi puteti spune si mie, ce dimensiune au stergatoarele de pe aveo?

Share this post


Link to post

salut,22"si 16"....(55 cm si 41 cm)

Share this post


Link to post

ader si eu la ideea ca se pot lua cu 8 ron din real set de doua , deci cu 16 RON ai doua seturi , decat pe un set de bosch sa dai 30 ron mai bine nu

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii şi majusculele acolo unde se impun.

Share this post


Link to post

salut,22"si 16"....(55 cm si 41 cm)

 

saaau

 

 

20" cu 18 "

Share this post


Link to post

Find packages with 2 wipers for each dimension at any supermarket or gas station, at just over 10 RON. So with any 2 sets of 25 RON.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...