Jump to content
Sign in to follow this  
free_spirit

Am Dezmembrat Matiz

Recommended Posts

Salutare !!

 

Am dezmembrat un Matiz din 2004, care a fost rasturnat.

 

Singurul element de caroserie pe care-l am, este capota fata, care este in stare perfecta si este de culoare galben-auriu metalizat.

In rest am;

- cutie de viteze

- alternator

- caseta directie fara servo

- coloana directie

- faruri

- stopuri

- compresor aer conditionat

- radiator apa

- condensor aer conditionat

- motoras stergator spate

- galerie admisie complet echipata ( rampa injectoare+ valva egr )

 

Ar mai fi "tulumbele" de la instalatia de climatizare cu tot cu turbina-ventilator, radiator de caldura si cel de aer conditionat ( de la interior ), bordul cu tot cu ceas si barile fata/spate.

Piesele nu sunt noi, dar chiar daca sunt in perfecta stare, nu au garantie.Masina avea 33.000 km.

In principiu, pretul pieselor ar fi cam la jumatate sau...pe-acolo din pretul celor noi.

Nu am alte elemente de caroserie .

 

Va multumesc.

 

 

Respect !!

Edited by free_spirit

Share this post


Link to post

Ma intereseaza capota, radiatorul de racire si barele (spoilerele) fata+spate numai daca sint vopsite, ca la masina din avatarul tau.

Fa-mi te rog un pret pentru pachetul asta.

Edited by FLEX

Share this post


Link to post

ma interesea-za farurile ...spune-mi ce pret vrei pe ele?

tks

Share this post


Link to post

@ FLEX - "Pachetul" te costa 340 ron. Masina din avatar este a mea si are culoarea bej-satin , ( pe romaneste, cafea cu lapte ) insa piesele mele au culoarea galben-auriu .

@ raduf1- Farurile costa 120 ron, amandoua.

Share this post


Link to post

Salut , la stergatorul din spate ai tot ansamblul? daca da un pret te rog. Mersi

Share this post


Link to post

placajul de la portbagaj, cel de jos il mai ai? si eventual niste presuri de textil daca sunt in stare buna

Share this post


Link to post

@ bishnitzarul - Tot ansamblul inseamna motoras+ stergator, nu?? Asta am, altceva nu. Pret...habar , n-am. Da-mi cat crezi tu ca ar merita si ti-l pun pe un microbuz de Bucuresti. Daca am timp dimineata, ma duc sa-l scot din garaj si ti-l aduc maine, ca vin la Bucuresti. Daca nu, tinem legatura pe aici. 0749551863 / 0726278863 / 0761607155

 

@tarabostes - Din pacate, nu exista nimic din ce-mi ceri. Am scris si mai sus, interiorul este distrus de vreme, pentru ca nu a avut geamuri si sta in aer liber de 6 luni.

Share this post


Link to post

salut, un pret pentru cutia de viteze te rog...mersi

Share this post


Link to post

salut, un pret pentru cutia de viteze te rog...mersi

 

Salut !

 

Noua este 3000 ron ( in depozit, nu la magazin), eu o dau fix la jumatate , deci 1500 ron.

 

Preturile sunt negociabile pentru oricare dintre piesele mai sus mentionate.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

rotile le mai ai?

se potrivesc la tico?

Share this post


Link to post

rotile le mai ai?

se potrivesc la tico?

Din nefericire, au fost facute praf si jantele si cauciucurile. O singura roata a ramas si n-ai ce face doar cu una.

In afara de asta, pe Tico rotile sunt pe 12 toli iar la Matiz pe 13.

Share this post


Link to post

Bordul cum se prezinta? A suferit zgarieturi, decolorari, etc? Si daca e ok, la ce bani?

Share this post


Link to post

Bordul cum se prezinta? A suferit zgarieturi, decolorari, etc? Si daca e ok, la ce bani?

Arata foarte bine. 130 Ron cu totul. Bonus ceasul de bord. :)

Share this post


Link to post

Ok. In primul week-end in care am sambata libera si miroase a primavara afara ma infiintez la Constanta.

 

E mai convenabil pentru mine sa schimb bordul cu totul decat sa ma chinui sa-l vopsesc si sa iasa cine stie cum.

Share this post


Link to post

M-ar interesa centurile de pe spate, daca sunt in 3 puncte de fixare, eventual lasa-mi un numar de telefon sa te pot contacta, multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Ma intereseaza daca imi poti vinde suportul de centura al soferului, acela fix de langa scaunul soferului. Al meu s-a blocat si nu imi tine centura de la sofer in el. Fa un pret si spune-mi cum procedam Poti sa ma suni sau sa imi dai un beep pe 0751.082.453 sau 0768.922.011. SAlutari! Vali

Share this post


Link to post

Ma intereseaza daca imi poti vinde suportul de centura al soferului, acela fix de langa scaunul soferului. Al meu s-a blocat si nu imi tine centura de la sofer in el. Fa un pret si spune-mi cum procedam Poti sa ma suni sau sa imi dai un beep pe 0751.082.453 sau 0768.922.011. SAlutari! Vali

 

 

Salutare !

 

Din pacate si tie si lui pmg_tr, trebuie sa va dau un raspuns negativ la intrebarile voastre, intrucat centurile nu le-am dat jos de pe masina, fiind distruse de vreme. Timp de 6 luni, au stat in soare , ploaie si ninsoare si din cauza ca erau praf, nu m-am mai obosit sa le demontez.Si daca nu am luat centurile, nu am luat nici suportii.

Imi pare rau !

 

Respect !!

Edited by free_spirit

Share this post


Link to post

Salut. Ma intereseaza si pe mine motorasele de la geamurile electrice daca are. Ma intereseaza sa fie geamuri pe cablu. Imi trebuie sa le adaptez la Solenza. Ms. fumos. Pret? O zi buna in continuare.

Share this post


Link to post

Salut. Ma intereseaza si pe mine motorasele de la geamurile electrice daca are. Ma intereseaza sa fie geamuri pe cablu. Imi trebuie sa le adaptez la Solenza. Ms. fumos. Pret? O zi buna in continuare.

 

Nu. Erau manuale.

Zi buna si tie. :)

Share this post


Link to post

mai este parbriz? daca da la ce pret, eventual daca stiti cat ma costa si transportul

Share this post


Link to post

mai este parbriz? daca da la ce pret, eventual daca stiti cat ma costa si transportul

Salut.

Masina a fost rasturnata si nu ma exista nici un parbriz sau geam lateral intreg. Aveam si eu nevoie la masina mea, ca-l am crapat pe cel din fata.Imi pare rau !!

 

Respect !!

Share this post


Link to post

fete de usi spate exista? cu tot cu manere si manivele?daca da la ce pret

Share this post


Link to post

Putem sa ne vedem in Mangalia (la garaj poate)? Vreau sa iau mai multe nimicuri (macara geam, rama buton reglaj faruri, volan,polita portbagaj,boxe, casetofon, etc).Da-mi un PM sau chiar si aici.

Multumesc.

Edited by raskala

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...