Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Aveti sugestii pentru noul forum? (sau reclamatii ?)

Recommended Posts

Păi ascult până plec de la birou ;)

 

Da, aşa e normal; se păstrează data pentru a nu strica firul discuţiei. De exemplu: X postează la ora 1, Y îl citează la ora 2, tu vii şi modifici mesajul lui X la ora 3. Dacă s-ar schimba data la editare, mesajul iniţial al lui X ar apărea după mesajul lui Y care l-a citat, şi-ar ieşi o bulibăşeală cronică :D

Share this post


Link to post

Ca sa nu iti apara modifcare la semnatura, e logic ca textul ala sa se incarce din alta parte.

 

E simplu de facut faza dar o consider complet inutila!

 

@Vaxxi: Se pate f usor folosi si pluginul de la YM isi citeste statusul din

"HKEY_CURRENT_USERSoftwareYahooPagerprofiles"+Nume_USER+

"Custom Msgs"

si faci un post cu paramteru textul si ID-ul userului.Dar inca o data repet: o consider complet INUTILA!

Share this post


Link to post

Shenck, ai amestecat ideile, uită de chestiile astea tehnice şi pregăteşte bine bagajele să nu uiţi ceva p-acasă ;)

 

NFS întreba de ce nu se schimbă data mesajelor pe care le modifică el în calitate de moderator.

 

Semnătura mesajelor mele nu se modifică deloc, pur şi simplu are inclus static un element extern generat dinamic, e cea mai comodă şi elegantă soluţie.

Share this post


Link to post

Wrong, Vaxxi, nici tu n-ai inteles.

Intreb de ce nu apare NIMIC sub mesajele altora pe care le modific in calitate de moderator?

Daca le modific pe ale mele apare!

Share this post


Link to post

a :gothigh:

 

Răspunsul este "da, e normal". De ce e aşa ? pentru că aşa l-au scris ăia care l-au scris. Care-o fi explicaţia ? păi mă gândesc c-au vrut să se poată evidenţia când mesajul original a fost modificat de cel care l-a scris, de obicei moderatorii evidenţiindu-şi intervenţiile în mesaje într-o manieră mai vizibilă (de obicei, text scris cu altă culoare).

Share this post


Link to post

Admini, bagati un ochi aici:

http://forum.profm.ro/

 

Primul topic este unul care ii ajuta pe noii membrii sa inteleaga cum functioneaza forumul. N-o fi o ideie buna?

De asemenea au si ceva reguli interesante prin regulamentul ala.

Share this post


Link to post

referitor la iconite:

:D si :lol: sunt exact la fel. Aceeasi problema am avut-o si pe DIV.ro si am schimbat :D cu :mrgreen: !!!

Mi se pare ca e mai sugestiv asa. Nu credeti?

Share this post


Link to post

Nu-s la fel.. prima râde, a doua nu :P

 

O avem şi noi p-aia verde: :mrgreen:

Share this post


Link to post

cea verde ar fi mai sugestiva pt :D ,seamana mult mai mult cu cele de pe YMSG si MSN Messenger pt aceeasi combinatie de taste. De aceea ar merita sa stea pe panoul principal de iconite mai ales ca mai greu stai sa scrii :mrgreen:

 

ma rog, e forumul vostru. :twisted:

Share this post


Link to post

Oricum, problema cu smileyurile e cunoscută, trebuie să-mi găsesc odată nişte timp mai mult şi să stau să le sortez/puric bine.

Share this post


Link to post

Se poate face ceva ca mesajele sa ia ora serverului inainte de a fi afisate?

In momentul asta cred ca fiecare mesaj ia ora calculatorului pe care a fost scris, ca vad o groaza de mesaje care apar dupa unele scrise mai tirziu! :shock:

Exemplu: mesajele lui cchrism si vaxxi de aici - http://www.daewooclub.ro/viewtopic.php?t=1...1316&highlight=

Share this post


Link to post

Pai acolo eu chiar am scris mesajul inaintea lui VAXXi. Eu mai probez cu Previzualizeaza sa vad daca s-a mai adaugat ceva si dupa aia imediat Trimite, pentru ca sa nu apara 2 raspunsuri la fel.

Share this post


Link to post

Poate nu vad eu bine! :shock:

 

Mesajul tau, primul... zice: 21:09:44

Mesajul lui vaxxi, sub el, zice: 21:09:33

 

Ce sa mai inteleg de aici? :scarpin:

 

Edit: Uite inca un exemplu: mesajul pe care tocmai il citesti apare ca trimis inaintea celui trimis de tine, ceea ce e imposibil, deoarece tocmai iti raspund!

Share this post


Link to post

La mine apare pt. mesajul meu 21:22:44, pt Vaxxi 21:23:33.

Huh, you have a problem, cred. La mine mesajele apar in ordine. Apare mesajul meu la 21:41:37, al tau la 21:45:11. Ciudat... tare ciudat :roll: :roll:

Share this post


Link to post

Nici la mine nu-s probleme. În topicul cu oglinzile: cchrism la 21:22:44, eu la 21:23:33. Aici minutele sunt 34, 41, 45, 52 - în ordinea care trebuie. NFS, poate că ai setat formatul orei aiurea şi minutele tale sunt de fapt ore sau secunde - trebuie să ai pus în profil d-m-Y, H:i:s.

Share this post


Link to post

I-auzi Vaxxi, ca cica am o problema! :)

 

Am mai observat chestia asta... mesaje in alta ordine... da' chiar asa, cu minute diferite?!?!?

 

Auzi? Si eu de ce tre sa-mi tin la profil GMT+3 din moment ce sunt pe alt fus orar (EET) ?!?!?

Share this post


Link to post

Chiar, verifica formatul datei, ca nu cumva sa ai ceva de genul H:m:s si m este luna si nu minutul. Pai nu cred ca trebuie sa-ti tii GMT+3. Doar daca vrei sa stii cand s-a postat dupa ora din tara. Nu stiu eu prea bine cum functioneaza PHPbb-ul, dar cred ca il foloseste ca sa ajusteze timpul cand s-a facut postarea.

Share this post


Link to post

Păi da, se cheamă că eşti căpos şi nu vrei să verifici ce ţi-am spus :mrgreen:

 

M-am uitat cum ai setat în profil formatul de afişare, şi la tine pe post de minute este afişată ... luna curentă ! :lollol: nu te-ai întrebat până acum cum de toate mesajele erau scrise la minutul 4, minutul 5, minutul 6 şi nici unul peste minutul 12 ? :rotfl:

 

Ora mesajelor oricum este sincronizată cu ora serverului. EET nu prea ai cum să pui, pentru că nu e implementat aşa ceva în forum.

Share this post


Link to post

La naiba... aveam j F Y, H:m:s ... de ce oare??!?!

:oops:

 

Deci toate mesajele mele din luna Septembrie erau scrise la "si noua minute", puahahahaha! :rotfl:

 

M-am spart de ris... prostu' clasei, ala sunt!

Multzam! :D

Share this post


Link to post

Cam offtopic, dar n-am vrut sa dechid un topic nou doar pentru asta.

Cat ocupa forumul spatiu pe server (programul de forum s-au cum s-o numi :roll: + spatiu de mesaje) si cam care e ritmul de crestere?

Share this post


Link to post

Păi: baza de date vreo 26 MB, cam 90 de mesaje pe zi, cam 5 subiecte pe zi, 1.3 useri noi pe zi :mrgreen:

Share this post


Link to post

Mai VAXXI te rog lamureste-ma si pe mine: cind pui pe :mrgreen: inseamna ris sadic sau ce? Sint putin :? . Multam' :P

Share this post


Link to post

Înseamnă ce vrei tu să însemne, n-a scris nimeni "ghidul smileyurilor de pe forum". Mie-mi place mai mult decât :D , de-aia îl folosesc. Hai să-i zicem că-i un zâmbet mai iliescian aşa :mrgreen:

Share this post


Link to post

:P Uau! Mie mi se parea un zimbet sadic :mrgreen: chiar cu veleitatzi spre sado-maso! :P Bai, ce inseamna interpretarea aiurea (ca mine) :P !

Share this post


Link to post

PAi nu-i tot aia... Sadic.. Iliescian... care-i diferentza.. :) ))))

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...