Jump to content
Sign in to follow this  
valy

Stopuri clare cielo

Recommended Posts

Al doilea pe care l-am spart in casa si etapele parcurse. Poze doar cu telefonul.

 

Imi place ce ai facut tu, dar eu zic ca e prea multa munca. In locul la acele leduri nu era mai bine sa pui leduri ca acesta din poza de mai jos?

post-17973-1239181251_thumb.jpg

Share this post


Link to post

NT 98 ADU,a iesit super tare.BV,ce ai folosit becuri led sau ai montat leduri 12 volti in plasticul stopului...CEL MAI BINE IN POZA A IESIT CUTIA CU BERE... =))

 

 

 

Am fost nevoit sa schimb stopul stanga spate dupa ce l-am gasit spart in parcare,ce de carne i-am trimis...,si dapa ce l-am montat am observat ca cel vechi era mult mai inchis la culoare si am fost nevoit sa il iau si pe celalalt.Intrebarea mea acum ieste daca se gasesc si becuri cu leduri,pt a le monta pe pozitie,frana si ceata,dar se gasesc si cu 2 faze,pt frana?Am reusit sa curat primul rand de plastic si a ramas ca in poza de mai jos... :-?

post-18944-1239211634_thumb.jpg

post-18944-1239211674_thumb.jpg

Edited by velican_costi

Share this post


Link to post

Eu am renuntat la leduri. Dupa numai 2 zile, jumatate din ele erau arse. Acum am becuri normale cu suporti de plastic culoare rosie in interior.

 

Muncesti mult la etansarea cu silicon negru si lipirea ornamentelor, dar se merita.

Share this post


Link to post

pai ce ai obtinut?

arata aproape la fel ca inainte de a da jos geamul din fata... :P

Share this post


Link to post

Pai eu as fii vrut sa ramana asa clare stopurile si sa pun becuri rosii,cu leduri eventual.Problema e ca nu stiu daca se gasesc aceste becuri led cu 2 faze,pt pozitie si frana? :-?

Share this post


Link to post

Bre, sunt eu chior si alea de mai sus sunt stopuri clare? :P , ca eu unu nu vad nimic clar prin ele :D

Share this post


Link to post

...

 

Ma rog,stopuri clare...Stopuri albe :P

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Ca sa cumperi becoled si sa montezi in stopurile albe, te costa mai mult decat un set original nou. Iti trebuie 3 seturi si ajungi la un cost de 240ron fara curier.

 

In fine, eu am aratat ce am reusit dupa foarte multe incercari. Altii prefera sa dea 400-500 ron pe niste stopuri tuning care in 1-2 ani tb. inlocuite.

 

@madkat. Esti sigur ca lampile arata la fel? :P

Share this post


Link to post

au ochiu de pisica alb :P

in rest nu e asa mare difernta incat sa merite desfiintare aunui adin geamuri

cand aveai albe complet si cu becuri/leduri rosii era fain - se vedea ok

Share this post


Link to post

Stie cineva daca exista in comert becuri colorate in rosu(nu becoled-uri)? ma refer la pozitii si frana...galbene stiu ca sunt...chiar si cromate...arata super.Deci,as vrea sa fac o varianta mixta,cu stopuri "cojite" albe,dar cu becuri normale colorate,fara mansoane sau alte plasticarii;cred ca ar da super cu ele clare si becuri cromate.

Share this post


Link to post

Daca gaseam, nu mai era nevoie de plasticuri rosii > :) Si am cautat vreo 2 luni...

Edited by nt98adu

Share this post


Link to post
stie careva de unde pot achizitiona si eu asa stopuri...ca sunt super marfa

 

 

 

 

 

se  gasesc la orice magazin de pecialitete ..  unde gasesti  piese de cielo.. gasesti si stopuri clare ... poti achiziona tot stopul.. si te costa in jur de 1.5 milioane.. sau doar  sticla.. ( in caz ca  poti sa o scoti pe cea initiala.. ptr ca de ex. la Logan nu merge ) si te coste 70Ron

Share this post


Link to post

Tu ai citit sa vezi de cand e postul? :) )

Share this post


Link to post

Mai bine mai tarziu decat niciodata.

Share this post


Link to post
se gasesc la orice magazin de pecialitete .. unde gasesti piese de cielo.. gasesti si stopuri clare ... poti achiziona tot stopul.. si te costa in jur de 1.5 milioane.. sau doar sticla.. ( in caz ca poti sa o scoti pe cea initiala.. ptr ca de ex. la Logan nu merge ) si te coste 70Ron

Unde ai vazut la pretul asta...eu am gasit la 555RON si e indisponibil...ori stopul ori numai sticla... eventual si faruri clare sau cu lupa la preturi de criza...

Share this post


Link to post

salut baieti,am si eu o mare problema...mi s-a spart un stop si am ramas doar cu celalalt...daca exista careva care are doar stopul din stanga sau are idee de unde pot cumpara doar unu(prefer sh k e mai ieftin...) stopul este cel din poza

post-26353-126924496675_thumb.jpg

Share this post


Link to post

acest model se ingalbeneste dupa ceva timp de soare,,,nu stiu celelalte daca se ard de la soare

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Unde gasesc si eu stopuri de cielo...Ca la piese de cielo, mi-au tot sters mesajul...

Share this post


Link to post

Ce fel de stopuri vrei, stock sau custom |?

Share this post


Link to post

...Ca la piese de cielo, mi-au tot sters mesajul...

Pentru ca acela nu este un topic de vinzari ! Obiectivul topicului respectiv este strict de informare vis-a-vis de preturi si locatii !

Share this post


Link to post

Ce fel de stopuri vrei, stock sau custom |?

 

Stock...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...