Jump to content
Sign in to follow this  
djconnex

Lacetti - Senzor De Ploaie Aftermarket

Recommended Posts

Merci Abram Burel, am vazut produsul si-l voi cumpara...ca in lista de compatibilitati e si suzuki forenza...masina am condus-o in state si e aproape identica, exceptand motorul.dar cum motorul nu influenteaza cu nimic acest senzor...ma risc sa-l iau, sa vedem ce va iesi.

 

O zi buna.

Share this post


Link to post

Am mers cu un pejo 406 si am fost foarte multumit, mi se pare mai mult decat un moft daca functioneaza bine, din cel putin 2 motive:

1) Scapi de reglajul continuu al butonului de temporizare daca este o ploaie relativ rara si mergi in oras (diferenta intre mers si stat la semafor e mare). Cand merg il dau pe rapid sa sterg toata apa aruncata de masina din fata (care binenteles ca nu are protectii la roti, mai nou sunt optionale) iar cand stau... se intelege.

2)S-a intamplat sa am nevoie de o timp mai mare de actionare decat permite reglajul butonului.

 

PS. Functionarea la masina specificata a fost peste asteptari.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Vand senzori de ploaie si de lumina pentru orice autoturism...

Edited by Salex
Posteaza anuntul la Bursa

Share this post


Link to post

senzorul de ploaie nu este un moft! DAR vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii!!!!!

 

am mers cu o masina dotata cu asa ceva si este super! nici o problema, foarte comod si mai ales ca la viteza prin afara orasului este mai sigur sa nu mai faci miscari cu mainile si sa te poti concentra la drum, iar cand trece un camion cu a lui trena de apa sa nu ai nici o problema... am vazut cineva care vinde senzori de ploaie&lumina si vreau sa imi pun si pe cielo dar si pe cealalta masina...

 

Pe scurt orice astfel de gadget iti ususreaza viata si iti face viata mai sigura! :lavolan:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...