Jump to content
Sign in to follow this  
balanel

Avem Forum Liber?

Sondaj despre corectitudinea actelor de moderare  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Imi place cum gandesti. Intr-adevar, greva este solutia tuturor problemelor tarii asteia. Sa intram toti in greva, toata Romania si toate problemele vor disparea.

Share this post


Link to post

La voi la munca acolo, daca TOTI ati face greva, ce ar face patronii? Ar suge acadeaua, nu?

NU, ne-ar da afara pe toti si intr-o luna ar angaja pe altii, iar in 3 luni totul ar reveni la normal. Ce, someri nu sunt in zona?

 

Au fost dati afara oameni pentru simplul motiv ca si-au luat masini noi de alte marci decat cele comercializate de grup, asa ca...Bine, pe mine nu ma intereseaza aspectul asta, nu lucrez doar acolo, dar marea majoritate au rate, familie, datorii, etc, asa ca tin ciocul mic.

 

Eu unul am fost amenintat ca voi fi dat afara daca nu imi dau interesul sa propun oamenilor sa-si cumpere anvelope, in conditiile in care muncesc de imi suna apa in cap, numai de palavragit cu clientii in privinta anvelopelor nu imi arde, in conditiile in care asteapta atat alti clienti, cat si mecanicii din hala acordul de inlocuit piese de la mine, devize kilometrice de facut contra-cronometru, mai suna si ambele telefoane simultan, si te intrerup din treaba, etc. Pe sef nu-l intereseaza daca poti sau nu sa iti faci toata treaba sau daca ti-ar mai trebui inca un om pentru toate astea.

Asa ca ce spui tu aici ca e dictatura e pur si simplu o joaca comparativ cu ce au altii pe la servici (sunt convins ca si la mine e joaca de copii comparativ cu ce au altii la locurile lor de munca), de asta nici nu se complica sa-ti explice ca E DOAR UN FORUM, si ca nu sunt banii sau locul de munca in joc pentru asta.

 

BTW, meseria m-a invatat sa fiu calm, sa nu port pica nimanui si nici sa nu ma intereseze, stress-ul e la mine la ordinea zilei, incerc sa-l diminuez, daca nu pot sa-l elimin, asa ca ti-am raspuns cu placere la PM, nu stiu insa in ce masura te poate ajuta.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Mai balanel, de ce nu faci tu o scrisorica catre Chevrolet Romania si cere-le lor informatii privind statele de plata ale moderatorilor de pe acest forum. Stii, fa-o ca la carte, ameninta-i cu legea privind informatiile publice etc, te descurci tu.

Share this post


Link to post

Dar...informatiile despre "salarizare" nu sunt clauze confidentiale la companiile mari? :D

 

 

Share this post


Link to post

1) Nu.

Explicatie: Nu intotdeauna. De obicei warn-urile sunt pe buna dreptate, insa din pacate nu se aplica tuturor userilor.

2) Nu.

Explicatie: Asa stiu eu.

3) Da.

Explicatie: Nu exista, asta e parerea mea.

4) Da.

Explicatie: In mare parte.

5) Nu.

Explicatie: Nu toti moderatorii sunt la fel. Ar trebui schimbati numai cei care din diverse motive (mai mult sau mai putin obiective) nu mai pot modera corespunzator.

 

Nota:

A gresi e omeneste problema este cand se repeta.

 

PS Topicul nu este deschis la cafenea si nu conteaza de catre cine.

Share this post


Link to post

@CLAZ bai nene dar mai subtil nu se poate ?

Share this post


Link to post

Intai am gasit topicul - am citit oleaca si am zis ca n-are sens... apoi - am vazut ca e poll - si mi s-a parut hilar de-a dreptul...

 

Si asta pentru ca este un forum cu membership gratuit, moderatorii adminii etc pot sa ia spaga de la cine vor, sau nu... nu conteaza, nu tine nimeni nimanui cutitul la oase sa o "arda" pe aici.

 

Cand iti pui probleme de "democratie" pe un forum monomarca... e cel putin ciudat - exista o expresie: "get a life"...

 

Apropo de spaga - cand vine Cruze-ul lui Salex, sa-si inlocuiasca si el masina, ca, deh e moderator de ceva timp... :drinkers:

Share this post


Link to post

Cainele moare de drum lung si balanel de grija altora.

 

Dupa ce m-am amuzat copios cu acest episod de dictatura pe forum impotriva lui Che, imi veni in minte 66000000.gif o snoava restilizata:

" arunca bietul Balanel o pietricica intr-o balta, iar zeci de intelepti ai forumului mimeaza valurile produse de aceasta". Deh are si fizica ciudateniile ei 24000000.gif

Share this post


Link to post

Apropo de spaga - cand vine Cruze-ul lui Salex, sa-si inlocuiasca si el masina, ca, deh e moderator de ceva timp... :drinkers:

 

Boierul tot boier ! Madkat, poti sa contezi pe o tura de indata ce o primesc :mrgreen: . Tu stabilesti traseul ;)

Share this post


Link to post

Eu insa, sunt Taur...

Pai nah, nu puteau sa-i zica zodia Boului!

Share this post


Link to post

:o fftopic:

 

Puteau sa-i zica si zodia gandacului daca vrei. Importante sunt trasaturile, care raman aceleasi, in concordanta cu influenta astrelor la nastere.

Daca ai ceva experienta de viata, cred ca ai invatat pana acum, ca nu e bine sa te pui cu un Taur.

Este zodia care domina TOATE celelalte zodii, chiar si scorpionul.

La mine unde lucrez de exemplu, nici directorul general, care e un papagal orgolios, nu indrazneste sa sufle in fata mea. Pe la spate, prin sefii mei, desigur, face tot felul de combinatii. Dar in fata, NICIODATA nu a indraznit sa imi zica ceva nelalocul lui, fiindca stie ca sunt in stare sa dau cu el de pamant (la propriu).

Apropo si de atitudinea lui @Laurentziu83 fata de patronii lui... Una e sa tii la locul de munca, si alta e sa iti lasa calcata in picioare demnitatea ta de om.

Sunt convins ca marele "Obama", cel la care am facut referire, m-ar schimba cat ai clipi din ochi, daca ar putea... Dar stie ca sunt 2 mari probleme:

1. Nu vine nimeni pe salariul de mizerie pe care lucrez eu;

2. Daca ma da afara fara motiv, il tarasc prin tribunale pana se satura.

 

Normal, el stei asta. S-au ocupat sa-l informeze spionasii lui, pe care bineineles ca ii stiu, si carora le-am spus tot ce aveam de spus, ca sa fiu sigur ca va fi informat... =))

Edited by balanel

Share this post


Link to post

=)) =)) =)) =)) =)) =))

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post
... in fata, NICIODATA nu a indraznit sa imi zica ceva nelalocul lui, fiindca stie ca sunt in stare sa dau cu el de pamant (la propriu).

"Cainele care latra, nu musca"

Share this post


Link to post

Pai nu e cazul, ca nu i-am spus vreodata asta, dar ma cunoaste destul de bine, de pe vremea cand era un biet contabil. Stie foarte bine ce fel de om sunt. Stie ca mai eram odata sa bat pe cineva, care s-a salvat intrand in masina. Norocul lui. Dupa asta, respectivul si-a vazut lungul nasului, si acum suntem buni prieteni. Sa nu credeti ca l-am atacat fara motiv. Nu sunt absurd. Omul a aruncat cu un obiect in mine, dupa ce l-am refuzat sa-i fac o treaba, care era treaba lui, si nici nu se punea problema ca nu poate sa o faca singur, sau ca ar fi avut altceva de facut. De fapt, ceea ce m-a deranjat, a fost tonul pe care mi-a cerut respectivul serviciu. Altfel, l-as fi ajutat.

Share this post


Link to post

Hei, te-ai uitat aseara la dezbatere si l-ai luat pe Gioana model. Nu te-ai plictisit?

Share this post


Link to post

Bălănel, eşti fanu' meu    :drinkers:

 

Importante sunt trasaturile, care raman aceleasi, in concordanta cu influenta astrelor la nastere.
Urania?!

 

...directorul general, care e un papagal orgolios, nu indrazneste sa sufle in fata mea [...] stie ca sunt in stare sa dau cu el de pamant (la propriu) [...] S-au ocupat sa-l informeze spionasii lui, pe care bineineles ca ii stiu, si carora le-am spus tot ce aveam de spus, ca sa fiu sigur ca va fi informat...
Deci nu îndrăzneşte, dar practic tu "îi comunici" "folosind" spionaşii...  :mrgreen:

 

 

 

Share this post


Link to post

Domnu' Balanel, imi dati voie sa va atrag atentia ca sinteti offtopic tocmai pe un topic creat de domnia voastra ? Dovada a flexibilitatii mele si a faptului ca vreau sa imi pastrez pozitia si privilegiile de moderator, nu imi permit sa dau warn pentru offtopic.

 

Apropos, cred ca mi-a sosit Cruze-ul :banana: . Baietii cu care m-am vazut aseara la Polivalenta pot fi martori ca am primit un aviz de la Oficiul Postal ... Cica sa merg personal, am primit un colet de dimensiuni mari :D

Share this post


Link to post

...Daca ai ceva experienta de viata, cred ca ai invatat pana acum, ca nu e bine sa te pui cu un Taur.

...

 

Zau??? =))

Share this post


Link to post

Si am primit in sfarsit warn pentru off topic, culmea, pe topicul creat de mine!

Domnu' Andreib, nu te-ai prins ca pe topicul creat de mine pot scrie despre orice?

Si despre p.u.l.a mea, daca am chef.

E clar?

Share this post


Link to post

Auzi Balanele, ca deja domn nu te mai consider;

 

1 la mana, ma faci sa ma interesez cum imi pot schimba zodia, dupa ce aberatii zodiacale debitezi mai devreme.

2 la mana, topicul "tau" pe care sa "scrii despre orice" va fi cand vei scrie pe saitul gazduit de tine, intretinut de tine, pe banii tai. A inteles püla ta ? Mersi.

 

De restul scandalului nu ma pronunt, ma distreaza, dar am tinut sa-ti aduc in atentie cele 2 puncte de mai sus.

Share this post


Link to post

Si despre p.u.l.a mea, daca am chef.

..aia virgina, rupe-i-aş aţa!!

!

Share this post


Link to post

trecura douaj' de ani de la revolutie - si vreau sa imi verific memoria - Balanel e ala cu urechi albe, nu?

 

@Salex - fugi la posta sa nu se intoarca pachetul la impor... pardon - expeditor.

post-1317-125992806094_thumb.jpg

Share this post


Link to post

...Si despre p.u.l.a mea, daca am chef.

 

 

Da' pe ea ai intrebat-o? E de acord?? Ti-a spus-o in faţă? headscratch.gif

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...