Jump to content
Sign in to follow this  
balanel

Avem Forum Liber?

Sondaj despre corectitudinea actelor de moderare  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Subscriu si eu pentru schimbarea echipei de moderare deoarece nu sunt multumit de modul in care aceasta isi face treaba.

 

Cum adica bre, topicul asta e activ de 2 zile si inca nu e facut mai vizibil, sa-l vada si aia care sunt platiti de firme concurente, gen RRO, si care mai spioneaza doar zone precum cafeneaua, diversele, intalnirile, masina mea si eventual statisticile. La probleme forum...mai rar, am invatat ca, daca n-ai probleme, e bine sa nu le cauti. :P

 

Sper ca topicul lui balanel sa fie invatatura de minte pentru golanii care n-au priceput ce comoara e virginitatea si ce topicuri misto ies din asta.

  • Like 1

Share this post


Link to post

...Eu sunt curios cine a mai votat ca domnia sa, vad si alte voturi contra regimului totalitar.

 

Cum cine? Eu. Am incercat cu ceva praf alb, vad ca ceva efect are dar trece prea repede.

  • Like 1

Share this post


Link to post

 Virginitatea, comoara sau povara?

Omoară!  =))

  • Like 1

Share this post


Link to post

Radem, glumim dar Balanel are ceva dreptate, este adevarat ca unii moderatori mai trec cu vederea chestii care trebuiesc penalizate, este adevarat ca exista moderatori ofticosi care abia asteapta sa te "premieze" este adevarat ca unora nu le mai ajungi cu prajina la nas de cand au fost facuti moderatori.

 

Asta este pe majoritatea forumurilor ce naiba asta se intampla si cu tara Romania asa ca ce mai conteaza ca pe un forum unii moderatori exagereaza?

 

Este cu adevarat ingrijorator faptul ca domnul Balanel este stresat de ce se intampla pe acest forum, pai sincer acum, daca 5-10 moderatori de pe un forum nu te au la suflet ce sens are sa mai ramai acolo? Deja chestia asta se numeste MASOCHISM si este o boala, deci draga Balanel nu are sens sa continui acest razboi pt ca vei pierde, au mai pierdut si altii.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Este cu adevarat ingrijorator faptul ca domnul Balanel este stresat de ce se intampla pe acest forum, pai sincer acum, daca 5-10 moderatori de pe un forum nu te au la suflet ce sens are sa mai ramai acolo? Deja chestia asta se numeste MASOCHISM si este o boala, deci draga Balanel nu are sens sa continui acest razboi pt ca vei pierde, au mai pierdut si altii.

 

Cum e vorba aia?? ... Nu mi-a placut, dar mai vreau odata... =))

  • Like 1

Share this post


Link to post

deci draga Balanel nu are sens sa continui acest razboi pt ca vei pierde, au mai pierdut si altii.

 

 

Dragi colegi, daca veti migra pe alt forum, sau vom face impreuna un forum nou, ii veti lovi pe actualii moderatori unde ii doare mai rau

Share this post


Link to post

:dizzy:

Share this post


Link to post

Ultimele doua posturi ale lui Bala au clarificat situatia : omul este high.

E interesant de ce vrea sa-si faca forum GM...

  • Like 1

Share this post


Link to post

@Balanel: eu nu inteleg care este preocuparea ta cu acest forum... Nu ai GM/daewoo, nu-ti place de echipa de moderare/administrare, ai impresia ca traim din banii GM Romania, nu-ti place de majoritatea de pe aici, nu-ti plac masinile despre care se dicuta pe forum asa ca ce mai cauti pe aici?

 

PS: Daca mai insisti pe ,,lovitul unde ne doare mai tare'' o sa te lovim si noi aplicand regulamentul si trimitandu-te in concediu de creat clone si meditatie.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Eu as vrea sa facem un forum nou unde sa am voie sa zburd liber, in cucu' gol.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Cea mai tare faza pe forum: sa te citezi pe tine insuti si sa nu adaugi nimic. Foarte tare.

 

Virginitatea aste ie periculoasa. Sa nu ii afecteze capacitatea de a vota maine.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Eu as vrea sa facem un forum nou unde sa am voie sa zburd liber, in cucu' gol.

 

 

Macar dosul sa-l protejezi... =))

Share this post


Link to post

Da, ca avem virgin prin zona si nu se stie niciodata. Poate ataca oricand, prin surprindere.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Sustin ca Vaxxi ar trebui sa renunte la Steaua, dar s-o dea suporterilor!

Vadim... aaaa, Balanel Presedinte!

 

PS: Trebe neaparat sa renunt la Camaro? Nu pot sa zic ca e luat in lizing?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Aha, de aia si-a luat Guru Matiz nou! La dat Daewoo cadou!

Ia uite dom'le si eu nu stiam! :lavolan:

 

 

Nu bre, ala a fost breloc la Epica!

 

 

Rog sa nu se inchida topicul...Guru are dreptul la replica, dar acum e ocupat sa vopseasca ceva pe la Epica, sa semene mai mult a Matiz.Se pare ca ati inceput sa va turnati intre voi. Halal omerta! Vom demasca toti membrii Sindicatului Primei Organizate! :tongue: S-a terminat cu dictatura celor platiti de GM... Sa inceapa haosul bai rino! Balanel presedinte si Maximus prim-ministru!

Share this post


Link to post

Cainele moare de drum lung si balanel de grija altora.

Share this post


Link to post

nu-ti place de majoritatea de pe aici, nu-ti plac masinile despre care se dicuta pe forum

 

Imi place majoritatea, cum sa nu, care majoritate e formata din useri, nu moderatori. Cei care au raspuns pe acest topic, cat % reprezinta din totalul de membrii ai forumului? Te-ai prins cum e cu majoritatea VS. minoritatea?

 

Si imi place Cruze, dar asta nu are legatura cu subiectul topicului.

Share this post


Link to post

Majoritatea?! pai MAJORITATEA nu te baga in seama, de aia nici nu se obosesc oamenii sa raspunda. :) )

  • Like 1

Share this post


Link to post
...

Te-ai prins cum e cu majoritatea VS. minoritatea?

Dar tu te-ai prins ca te afli pe un domeniu privat ? Ori esti intr-o pauza de medicamente, ori ai un tupeu bun de pus la locul lui, adica afara.

Share this post


Link to post

@balanel: stii cum e aici? Cum e la mine la munca: nu-ti place, esti liber sa pleci. De aia nimeni nu face greva, toata lumea munceste. Au fost care au plecat, au fost insa si foarte multi care s-au intors cu coada intre picioare.

Nu stiu ce facultate ai terminat, insa eu tin minte si acum un principiu vechi de cand lumea, de la cursul de economie din anul 1, care zicea cam asa:"laissez faire, laissez passer, le monde va de lui meme", ce s-ar traduce aproximativ si explica prin "lumea se regleaza singura".

De asta unii sunt ingineri, altii sunt medici, altii sunt tinichigii, altii tamplari, si nu sunt toti presedinti de stat: pentru ca oamenii nu seamana intre ei, fiecare isi gaseste locul intr-o societate.

Tie, daca nu iti place aici, nu te opreste nimeni sa stai, esti liber sa te duci unde vrei tu, la fel cum si posesorul de logan ce intra pe daciaclub si este hulit ca si-a pus aripioara de rechin pe plafon, emblema de Seat pe filtrul de aer, plasa de tantari la radiator si spoilere de fibra pe masina, sufera putin cat este luat la paula de membrii daciaclub, dupa care descopera loganclub, unde este primit cu bratele deschise de taranei asemeni lui si se simte foarte bine. Este un loc pentru fiecare pe lumea asta.

Nu vei schimba moderatorii de pe acest forum doar pentru ca vrei tu. Sa zicem ca vei demara procedura logica de a sesiza un admin despre asta, iar adminul va elibera din drepturi pe respectivul moderator. Eh, aici intervine problema: cine vine in loc, cine se ofera sa ia un post de moderator, stiut fiind ca nu-i asa de placut sa citesti toate aberatiile unora si eventual sa-ti faci datoria asta de mai multe ori pe zi, in loc sa stai la palavre cu o gagica pe mess, de exemplu. Si atunci, ce interes ar avea adminul sa destituie un moderator la sugestia unui singur user, cand restul nu sunt deranjati.

Asa si topicul tau, pe care majoritatea il considera inutil. Crezi ca vei schimba ceva daca ai deschis acest topic, crezi ca moderatorii ti se vor parea mai roz? Si moderatorii aia nu sunt tot oameni, pana la urma?

Eu unul am cont si pe daciaclub/reno si sunt cat de cat activ pe acolo. Crezi ca scrie pe undeva ca lucrez la un concesionar Renault, crezi ca am deschis topic cu Megane-ul 3 pe care mi l-am luat? Nici pomeneala, nici n-ai sa vezi asta, si asta pentru ca moderatorii de pe forumul reno sunt mielusei comparativ cu adevaratii moderatori de la Braila carora eu le zic sefi si care imi pot influenta salariul si eventual locul de munca actual si care citesc si ei forumul in egala masura, intrucat ii intereseaza parerea clientilor. Ca imi mai da Liviu sau R19/16V vreun warn sau vreun suspend cand mai calc pe bec (si calc, am vreo 20 de warn-uri colectionate in 4-5 ani), astea sunt praf in ochi, pot trai si cu ele linistit, dar sa mi se atraga atentia la o sedinta, de fata cu 30 de angajati, ca de ce recomand piese de la un distribuitor Meteor in locul pieselor de origine (afirmatie scrisa pe forum pe vremea cand nici macar nu eram angajat, deci n-aveam nici o treaba), crede-ma ca nu pica prea bine, iar warn-ul sau ban-ul ala ajung sa para nimicuri.

Asadar, sfatul meu este sa te concentrezi pe adevaratele probleme pe care le ai in vitata, gandeste-te ca "e doar un forum", si ca intri de placere aici. Daca nu mai e de placere, nu mai intri, nu ai nimic de pierdut, poti sa intri pe hi5 si probabil ti se va parea mai interesant. Acum 10 ani nici nu existau aceste comunitati, deci practic nu exista nici problema ta, dar totusi lumea evolueaza.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Balanel, am si eu o intrebare. Pot sa ti-o pun?

Considerand raspunsul ca fiind afirmativ: daca la alegerile administratoriale iesi cu 51% si ma destitui, trebuie sa dau inapoi banii pe care i-am incasat pana acum? Poate cadem la o intelegere si primesc in continuare remuneratia de moderator, si io nu sifonez ca mi-ai cerut in PM detalii despre statele de plata ale celorlati moderatori/admini.

In rest, mi se balabane de sondaj. Numai sa-mi aburesti tu stampila la vot ca nu prea se vede tusu' asta.

Share this post


Link to post

 Votul il voi considera valabil, daca vor vota jumatate plus 1 din toti membrii forumului.

Cei care au raspuns pe acest topic, cat % reprezinta din totalul de membrii ai forumului?

 

Our Board Statistics

Total Members

19173

Poll: Sondaj despre corectitudinea actelor de moderare (60 member(s) have cast votes)

 

Tu de fapt vrei sistem electoral cu reprezentare proporţională?  :mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post

:o fftopic:

 

@laurentziu83: ceea ce ai scris tu, sintetizeaza exact caracterul romanilor, cat si, zic eu, motivul principal pentru care noi suntem aici, iar pana si bulgarii ne-au luat-o inainte. Aceste trei trasaturi sunt: lipsa de unitate, mancatoria, si faptul ca se lasa calcati in picioare.

La voi la munca acolo, daca TOTI ati face greva, ce ar face patronii? Ar suge acadeaua, nu? Dar in loc sa fiti uniti, vin spargatorii de greva, care mai si baga limba in urechile sefilor.

 

Sa nu crezi insa ca nu iti respect punctul de vedere: este alagerea ta. Eu insa, sunt Taur, si nu ma las calcat in picioare de nimeni. Nu uit si nu iert. Pot astepta si o viata sa ma razbun pe cineva care mi-a facut intr-un moment, rau. La fel de bine cum pot astepta o viata iubirea persoanei la care tin.

 

In alta ordine de idei, o sa iti cer ajutorul intr-o problema pe PM, sunt curios daca vei vrea sa ma ajuti (referitor la Reno).

Share this post


Link to post

Si cat astepti iubirea aia, ne seci pe noi cu ineptii, nu? Nu vrei tu sa faci ce ti-am sugerat eu acum cateva zile? O demonstratie? Vezi poate poti sa chemi si televiziunile, sunt convins ca 2-3000 de euro platiti la OTV nu-s o problema pentru tine ca sa bage DD niste episoade (vreo 5-6 la banii astia) cu abuzurile moderatorilor de pe GMClub.ro la adresa ta, cu sondaj telefonic, cu tot tacamul!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...