Jump to content
Sign in to follow this  
balanel

Avem Forum Liber?

Sondaj despre corectitudinea actelor de moderare  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nemultumit fiind de activitatea de moderare de pe acest forum, m-am gandit sa va cer parerea si dumneavoastra, ceilalti utilizatori ai forumului.

Personal, consider ca mi-au fost incalcate in repetate randuri drepturile fundamentale, de exprimare, si de acees la informatie.

 

Mai exact, consider ca adminii/ moderatorii acestui forum, in marea lor majoritate, sunt platiti de catre importatorul Chevrolet Daewoo in Romania, pentru a induce o anumita imagine asupra marcilor mai sus amintite. De aceea, toti care indraznesc sa spuna ceva rau de aceste marci, sunt imediat marginalizati, sanctionati, banati.

 

In plus, sunt o serie de moderatori, cum ar fi satori, andreib, mircea, etc., care fac stat in stat, si sanctioneaza dupa bunul plac, fara nici un fel de legatura cu regulamentul forumului. Nu neg ca sunt si moderatori corecti, cum ar fi Ileana.

 

Dragi colegi, ce este de facut in acest caz? Din puntul meu de vedere, propun eliberarea din functie a actualei echipe de moderare, cu preluarea respectivelor functii, de o serie de useri, care vor fi votati democratic, printr-o procedura stabilita ulterior, de catre membrii forumului. Poate candida absolut orice membru al forumului, chiar si actualii moderatori. Votul il voi considera valabil, daca vor vota jumatate plus 1 din toti membrii forumului.

 

De asemenea, propun schimbarea regulamentului, din care sa se scoata sanctiuni pentru "atac la persoana", "flame-starter", "reclama mascata", etc. si alte prostii, care cred eu, nu prea sunt lucruri de care ar trebui sa ne fie frica, odata ce trecem de varsta fizica si mai ales intelectuala de 14 ani.

 

Daca actiunea mea va avea succes, va anunt de pe acum ca voi candida la postul de administrator al forumului.

 

In eventualitatea foarte probabila in care actualii moderatori nu se vor lasa dati jos, in cadrul unui rezultat (pentru ei) negativ al votului, propun infiintarea altui forum, sau eventual innscrierea pe celalalt club chevrolet, care mi se pare deocamdata ok, din punct de vedere al moderarii. Ca o paranteza, va informez ca acolo este in prezent si colegul SergiuHusca, care, nedreptatit in repetate randuri pe acest forum, a ales sa il evite.

 

Dragi colegi, daca veti migra pe alt forum, sau vom face impreuna un forum nou, ii veti lovi pe actualii moderatori unde ii doare mai rau: la buzunar. De ce? Pentru ca nu ii va mai plati nimeni pentru a influenta opiniile, pe un forum fara trafic!

 

Acestea fiind zise, astept parerile, si mai ales voturile dumneavoastra.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Eu zic sa ocupam televiziunea intai, sa ne facem auzit glasul!

 

fac Ileana!

  • Like 2

Share this post


Link to post

La naiba, nici nu m-am bucurat bine de primele salarii că... 

 

 

m-am gandit sa va cer parerea si dumneavoastra, ceilalti utilizatori ai forumului.

 

 

Ceilalţi, celorlalţi, cine mai ţine "seama" în "bălăneala" asta...

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

Cer imperativ moderatorilor sa faca acest topic sticky!

  • Like 1

Share this post


Link to post
consider ca adminii/ moderatorii acestui forum, in marea lor majoritate, sunt platiti de catre importatorul Chevrolet Daewoo in Romania

Eu sunt plătit (şi :-$) de reno :mrgreen:

Edited by EM!L
  • Like 1

Share this post


Link to post

Traiasca Vadim drunk.gif

Ocupa televiziunea ieri sa se "bata" da' nu avea cu cine...

Balanel citesti ce scrii?

Acest forum este "privat" ? Daca raspunsul este afirmativ atunci topicul tau nu-si are rostul...

Banui ca nu trebuie sa explic afirmatia mea 39000000.gif

Share this post


Link to post

Ma anunt ca fiind primul care renunta la "functia" de moderator insa, din respect pentru multii colegi cu capul pe umeri pe care imi permit sa ii consider si prieteni (pe unii ii stiu personal, pe unii i-am auzit doar la telefon, pe unii ii "stiu" doar prin intermediul acestei comunitati virtuale) , astept niste raspunsuri la urmatoarele intrebari

Mai exact, consider ca adminii/ moderatorii acestui forum, in marea lor majoritate, sunt platiti de catre importatorul Chevrolet Daewoo in Romania

1. Esti sigur ? Ai fi in stare sa stai in fata oricui pentru o asemenea afirmatie ? (Pe care eu o consider calomnie)

 

Dragi colegi, ce este de facut in acest caz? Din puntul meu de vedere, propun eliberarea din functie a actualei echipe de moderare, cu preluarea respectivelor functii, de o serie de useri, care vor fi votati democratic...

...

Votul il voi considera valabil, daca vor vota jumatate plus 1 din toti membrii forumului.

2. Mai exact care este calitatea domniei dvs ? A se raspunde la textul ingrosat ...

 

Daca actiunea mea va avea succes, va anunt de pe acum ca voi candida la postul de administrator al forumului.

3. Super ! Si vei prelua si toate costurile de intretinere pentru server, net, etc ?

 

In eventualitatea foarte probabila in care actualii moderatori nu se vor lasa dati jos, in cadrul unui rezultat (pentru ei) negativ al votului, propun infiintarea altui forum, sau eventual innscrierea pe celalalt club chevrolet

4. Eu ma las dat jos si , sint sigur, mai gasesti printre moderatori altii ca mine. Vreau insa sa vad 10 oameni care cer asta, imi aduci cererile personalizate ?

 

Dragi colegi, daca veti migra pe alt forum, sau vom face impreuna un forum nou, ii veti lovi pe actualii moderatori unde ii doare mai rau: la buzunar

5. Tu esti mai glumet de felul tau ?

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Poate candida absolut orice membru al forumului, chiar si actualii moderatori. Votul il voi considera valabil, daca vor vota jumatate plus 1 din toti membrii forumului.

Eu tot pe Iliescu'l votez, maică, că el e preşedintele    :rolleyes:
  • Like 1

Share this post


Link to post
Mai exact, consider ca adminii/ moderatorii acestui forum, in marea lor majoritate, sunt platiti de catre importatorul Chevrolet Daewoo in Romania, pentru a induce o anumita imagine asupra marcilor mai sus amintite. De aceea, toti care indraznesc sa spuna ceva rau de aceste marci, sunt imediat marginalizati, sanctionati, banati.

Ar fi fain sa fie asa. Dar din pacate, fac pariu ca nu s-a luat niciun leu de la GM romania decat maxim pentru reclama aia cu "Ii mai pasa cuiva de matizul tau?".

 

Balanel, ai avut febra azi-noapte? Se trage de la gripa? Cate grade ai avut?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Prea multa democratie ne face sa uitam de unde am plecat. Forumul este rezultatul unei intiative private, este sustinut prin efortul celor care il administreaza. Daca iti place si te ajuta poti fii membru, daca nu poti opta pentru orice alt forum. Despre ce alegeri vorbim? Nu este "un bun al intregului popor".

Share this post


Link to post

Mai Balanel, eu iti inteleg frustrarile asa patesti daca esti copil rau. Tu inca nu ai inteles, forumul nu este ca scoala generala obligatorie. Cand nu iti convine, esti liber sa pleci. Si eu sunt nou pe forum, dar cum se face ca nu am avut nici un fel de problema cu nici un administrator/moderator ? Uite-te la tine in curte si dupa la alti. In ceea ce privesc banii, dati de Chevrolet si Daewoo in cazul in care chiar ar fi cum zici tu... as fi bucuros pentru ei, nu vad o problema in asta.

Share this post


Link to post

Din categoria "Intelectual la 14 ani":

De asemenea, propun schimbarea regulamentului, din care sa se scoata sanctiuni pentru "atac la persoana", "flame-starter", "reclama mascata", etc. si alte prostii, care cred eu, nu prea sunt lucruri de care ar trebui sa ne fie frica, odata ce trecem de varsta fizica si mai ales intelectuala de 14 ani.

Intelectual esti din momentul in care ai cu o clasa mai mult ca trenul.

Share this post


Link to post

Vedeti unde duce lipsa unei infruntari electorale?! Asta-i omul lui Basescu... :mda:

Clar! :-j

Share this post


Link to post

Ba nu, e al lui Vadim. Jos mafia!

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ba e a lui Basescu...citat din "Eliberator" "Votul il voi considera valabil, daca vor vota jumatate plus 1 din toti membrii forumului" :tongue:

Edited by atyqsound

Share this post


Link to post

@Balanel: Tu nu ai alta activitate decat periodic sa dechizi topicuri ,,revolutionare''? Tu citesti acest forum pentru ca administratorii si o mana de oameni se ocupa de el, este un privilegiu si nu un drept. Fa-ti forum de teme cat se poate de destepte si modereaza-l cum vrei.

 

Oricum, sa stii ca o data la 3 ani GM Romania ne da cate o epica sau captiva la cei din echipa de moderare ca sa asuprim indivizii care conduc la 2000rpm si se plang de consum si puturosenie a masinilor.

Share this post


Link to post

Oricum, sa stii ca o data la 3 ani GM Romania ne da cate o epica sau captiva la cei din echipa de moderare ...

Aha :-W Am banuit eu ca se fac favoritisme insa acum am confirmarea. Deci aia mai vechi au primit Epica sau Captiva iar astora mai noi le-au dat doar Lacetti !!!

Share this post


Link to post

Ce oameni sunteti...sa luati voi de la gura poporului asuprit... X( [-X

deci NU SE MAI POATE!!!

 

=)) =)) =))

Share this post


Link to post

Pfff, fraierilor, mie mi-au dat Captiva! Penis Captiva!

  • Like 1

Share this post


Link to post

Mare e gradina lu` Dumnezeu... =))

E mai bun decat topicul cu virginitatea apartinand aceluiasi autor . ( topicu`, nu cealalta)

 

Pana acum, e za best evar.

 

Nu i-a spus pana acum nimeni omulu` asta ca forumu` e unu privat si ca daca nu-i place sa plece?

Edited by Englishman
  • Like 1

Share this post


Link to post

Mare e gradina lu` Dumnezeu... =))

virginitatea ...topicu`, nu cealalta

...Bagi tu mana in foc?!! :mrgreen:

Share this post


Link to post

Bălănel, trecând peste ideile revoluţionare din primul post al acestui topic, o să încerc să mă refer doar la poll-ul lansat de tine.

 

Ei bine, la întrebările tale nu se poate răspunde tranşant cu "da" sau "nu", cu atât mai mult cu cât se referă la o acţiune colectivă (cea de moderare) şi nu toţi membrii echipei (de moderare) pot fi băgaţi în aceeaşi găleată.

 

Aşa că îţi voi răspunde cu... procente:

 

1. 80% da

2. 100% nu

3. 90% da

4. 50% da, 50% nu (din care 30% nu se respectă în favoarea userilor, care sunt păsuiţi sau favorizaţi; 20% sunt "abuzuri")

5. pe ici, pe colo... şi nu aşa cum propui tu (+ că tocmai s-a făcut o primenire de bun augur a echipei)

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...