Jump to content
Sign in to follow this  
aurelianstanciu

Zdranganit In Stalpul Stanga Fata Matiz

Recommended Posts

Salutare

 

 

De ceva timp se aude in dreptul bordului in stalpul din stanga fata un zdranganit .

Se aude numai de la 60-70 km/h in sus si creste in intensitate odata cu viteza sau daca bate vantul mai tare.

Sunetul e asemanator cu acela facut de un surub sau vreo piulita slabita care atinge de tabla.

Ce poate fi?S=a mai intalnit cineva cu acest zdranganit?

 

Astept parerile voastre.Multumesc!

Edited by aurelianstanciu

Share this post


Link to post

Vezi ca masca stalpului se scoate usor prin tragere. Dupa asta poate vezi ceva, poate in mers. Nu mai tin minte, parca e firul de antena sau plafoniera prin stalp, alceva nimic.

Share this post


Link to post

Vezi ca masca stalpului se scoate usor prin tragere. Dupa asta poate vezi ceva, poate in mers. Nu mai tin minte, parca e firul de antena sau plafoniera prin stalp, alceva nimic.

 

 

Am dat masca aceea jos dar nu se aude de acolo.Se aude putin mai jos in drept cu bordul.Mai caut poate gasesc ceva.

Merci pentru parere!

Share this post


Link to post

Si eu am aceeasi problema, am desfacut pe acolo, am scos si plasticul respectiv si nu am dat de sursa zgomotului. L-am lasat asa, nu este foarte deranjant si oricum dau drumul la muzica si nu bag de seama.

Edited by Yaz

Share this post


Link to post

N-as baga mana-n foc ca vorbim de acelasi lucru... dar urechea mea de afon tot acolo m-a trimis la inceput sa caut sursa zgomotului. Dupa ce am ascultat mai cu atentie am gasit elementul "vibrator": scrumiera. Vibreaza numai cand e bagata de tot, 1-2 milimetri trasa si nu mai vibreaza.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...