Jump to content
Sign in to follow this  
ledezeu_florin

Calificativ Foarte Bine...

Recommended Posts

Salutare la toata lumea. Urmaresc de ceva vreme(vreo 6 luni) activitatea de pe forum si pot sa spun ca de aici am luat "microbul" de a imbunatatii dpdv tehnic si poate si vizual o buburuza(asa e denumita in familie) Matiz E din 2004. Am luat-o  acum un an si jumatate de la un "nene" care a lucrat in armata, care mi-a explicat insemnatatea nr de inmatriculare B 37 CFB: 3+7=10, nota maxima, iar CFB-ul calificativ foarte bine;mi-a placut ideea si am pastrat numerele. Sper ca nu am plictisit pe nimeni cu povestioara mea, acum sa va zic si ce am facut pe la ea:

montat un HU Sony, cu difuzoare spate pioneer si fata Crunch+tweetere;

 

deschidere mecanica hayon din interior;

 

stergator+spalator luneta ;

 

temporizare variabila stergator fata;

 

cotiera;

 

led plafoniera;

 

geamuri electrice fata originale;

 

iluminare scrumiera;

 

ceas bord original Matiz;

 

Cam atat am avut de spus despre bubu, va stau la dispozitie cu detalii despre montaj, cine doreste ii pot impartasi din experienta mea. Atasez si cateva poze... si astept pareri pro/contra...

post-20610-125667132479_thumb.jpg

post-20610-125667134698_thumb.jpg

post-20610-125667137731_thumb.jpg

post-20610-125667139088_thumb.jpg

post-20610-125667139976_thumb.jpg

post-20610-125667141375_thumb.jpg

post-20610-125667142119_thumb.jpg

post-20610-125667143398_thumb.jpg

post-20610-125667144107_thumb.jpg

post-20610-125667145437_thumb.jpg

post-20610-125667146384_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Hai salut! Chiar asteptam sa vad cand ii faci si buburuzei un topic. Sa-ti traiasca.

 

Eu unul pot certifica faptul ca arata chiar mai bine decat in poza :D , cand am vazut-o acum o luna sau doua nu avea stergator pe spate si jante bicolore  dar oricum arata super. Tine-o tot asa si la multi km fara probleme :lavolan:

Share this post


Link to post

Frumoasa buburuza, curata si ingrijita :) O singura recomandare as face. Vad ca ai pus geamuri electrice, ar da bine daca ai acoperi gaurile minerelor (fostele minere de la usile fata) cu niste ornamente, niste dopuri negre sau ceva de genul asta. In rest, numai de bine :thumbl:

Share this post


Link to post

Frumoasa masina, in schimb nu imi plac jantele deloc.

 

Cum ai rezolvat cu temporizarea la stergatoare? :)

Share this post


Link to post

Sa traiesti, frumoasa albastrutza tasmilies29.gif... sa o stapanesti sanatos si multi km alaturi de ea drunk.gif. Nu stiu ce sa zic .. gusturile nu se discuta .. noi doar putem sa te sfatuim rolleyes.gif ..oricum mie imi place buburuza ta greenguy.gifbananab.gif

Share this post


Link to post

Multumesc mult pentru aprecieri tuturor. O sa raspund pe rand:mersi mult raven84, esti singurul forumist care a vazut masina live...intre noi fie vorba, nici a ta nu arata rau, mai ales ca are atatia km la bord, fata de "tinerica" mea cu doar 40k. Cu gaurile de la geamurile electrice sper sa o rezolv prin montarea a doua tweetere(am si trase fire pt ele) , dar nu stiu cum o sa interfereze cu cele pe care le am pe masina acum,nu stiu daca e bine sa ai 2 surse de frecvente inalte sau daca nu sa vad ce alta solutie gasesc (daca aveti idei le astept cu cea mai mare placere).  Cu temporizarea am rezolvat-o montand un releu de cielo, si un buton de reglaj al duratei de temporizare tot de cielo, montat cam langa cel de reglaj al farurilor, cred k se poate observa daca nu ma insel intr-una din poze. Cu jantele e cu dus-intors, fiecare cu gusturile lui, mie personal imi plac foarte mult(si prietenei mele) si asta conteaza cel mai mult...Cred k nu am facut cele mai bune poze, poate ajung saptamana viitoare la prima mea intalnire si o vedeti live, poate va mai schimbati parerea   :P . Salutare la toate lumea!

 

later edit:atasez si o poza in care se vede butonul de reglaj temporizare de cielo.

 

post-20610-125684825888_thumb.jpg

Edited by ledezeu_florin

Share this post


Link to post

Felicitari pt buburuza de 10, arata foarte bine :mrgreen:

 

Imi plac jantele foarte mult, chiar m-ar interesa sa-mi fac si eu asa ceva la primavara :rolleyes: .

Share this post


Link to post

Felicitari pentru Buburuza!!! Sa te poarte cat mai multi km fara probleme!!!

Share this post


Link to post

Multumesc inca odata, se pare ca exista persoane carora le plac jantele mele...Ceea ce urmeaza la ea este iluminare cu leduri la picioare pt toate locurile(fata/spate);am achizitionat deja benzile de leduri, urmeaza sa fac legaturile electrice.

Share this post


Link to post

Adaug la lista de imbunatatiri avertizare sonora faruri aprinse, piuie cand deschizi oricare din usi, si duze stropitoare de tico, pe care le-am montat ieri si functioneazafoarte bine, doar ca parca duza din dreapta are presiune mai mica, cred ca fiinca are 2 orificii...Joia asta voi veni si eu la prima intalnire cu ceilalti matizisti, de abia astept sa vad si alte masinute.va salut si ne vedem joi.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...