Jump to content
Sign in to follow this  
LEVEL

Tuning Interior

Recommended Posts

daca vroiam asta asta faceam. .dar e bataie mare de cap pt o pata ca aia :) ... + de alta.. oricum vroiam sa imi imbrac bordul in autocolante... inca odata... daca stie cineva o adresa.. o firma.. prin Bucuresti.. as fi recunoscator

Share this post


Link to post
Mai degraba e vorba de o solutie aplicata pe bord care a ars materialul.

Acelasi lucru il cred !Eu am fost in zone cu calduri mari 50-60 grade si nu am vazut NICI O MASINA cu asa ceva !

Aveti grija ca pana si ambi purul pateaza ca naiba bordul ( am patit-o si eu) .

Bafta

Share this post


Link to post

:o Acum 10min...eram pe balcon sa fumez..si a trecut un espero argintiu cu exact acelasi gen de pata (arsura), in acelasi loc.

Share this post


Link to post

pacat... nu ai vazut numarul ? :) m-am cam plimbat prin tot bucurestiul astazi daca esti din bucuresti :D ... culoarea e metalizata dar .. nu argintu la a mea :)

Share this post


Link to post

sunt din bucuresti...stiam ca nu esti tu pt ca a ta e verde...dupa numar nu m-am uitat. :(

Share this post


Link to post

well nu cred ca eram eu.. ;) nu aveai timp sa vezi numarul :P

Edited by ovi_jer

Share this post


Link to post

Care stiti de unde sa-mi cumpar si eu un autocolant bun care sa imite lemnul????

 

Daca sa mai postat pe undeva...sorry ..ca n-am gasit

Share this post


Link to post

Beton siteul :thumbl:

Ai comandat ceva de acolo ? Sunt seriosi ?

Share this post


Link to post

Eu ce mi-as face la masina ar fi sa-i schimb maciulia schimbatorului de viteza . Intrebarea mea e daca se poate face treaba asta , avand in vedere ca marsarierul este cum este la espero ? Si daca se poate face modificarea si se gasesc maciulii cu tot cu sistemul de marsarier , pt.ca pe site n-am vazut. Mi-as pune o din aia mai eleganta .

deasemenea m-ar fi tentat o instalatie de xenon cu totul , asa cum am vzut pe 4 tunning , la 300 de euro .

dar e cam expensive 300 de euro pt. masina asta .

Share this post


Link to post

Atentie, legea prevede 2 chestiuni obligatorii pentru instalatiile xenon: spalator de faruri si reglare automata! Nu glumesc absolut deloc, iar cei ce monteaza/vand xenoane nu zic nimic de asta!!!

Share this post


Link to post

expero 16V...daca ai de gand sa-ti schimbi maciulia ai grija cand iti cumperi ptr ca sunt maciulii speciale ptr marsaier "prin ridicare" :) .....adica au un .."tamburus"..care opreste inelul acela...be carefull :thumbl:

PS:...vezi ca se schimba greu eu am vrut sa mio schimb dar...nam reusit pana acum

 

1. trebuie sa tai partea de deasupra de cauciuc(ceea ce e f greu)

2.dupa aia dai de o nuca metalik care are doua suruburi ..le desfaci si dupa aia tragi de ea deti vine rau sa iasa ;) :dizzy: (am vazut cum se procedeaza...) :lavolan:

Share this post


Link to post

Eu mi-am schimbat-o.Tot ce iti trebue ca sa tai cauciucul ala e o panza de bomfaier.

Share this post


Link to post

Pai exista sau nu maciulii din alea care se ridica in marsarier?Si cat or fi si unde?

Share this post


Link to post

Normal ca exista.Tie iti trebuie scurte se mai numesc si manete speciale.

www.simoniracing.ro

Eu am momo.

post-224-1112359686_thumb.jpg

Share this post


Link to post

am uitat sa mai zic de o chestie... mai am o problema.. la capatul parbrizului .. sus.. cum se termina tapiteria in fata.. e o banda din plastic cred.. care din cauza caldurii probabil sa inconvoiat.. si iesit in afara.. as putea sa o schimb ? sau trebuei sa schimb tot plafonul ?

Share this post


Link to post

Nu ştiu de problema asta, dar probabil că poţi să schimbi numai chestia aia de plastic.

 

Însă, în ceea ce priveşte bordul ars, pot să-ţi garantez că nu s-a ars de la vreun incendiu. Am mai văzut încă 3 sau 4 maşini cu problema asta. S-a produs din cauza temperaturilor mari, maşinile stând foarte mult timp în soare, fără a avea parasolar din-acela mare, de parbriz.

Share this post


Link to post

Da cat timp sa stea sa se arda in halul ala??? Sincer, nu cred...

Share this post


Link to post

Probabil de la temperaturi ridicate in combinatie cu un solvent (silicon) de curatat bordul se poate ajunge la o astfel de ardere a bordului. Nu cred sa fi avut incendiu la motor.

Share this post


Link to post
Probabil de la temperaturi ridicate in combinatie cu un solvent (silicon) de curatat bordul se poate ajunge la o astfel de ardere a bordului.

 

Exact la asta m-am gândit şi eu. Cred că siliconul a avut un rol important în toată povestea asta.

Share this post


Link to post
am uitat sa mai zic de o chestie... mai am o problema.. la capatul parbrizului .. sus.. cum se termina tapiteria in fata.. e o banda din plastic cred.. care din cauza caldurii probabil sa inconvoiat.. si iesit in afara.. as putea sa o schimb ? sau trebuei sa schimb tot plafonul ?

 

Asta am patit si eu. Am scos-o de tot de-acolo, am indreptat-o cu forta si am bagat-o la loc. Desi n-am lipit-o cu nimic, sta foarte bine si nu da semne ca ar vrea sa iasa.

Problema e ca m-am chinuit vreo 2 ore, am crezut ca-mi cad degetele de durere... Succes !

Share this post


Link to post

multumesc pentru sfaturi.. in legatura cu bordul.. am gasit un bagazin pe calea 13 septembrie care avea ceva cu imitatie de fibra de carbon la 11 euro si maine o sa ma duc sa imi pun o sa va arat rezultatele :)

 

cat despre banda aia de plastic nu ii vad rolul.. ma gandeam sa o dau jos si sa nu o mai pun

Share this post


Link to post

in legatura cu problema cu bordul meu :) s-a cam rezolvat.. dar nu cu imitatia din fibra de carbon.. am fost la unul din auzite si mi-a zis sa imi cumpar vopsea imitatie de piele si kit pentru micile crapaturi. e foarte ok.

 

nelegat de subiect am o intrebare pentru cunoscatori, este pentru curiozitatea mea... e vreo diferenta intre espero-urile fabricate in Coreea si cele fabricate in RO?, al meu de exemplu e fabricat in Coreea si fostul proprietar l-a cumparat cu 16.000 de dolari nou...nu pricep care e diferenta de pret asa de mare stiam ca erau mai ieftine cand au aparut

Share this post


Link to post

Pai alea fabricate in Romania sunt sublime dar lipsesc cu desavarsire. :mrgreen:

 

 

Nu s-au fabricat in Ro Espero.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...