Jump to content
Sign in to follow this  
LEVEL

Tuning Interior

Recommended Posts

ce ai facut cu bordul pana la urma??are si un prieten espero si e tot ars nu stie ce sa faca si nu are chef sa dea bordu jos ca sa il imbrace dinou

Share this post


Link to post

kit + vopsea imitatie piele.. e cel mai rentabil si cea mai buna metoda de a acoperi. se mai poate folosi si autocolant.. dar e mai complicat.. nu am incercat dar mi s-a zis si mie ca ar fi mai complicat...si de montat.. si de intretinut

Share this post


Link to post

poti sa imi zici si mie cat tea costat in total si une ai facut bordul?daca poti sa pui si o poza ti-asi fi recunoscator. :osanale:

Share this post


Link to post

sincer sa iti zic nu stiu cat m-a costat... tatal meu a platit :) dar eu baniesc ca vopseaua e in jur de 50 de lei poze o sa pun in curand sa-mi recuperez aparatul foto digital... in orice caz.. tu de unde stii ca are arsura aia prietenul tau ? daca nu stii iti zici eu.. aa se intampla in cele mai dese cazuri .. siliconul aplicat pe bord impreuna cu temperatura ridicata care actionata asupra parbrizului ii da acesuia statutul de lupa si asa iti "prajeste" bordul ... ai observat ca e doar la partea mai apropiata de parbriz presupun...

Share this post


Link to post

Eu am vazut ceva salupe cu bordul asa ars in halul asta...de la soare ...ganditziva ca vara in masina se ajunge la 65-80gr C mai ales sub parbriz...iar in jurul orei 12-13...vara e dezastru...al meu are un pic de tot o tentativa ...pt ca am uitat sa pun parasolarul...si asta pt numai 2 ore...de stat in soare in iulie la ora 12.00-14.00!

Am intzeles ca exita un fel de silicon f bun pt a preveni arsurile astea asa e ?

Share this post


Link to post

mie de la silicon mi s-a intamplat chestia asta.. deci eu nu recomand.. asta daca nu folositi si un parasolar care sa acopere perfect contactul razolor solare cu suprafata bordului...e pacat ca e mare bataie de cap dupa

Share this post


Link to post

is si eu curios cum schimbi lumina din bordsi pot lumina si acele de la km si turometru ??

Share this post


Link to post

La Cielo STD cum se pot demonta (ptr. inlocuire) difuzoarele din bord? Merita?

Share this post


Link to post

lgh...poate gasesti aici ceva care te intereseaza: http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showtopic=345

 

difuzoarele din bord la cielo se dau jos destul de usor...se scote masca aia din plastic cu o surubelnita...pur si simplu se trage de ea (dar cu grija :D ), ai acolo 2 surubele...le desfaci,scoti mufa si gata...mai greu o sa fie la montat zic eu...m-am chinuit vreo juma de ora cu unele de 10cm dar magnet mai mare sa le potrivesc...si nush cum le-am invartit si au intrat la fix parca de acolo erau :) >- deci cu grija si rabdare iese o treaba buna! daca merita sau nu...raspunsul meu e categoric DA...dar numai daca le schimbi cu ceva de firma.

Share this post


Link to post

Scuze ca ma bag ca gasca dar va asigur ca pata aia de pe bord e SIGUR arsura de la soare. Am un prieten care are Espero de nou nout si lui i s-a intamplat de la soare 100%. Se mai intampla... Ce e drept nu am mai pomenit nici eu..dar suta la suta e din aceasta cauza.

Share this post


Link to post

Sunt interesat de niste neoane cu ultraviolete pentru interior.. stie cineva unde gasesc si cam cat m-ar costa ?

Share this post


Link to post

in vitan 250-350 dar sunt cam proaste, nu prea tin, am schimbat vreo 3 si mi-am bagat picioarele... vezi ca sunt unele prin metro care par mai bine facute, dar costa ceva mai mult, ceva in jur de 600 dar nu sunt sigur...

Share this post


Link to post

ai avut dreptate... B******** **** mrrr

Share this post


Link to post

:banana: level is back in buisness , stie cineva cum imi pot scoate boxele din usile fata ? se demonteaza tot suportul ? un magazin unde as putea face asta si cam cat m-ar costa.. as dori sa le inlocuiesc cu cele de pe spate si pe cele de pe spate sa le schimb cu altele noi :dizzy:

Share this post


Link to post

Eh sa nu-mi spui ca nu ai fost niciodata in targ...

Sunt baietii acolo si iti demonteaza/monteaza boxe si nu cred ca dai mai mult de 2-3 sute de k...

Share this post


Link to post

Tot la probleme de interior. Cum se poate scapa de scartaitul din plasticaria din bord. Torpedo, guri ventilare etc. Platic pe plastic, cred ca e de la silicon patruns peste tot. Plasticul devine parca un pic lipicios si se "agata" de piesa de linga el ("stick sleep").Imi vine sa dau cu talc pudra. Sau o fi vreun spray de "dat" pt asta ? Voi ce parere aveti ?

La un service, omul a fost incurajator : "Asa e dupa 10 ani ..., da muzica mai tare ... etc "

Share this post


Link to post

se desface tot si incepi si mai lipesti pe ici pe colo mai pui pur fix sau mai bine burete si nu mai auzi nimik...dar ideal ar fi la vara..poate ne strangem mai multi si facem o super lucrare :D

Share this post


Link to post
:banana: level is back in buisness , stie cineva cum imi pot scoate boxele din usile fata ? se demonteaza tot suportul ? un magazin unde as putea face asta si cam cat m-ar costa.. as dori sa le inlocuiesc cu cele de pe spate si pe cele de pe spate sa le schimb cu altele noi :dizzy:

 

Se scoate fata de usa si dupa aia e simplu de scos si boxa. E prinsa intr-o cutie de rezonanta care e prinsa in cateva suruburi de usa dar ma indoiesc ca vei putea sa pui boxele din spate acolo avand cu totul si cu totul alta marime. Eu de abia am inghesuit in fata unele de 13 centimetri.

Share this post


Link to post

ma indoiesc ca cele de pe spate n-ar intra deoarece sunt mici si alea.. daewoo 20 W au un diametru destul de mic sper sa le pot introduce, ca tot e vorba de design interior.. credeti ca exista.. nush .. o vopsea de bord... sau un autocolant.. in care sa-mi fac bordul un gri deschis.. sa-i faco nuanta ?

Share this post


Link to post

stie cineva unde pot gasi "piele care se lipeste" si la ce pret in caz ca exista.. am auzit de termenul asta la un amic... dar nu prea mi-a venit sa cred...

Share this post


Link to post

La orice fabrica de pielarie gen vezi

Edited by Lucian79

Share this post


Link to post

Vreau sa dau cu spray sau ceva pe mocheta de Cielo care este griul acela murdar. As dori sa o fac neagra. Ati facut ceva de genul asta ?? Ce tip de spray sa folosesc ?? Eventual ce firma, multumesc !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...