Jump to content
Sign in to follow this  
NLE

Vand Computer Bord "Universal" Scangauge Ii - 480 Ron

Recommended Posts

Ultra Compact

3-in-Unul Calculator de bord

Echipament de diagnosticare-Diagnosticati-va singuri masina si stingeti becul "Check Engine - " Martor motor. -

Trip Computer - Afisaje digitale - Xgauge Afiseaza si consumul instantaneu chiar si la masinile care nu sunt prevazute cu un astfel de indicator (ex. Chevrolet Aveo)

Functioneaza pe toate marcile europene, dupa 2000

Incluzand: Benzina, Diesel (dupa 2004), GPL si vehicule hibride. Compatibil cu unele vehicule dupa 1996 ori mai noi. Unitati de masura si americane si europene.

 

Trip Computer-ul integrat furnizeaza raspuns in timp real si in acelasi timp urmareste trei seturi de date. Indicatoarele digitale ofera date in timp real legate de masina dumenavoastra iar echipamentul de diagnoza inclus va permite sa cititi coduri de eroare si sa diagnosticati potentiale probleme costisitoare, inainte ca ele sa scape de sub control. Toate acestea intr-un dispozitiv de dimensiuni mici si usor de instalat ce poate fi usor mutat dintr-o masina in alta.

Dimensiuni mici

Se potriveste aproape oriunde in masina!

(KMH / LPH / Celsius )

Cablu detasabil

Permite manipularea si deconactarea rapida

din masina.

Operatiile se selecteaza din meniu

Nu necesita memorarea unor secvente complicate

Functioneaza cu toate protocoalele OBD IIE.U. Protocoale OBDII

Incluzand CAN, obligatorii pe toate vehiculele

incepand din 2008.

Display LCD cu contrast mare.

Culoare de fundal schimbabila de catre utilizator

Nu necesita alimentare externa

Se allimenteaza prin conectorul OBD

Aparatul l-am folosit personal pe o masina pentru a stinge martorul "check engine". De atunci sta nefolosit asa ca pot spune ca e aproape nou. Am cutia, manualul, cablul OBDII, si evident aparatul. (nu mai are garantie dar functioneaza impecabil) .

PRET 480 ron

contact: messenger lecobaur @ yahoo.com (nu dati add!!!) sau PM.

 

Mai multe informatii pe ScanGauge II Xgauge Now available in Romania, the 3-in-one Automotive Computeran OBD 2 Scanner. Realtime feedback while simultaneously tracking three sets of trip data

Share this post


Link to post

Daca ai posibilitatea testeaza-l te rog pe un cielo executive dupa 2005 si spune-mi daca merge. Ce informatii arata si in functie de raspuns iti spun daca ti-l cumpar sau nu.

Multumesc

Share this post


Link to post

L-as testa cu mare placere dar din pacate nu am acces la un Cielo Executive...

Daca ai mufa OBD nu e nici o problema. Legat de ceea ce citeste, intra pe link-ul din anunt si poti sa vezi mai multe. Tot ce pot sa-ti spun este ca l-am incercat pe un Aveo (HB - fara computer de bord) si am avut acces la o gramada de informatii:

- viteza

- consum instantaneu

- curent de incarcare batrie

- cati km mai mergi cu benzina din rezervor

- incarcare pe motor (load) in procente

- Cai putere - instant

- presiune manifold

- temperatura lichid de racire

- injectors map

- temperatura ulei .. etc

Arunca un ochi pe www.scangauge.com sau www.scangauge.ro si vezi despre ce e vorba.

Share this post


Link to post
- curent de incarcare batrie

Pentru unii, tensiune sau curent este tot una, de unde si relatia U/I = R.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Pentru unii, tensiune sau curent este tot una, de unde si relatia U/I = R.

 

 

Iar pentru altii e mai usor sa vaneze greseli decat sa vina cu ceva constructiv. Ok mea culpa, e vb de tensiune. Multumit?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Greseala ? Confuzia nu-i o greseala.

  • Like 1

Share this post


Link to post

-Ai putea sa-mi spui te rog, dimensiunea display-ului, repet doar a display-ului, celelallte cote le-am vazut pe site. :rolleyes: nu de alta, dar eu sunt mai bosho si ...

Edited by danker62

Share this post


Link to post

ai idee daca functioneaza pe o leganza din 99

 

 

scuze dar nu am posibilitatea sa testez pe leganza...nu am pe nimeni cu o leganza din 99...

Share this post


Link to post

Daca merge pe Cielo 1.5 8v hatchback ,an 1997sunt interesat...

Share this post


Link to post

Daca merge pe Cielo 1.5 8v hatchback ,an 1997sunt interesat...

 

 

Ok, ca sa lamuresc intr-un fel... Am incercat pe:

Aveo HB (varianta fara comp de bord) si functioneaza perfect

ieri pe : Ford Fusion (am citit un cod de eroare si am stins martorul Check Engine)

Pe alte automobile din pacate nu am cum sa probez, o varianta ar fi sa intrebati pe site-ul importatorului din Romania (www.scangauge.ro) sau daca e cineva hotarat sa cumpere, putem face proba.

Share this post


Link to post

VANDUT

Se poate inchide. Multumesc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...