Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Top Gear Vine In Romania

Recommended Posts

Un bun prilej sa ne mai facem inca odata de kkt cu drumurile,aglomeratia si cercetorii nostri.
Genial frate, ne-am facut de tot de kakao, abia astept sa vad episodul in care apare romanica, ce Ferrari, ce Aston, ROManIca rulZ frate :) )

Daaa, aşa e! Mai bine nu veneau în ţara asta de... Corect! Dacă bagă Udrea bani în promovare (sau, mă rog, fură din banii de promovare) nu e bine, dacă vin unii să filmeze în câteva locaţii frumoase iar nu e bine, dacă nu se promovează de nicio culoare nimic din ţară iar nu e bine...

Dacă aţi fi urmărit emisiunea şi nu doar vreun episod sporadic, aţi fi observat că au fost prin zone cu adevărat nasoale iar singurele reviewuri făcute au fost pe seama maşinilor şi frumuseţii drumurilor/peisajelor.

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Pai nu stiai? E mult mai simplu sa dam vina pe altii pentru toate nemultumirile noastre. Pe drumuri, pe drumari, pe criza, pe dumnezeu.

Transfagarasanul e una dintre cele mai frumoase zone din romania, daca nici asta nu e de aratat nu stiu ce mai poate fi.

Pacat ca nu filmeaza in weekend, as fi mers fara doar si poate.

Share this post


Link to post

Depinde numai de ei ce mesaj transmit. Paharul pe 1/2 plin sau 1/2 gol...

Si vorba lui Emil baietii nu sint circotasi, isi vad strict de masini nu de "peisajul" autohton vorbitor de limba italiana :)

Share this post


Link to post

Sper sa se intoarca spre Bucuresti duminica seara si cu aceasta ocazie sa faca si un calcul de km parcursi intr-o ora. ;) .Sa fim seriosi,sper sa filmeze intr-o zona cat mai buna d.p.d.v. al carosabilului.

 

  • Intradevar,avem tara minunata,perfecta pt turism.Putine tari cu delta,munte si mare.Din pacate nu avem drumuri sa practicam turismul.Turistul vine sa calatoreasca nu sa piarda timpul in masina.

Share this post


Link to post

Oare nu va saturati niciodata sa debitati lucruri deja stiute si para stiute. Postati doar asa de dragu` postarii.

Edited by steph

Share this post


Link to post

O sa vedeti ca le-a placut in Romania si ca n-o sa ne faca de ras. In definitiv, ei cam fac misto de oricine, mai ales de ei insisi, asa ca nu trebuie luati prea in serios. Va dati seama cum s-au simtit polonezii cand JC a facut reclama aia la Scirocco Diesel cu sloganul "de la Berlin la Varsovia cu un singur tanc (adica rezervor sau tank in engleza, intelegi ce vrei)" sau sarmanii francezii cand spunea ca Lotus Elise "e mult mai amuzant decat toata flota aeriana franceza prabusindu-se intr-o fabrica de artificii".

Sunt tare curios ce-or sa spuna de Transfagarasan. Oricum, reclama pe care o va face Romaniei emisiunea asta de 53 de minute... priceless :)

Edited by wallaby

Share this post


Link to post
Oricum, reclama pe care o va face Romaniei emisiunea asta de 53 de minute... priceless :)

Daa, vor exemplifica vorba aceea: "o tara frumoasa, pacat ca-i locuita".

Share this post


Link to post

Aveti idee cand incepe partea a doua a seriei 13?

Share this post


Link to post

La mijlocul lui Noiembrie. Stati cu ochii pe finalgear.com pentru amanunte.

Share this post


Link to post

Am fost si eu si i am vazut la casa poporului :D tura May Lambo ul ala de vibra plamanul in tine :lavolan:

Share this post


Link to post

Se pare ca primul episod din noua serie Top Gear UK e cel filmat in Romania. Episodul va fi difuzat Duminica 15 Noiembrie 2009 la ora 21:00 in UK, insemnand ca Luni dimineata putem sa vedem si noi cum se vede Transfagarasanul prin ochii celor mai celebri petrolheads :D

 

 

 

If you have a Top Gear-shaped chasm in your life that relentless digital TV repeats just can't seem to fill, relax. The brand-new factory-fresh series of the World's Favourite Car Show is just around the corner.

If you're a regular Top Gear viewer, you'll know more or less what to expect. If you're new to the series, try to imagine what might happen if a trio of eleven year-old boys had access to some of the world's most desirable supercars and lots of sugary sweets. Sounds awesome, right?

So, ready yourself for 9pm, Sunday 15th November on BBC Two. Please note the new later start time as it is significant for two reasons. Firstly, we're aiming to save roughly two million relationships by avoiding a clash with the X-Factor. Secondly, if you're one of our younger viewers and your bedtime is before 10pm, start the wheedling, nagging and emotional blackmail now, there's still time to wear your parents down.

The first episode sees Clarkson, Hammond and May searching for a fabled stretch of Romanian tarmac in three of the latest drop-top supercars. James will be taking a couple of super-limos to task and Hollywood heartthrob, confirmed petrolhead and thoroughly good bloke Eric Bana becomes a star in a reasonably priced car.

The brand new series of Top Gear begins 9pm, Sunday 15th November on BBC Two and BBC HD''

Edited by wallaby
  • Like 1

Share this post


Link to post

Adică astă seară :D Sunt tare curios de cum "arată" filmările...

Share this post


Link to post

Stiti cumva cum si unde se poate vedea BBC TWO online?

Share this post


Link to post

Ai rabdare ca la cateva ore de la difuzarea emisiunii o s-o gasesti pe torrente.

Edited by Laurycã

Share this post


Link to post

Deja se gaseste pe torrente; am pus la copiat episodul, dar pacat ca o sa-l vad dupa ce vin de la serviciu.

Share this post


Link to post

Am avut norocu' sa-l vad live :) Per total, au zis "de bine" despre Romania, si s-a dezvaluit in sfarsit misterul manusilor lui Clarkson, despre care jurnalistii nostri cretini spuneau ca isi schimba culoarea in functie de poluarea aerului =))

Share this post


Link to post

Sa insistat mult prea mult pe tara tiganilor si a lui borat.Reclama Dacia :) )

Share this post


Link to post

Doar ce l-am văzut şi eu.

 

Foarte fain, "demenţială" mi s-a părut introducerea şi "stop cadrul" din parcarea de la Rex =)) , depăşirea 1.2-ului 16v de pe A2...

 

 

Share this post


Link to post

Dupa ce a declarat ca Transfagarasanul e asa si pe dincolo (nu vreau sa stric placerea celor care nu au vazut inca episodul), Clarkson incheie cu:

Thank you Romania and can we stay? Forever?

 

Sa vedeti acuma ce de turisti or sa vrea pe Transfagarasan :)

Edited by wallaby

Share this post


Link to post

Şi-a mai zis, printre altele, că e mai mişto ca Stelvio Pass  :mrgreen:

Share this post


Link to post

Si discutia despre episod, pe FinalGear. Intr-adevar multi au zis ca vor veni in Romania, sunt curios daca isi dau si seama ca TopGear a avut TransfaGarasanul inchis pentru filmare rolleyes.gif

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...