Jump to content
Sign in to follow this  
sergiuhusca

Warn Pe Nedrept...

Recommended Posts

Domnule Sergiu Husca, daca tot ne adresam atat de protocolar, numele astea iti spun ceva ?

 

oleg.casim, inregistrat pe 17 august 2009

darrkro, inregistrat pe 12 august 2009

ginel, inregistrat pe 6 august 2009

 

Toate conturile inregistrate imediat dupa ce ai acumulat o suspendare pentru 5 avertismente, fix taman de pe o adresa IP pe care o foloseai doar tu inainte de a fi suspendat ... si pe care o folosesti acum, pe contul tau.

 

Daca mai continui cu starnitul asta de scandal aiurea, vei avea ban pe IP si gata, pentru ca nu-mi plac tiganelile astea in public, mai ales cand tu esti cu musca pe caciula. Si da, poti sa ma faci comunist, securist, si ce mai vrei tu; le-am auzit de multa vreme pe toate, si nu imi pasa.

Share this post


Link to post

Vaxxi nu te-am facut comunist pe tine niciodata...te rog nu pune in gura mea cuvinte pe care nu ti le-am adresat.

Cat despre topicul asta, nu a postat nimeni la subiect...Toata lumea off-topic.

Mai departe ma abtin...

Share this post


Link to post

Dacă răspund cu "DA" la întrebarea adresată de tine în primul post, îţi exprimi şi tu o părere referitoare la următorul citat din postul lui VAXXi:

Toate conturile inregistrate imediat dupa ce ai acumulat o suspendare pentru 5 avertismente, fix taman de pe o adresa IP pe care o foloseai doar tu inainte de a fi suspendat ... si pe care o folosesti acum, pe contul tau.

mai ales pentru că ziceai, cu ceva posturi în urmă, următoarele:

D-le Tommy vizavi de clone, va rog sa demonstrati...

Share this post


Link to post

Mai locuiesc si alte persoane in casa asta...

Eu am wirless de la cineva din bloc...si persoana respectiva are cont...

Dar nu ma mai provoca...

Share this post


Link to post

E un bloc "fan gmclub" :D Nu te provoc, mă "percepi" greşit.

Il sfatuiesc sa incalce regulamentul ca apoi sa il suspende

Era o glumă, oricum ;)

 

Bre, sincer, nu văd ce e aşa mare tragedie warnul ăsta.

De parcă ţi-ar tăia din salariu sau ţi-ar creşte consumul la maşină. Dacă vrei şi poţi să înţelegi ideea din spatele warnului nu apuci să-l mai iei şi pe-al 2-lea, dacă nu... ai o lungă listă de warnuri, eventual topicuri deschise cu nemulţumiri...

Share this post


Link to post

Nivelul warnului nu e ingrijorator, dar ma deranjeaza, pt ca nu am facut ceva atat de grav...Mi-a dat un warn pt ca asa a vrut dumnealui...

Ca o paranteza...Si Base a zis "Sa traiti bine", dar cand s-a vazut la guvernare...

Share this post


Link to post

Si eu am luat odata warn pe nedrept 80%, ca s-a apucat micul verde (care nu mai e mic) sa imi ascunda numarul de inmatriculare si nu m-am strofocat atata.

Share this post


Link to post

Buna asta: terapie prin umilinta, dar iti trebuie o constructie speciala, nativa.

Share this post


Link to post
Eu zic sa stai linistit, daca nivelul de warn nu este ingrijorator, dpdv al apropierii de nivelul la care se da ban (asa, ca mine) =)) .

Păi dacă ar fi de suspend, nu s-ar supăra prea tare, după cum chiar el, pe alt topic, zice:

Cumva crezi ca nu pot trai fara forumul asta?

Aşa că problema e inexistentă :mrgreen:

 

Nu ştiu de ce, dar am impresia că topicul ăsta a debutat cu 2 zile mai devreme decât restul "de seama" lui :scarpin:

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Ok, am stat si am citit acest topic si cum moldovean fiind si mentionandu-se un nume asemanator cu al meu cred ca ar trebui sa raspund. Raspunsul este pentru altii nu pt dl deschizator de topic, care oricum nu vrea/poate sa inteleaga.

 

Warn-ul luat este pentru ca de cand i s-a ridicat suspendul posteaza peste tot. Are de zis ceva, are habar despre topic sau nu el posteaza. Pentru curiosi se poatea intra pe profilul dlui si se pot verifica postarile sale de vreo 2 saptamani (cred) incoace. Sunt zeci si zeci de posturi puse doar de dragul de a posta.

 

Pentru a cere explicatii asupra acestui warn am fost contactat pe ymess... Am incercat sa explic stimabilului ca warn si-a luat nu doar pentru un post ci pentru consecventa in a posta baliverne pe toate sectiunile tehnice ale forumului. De asemeni am incercat sa-i explic rostul acestor ,,rigori" in sectiunile tehnice: mai intra din cand in cand cate un forumsit nou care vrea sa afle ceva specific despre o masina/problema si cred ca ar fi recunoscator sa nu citeasca douajde pagini de baliverne si 3 posturi relevante... Intelegerea din partea domnului husca a fost minima, maramuresean fiind din Focsani nu cred ca pricepe prea usor...

 

Oricum, eu sunt de accord sa iti retrag warn-ul daca tu esti deaccord sa accepti ca pentru fiecare postare noua offtopic sa primesti un warn de 20%... Eu sunt de parere ca nu ai iesi f castigat.

Share this post


Link to post

Stimabile indica-mi ce am postat gresit...Iarasi o dai din colt in colt?Vrei sa ma lipsesc de orice moralitate si sa postez discutia pe forum?

Asta pt a se vedea ca nic in privat nu ai reusit sa-mi explici, unde am postat aiurea...Arata-mi domnule balivernele de 2 saptamani incoace...

Asta te tot rog...Cat despre opiniile mele, pe care mi le exprim, e vreo problema?Nu traim in democratie?

Edited by sergiuhusca

Share this post


Link to post

Noi traim in democratie, dumneata in anarhie stimabile. Oricum, remarcabila capcitatea ta de a repeta acelasi lucru over and over in speranta ca vei deveni credibil. Oricum, se pare ca orice discutie cu dvs este o veritabila pierdere de timp de aceea asta este ultimul reply al meu.

Share this post


Link to post

Perfect de acord cu dumneavoastra...poate traiesc in anarhie stimabile...Totusi dumneavoastra nu aveti capacitatea de a sintetiza si indica ceea ce am facut.Dar eu sunt de parere ca oamenii au vazut acest lucru.Asa ca dumneata nu faci altceva decat sa te eschivezi...

Share this post


Link to post

Vreau sa stiu si eu de cand a devenit acest nenorocit de warn un motiv de cearta, de cerut informatii despre motivul pentru care a fost dat, sau mai stiu eu ce. Warn-ul, la fel ca si amenzile cu puncte, sunt doar semne de avertizare la adresa soferilor, sau a forumistilor, ca au calcat pe bec intr-un fel sau altul si ca trebuie sa o lase mai moale, altfel se lasa cu interzicerea dreptului de a mai posta pe acel forum, sau cu suspend cu imposibilitatea vizualizarii informatiilor, sau cu ban pe IP, in cel mai rau caz.

Eu pe daciaclub/reno, am o lista de warn-ul lunga de trebuie sa o dau cu scroll, ba chiar si vreo 2 suspend-uri, de vreo 3 zile fiecare. Asta a fost, am calcat pe bec, insa n-am jignit pe nimeni din echipa de moderare de acolo, ba chiar mi-am cerut scuze ca le-am dat de treaba. Pentru cine nu stie, pe daciaclub/reno e la ordinea zilei ca si moderatorii sa isi dea warn unul altuia. =))

Cand mai inaintezi in varsta, ajungi sa te lovesti de 1000 de probleme, de oameni prosti, de greutati la tot pasul, si atunci ajungi sa ti se cam rupa daca cineva iti da warn pe vreun forum sau nu. Ti-a dat warn, asta e, nu ti-a dat amenda, nu te-a afectat la buzunar, nu vad ceilalti ce sanctiuni ai tu (cum se vede de exemplu pe vwforum), practic in afara de echipa de moderare nimeni nu vede.

 

@sergiu: eu tot ce vad din ceea ce scrii aici, nu e faptul ca andrei ti-a dat sau nu pe nedrept respectivul warn sau oricine altcineva, ci vad ca tu ai o cam mare lipsa de ocupatie, de ai ajuns sa deschizi un topic pentru ceva ce nu iti aduce nici un castig. Acuma, ca o fi un moderator mai al dracului si iti da warn, dar eu unul nu vad dintre restul membrilor obisnuiti, din "poolime", ca sa zic asa, sa iti ia apararea. Te-ai intrebat oare de ce? Sunt mii de membri inregistrati pe acest forum, 2-300 tot sunt activi si ti-au citit macar un post, asa ca ar putea sa te apere. De ce nu apare?

Si inca ceva: nu cred ca ti-a dat cineva dreptate cand ai facut poza aia la Loganul de politie parcat neregulamentar si ai trimis-o la ziar, de parca era de rubrica "Merita oprobiul public" din ziarul Scanteia de pe timpul lui Nea Nicu, asta in conditiile in care contestai amenzi de depasire a coloanei la semafor sau de viteza excesiva.

Recunosc, si eu merg cu viteza excesiva, dar am preferat intai sa-mi privesc barna din ochiul meu si apoi am tacut chitic, nu m-am mai legat de altii.

Stii vorba aia, nu? "Vorba e argint, tacerea e de aur"

 

 

@andrei: imi imprumuti si mie Kanguru vreo 2 zile la o tura de Transalpina daca citesc tot ce e scris acolo? :> :lavolan:

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post
Rog sa ne raportam la subiect.

 

D-le Tommy ...

 

Si inca o data am rugamintea de a ne raporta la subiect si la prezent.

 

Am si eu o problema. Se da un cetatean(sa zicem eu :) ) care face un rau cuiva azi 17.09.2009. Si eu ajung sa fiu sanctionat peste 1 an(nu conteaza motivele). Ce fac? Ma apuc sa strig in gura mare ca trebuie sa ne raportam la prezent?

Pai cum asa domnule Sergiu Husca?!

 

Inteleg ca peste o vreme nici nu o sa mai conteze discutia la care participam? Ca doar e de domeniul trecutului nu?! :P

Share this post


Link to post
Vreau sa stiu si eu de cand a devenit acest nenorocit de warn un motiv de cearta ...

Nu cred ca vrei sa stii, dar te servesc: decand te-ai bagat peste un alt moderator, l-ai facut bou pe jurnalul de warn al unui concitadin si n-ai fost exclus. De acolo a inceput.

 

PS cine atunci a tacut, plateste azi.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Sergiu Husca! o recomandare prieteneasca... o veche vorba spunea ceva de genul: "cel destept cedeaza primul!" ... demonstreaza ca esti "om", ridicand mana in semn de multumire precum in trafic cand "ai taiat fata cuiva"... recunoaste greselile si nu le mai repeta... termina cu lupta asta de "gherila" cu moderatorii ... sunt si ei oameni simpli ca noi toti ceilalti... cu bune sau rele... fiecare cu stresul cotidian... nu se merita sa iti pui mii de intrebari, legate de warn-uri sau de suspendari... ceea ce trebuie sa te preocupe este viata in sine, pardon sa ne preocupe ... sa incercam sa ne ferim de cretinii din trafic... de sanatate... de noi... de familie... pt asta e tot ce conteaza...

 

sfat prietenesc... indiferent cat de mult te-a suparat comportamentul moderatorilor sau chiar si al celorlalti forumisti... treci peste... nu se merita...

 

ps: poate nu voi fi inteles pentru randurile scrise mai sus... poate voi mai lua inca 20% warn... nu imi pasa atata timp cat prin actiunea mea am incercat sa schimb in bine ceva... si asta ar trebui sa te impulsioneze si pe tine... cu respect pentru toti forumistii, Renatremo

Share this post


Link to post

Citit si tacut din gura...

Cum zicea si Laur prea mult fis pt. nimic...

Si la antecedentele tale esti ca un eliberat conditionat, ai calcat putin pe bec suferi si din urma =)) si nu fi deochi ai destule in urma ...

Share this post


Link to post

"Eu ma uit prima data in curte la mine, si apoi in curtea altuia vizavi de off-topic... - Sergiu Husca

 

" Premiu special pentru cine are rabdare sa citeasca si sa numere tot offtopicul dlui sergiuhusca!" -AndreiB

 

Sincer nu inteleg tragedia care se ascunde in spatele unui "warn" , dupa mine ar trebui sa fie ceva de genul , multumesc pentru avertisment voi avea grija sa nu se mai repete, si viata merge mai departe, cu sau fara warn, cu sau fara forum...etc

Probabil ca in timpul parcurs de cand sunt membru pe acest forum daca as fi postat mai mult ar fi crescut probabilitatea ca sa postez si off topic-uri si la un moment dat sa fiu si sanctionat.Citind lista de mai sus cu off topic-urile domnului Sergiu Husca sincer de as fi in locul dumnealui nu m-as plange de inca un warn.Din simplul motiv ca as crea si mai multe off topic-uri , topicul acestui topic fiind chiar off topicul, cu intrebarea :merit warn daca am fost off topic?

Deci pentru a nu fi off topic pe un topic al carui subiect pare a fi off topic-ul raspund si eu : DA meriti warn daca ai fost off topic dar nu e un capat de tara.

Share this post


Link to post
Cum am mai scris si mai sus...

Intai ma uit in curtea mea si apoi in curtea altuia...Poti sa intelegi ce am vrut sa spun?

Chestia cu "partea moldoveneasca" reprezenta altceva, dar nici pe asta nu ai prins-o...

Despre xenoanele de pe Kalos, am mentionat de ce am postat acolo.

Vrei sa-ti fac acum un topic cu "Xenoane Kalos"?

Tu observi ca nu te poti raporta la cazul de fata?

O vorba din popor spune cam asa "Numai femile, dezgroapa mortii:!

Dar suntem off-topic ca idee...

Care caz de fata? Ce anume nu intelegi? Ca ai postat on and on off topic si un moderator a zis "destul" si te-a ars? Daca-ti dadeam eu cate 20% pentru postare in sectiunea nepotrivita acum ai fi avut 40%. Comentai si asta? Deschideai si pentru asta un topic de abuz? Si n-o baga p-aia cu "n-am vrut sa deschid un topic nou" ca nu tine!

 

Nivelul warnului nu e ingrijorator, dar ma deranjeaza, pt ca nu am facut ceva atat de grav...Mi-a dat un warn pt ca asa a vrut dumnealui...

Ca o paranteza...Si Base a zis "Sa traiti bine", dar cand s-a vazut la guvernare...

 

Nu ai facut ceva "atat de grav"... Ai facut multe si marunte...

 

Oricum, eu sunt de accord sa iti retrag warn-ul daca tu esti deaccord sa accepti ca pentru fiecare postare noua offtopic sa primesti un warn de 20%... Eu sunt de parere ca nu ai iesi f castigat.

Daca ii ridici tu warnul, ii ridic si eu clementa si ii acord 40% pentru offtopic in sectiunea CNEL si in sectiunea TICO si MATIZ

 

Stimabile indica-mi ce am postat gresit...Iarasi o dai din colt in colt?Vrei sa ma lipsesc de orice moralitate si sa postez discutia pe forum?

Asta pt a se vedea ca nic in privat nu ai reusit sa-mi explici, unde am postat aiurea...Arata-mi domnule balivernele de 2 saptamani incoace...

Asta te tot rog...Cat despre opiniile mele, pe care mi le exprim, e vreo problema?Nu traim in democratie?

Da, a dracu' democratie, e chestia aia care ne da voie sa zicem tot ce vrem si sa facem tot ce vrem, si apoi sa tipam pe cei ce incearca sa respecte si sa impuna reguli nu? Buna, buna asta...

 

Sincer nu inteleg tragedia care se ascunde in spatele unui "warn" , dupa mine ar trebui sa fie ceva de genul , multumesc pentru avertisment voi avea grija sa nu se mai repete, si viata merge mai departe, cu sau fara warn, cu sau fara forum...etc

Sa stii ca in fapt, cam 40-50% din cei care iau warn fac ceea ce spui tu, vreo 30-40% nu au nicio reactie, vreo 10% o tin pe-a lor in continuare, tu le dai warn pentru up si le stergi postul, eu posteaza din nou acelasi lucru, si un procent foarte mic care deschid topicuri, raporteaza abuzuri doar de ei vazute, fac moderatori comunisti, securisti si - mai nou- moldoveni :) )

Share this post


Link to post

S-a mutat OTV-ul aici? Nu mai are bani Diaconescu de chirie la garsoniera? Daca m-as uita in general la OTV probabil mi-ar placea. Prin urmare mi se pare penibil.

Share this post


Link to post

Mdeah, lipseste Domnu' Daan din tomberon! =))

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...