Jump to content
Sign in to follow this  
sile2007

The Crow

Recommended Posts

Salutare!

A venit timpul sa-mi prezint si eu ''bolidul''....Ne-am cunoscut in aprilie 2008 dupa despartirea de clasica 1310...Prima impresie...nu prea mi-a placut...acum e foarte ok din toate punctele de vedere si imi place mult.

Am cumparat-o in aprile 2008 si a condus-o taicamiu pana in iulie 2009,perioada in care i-a facut asa zisul ''rodaj'' de aprox 5000km.Din iulie am luat-o eu si are 7000km.

In cei 7000km nu am scapat de ghinioane...am gasito de 2 ori lovita de ''ozn'' in parcare...acestea au adus cu ele schimbare aripa stanga fata si usa dreapta spate..ambele lucrari facute la chevrolet victoria brasov de care sunt f multumit,au iesit impecabile..De altfel acolo am facut si revizia de un an care m-a costat 597Ron..

Ca si imbunatatiri i-am pus cotiera si urmeaza cat de curand folie si jenti...

Per ansamblu sunt multumit de masina si am dat un reset la 6500km si s-au schimbat lucrurile adica ''fuge tare'',dar astept sa isi mai dea drumu motorul...

Sa auzim de bine si cati mai multi km! :) >-

post-16877-1252598298_thumb.jpg

post-16877-1252598381_thumb.jpg

post-16877-1252598395_thumb.jpg

post-16877-1252598433_thumb.jpg

post-16877-1252598544_thumb.jpg

post-16877-1252598563_thumb.jpg

Edited by sile2007

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea!

Multi km fara incidente.

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos.Sa va bucurati unul de altul :) .Multi km fara probleme

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos. Frumoasa masinuta.

O intrebare: dupa resetare merge mai bine?

Share this post


Link to post

Salut. Foarte misto masina! Imi place cum o prinde culoarea neagra. Multe drumuri iti doresc sa faci cu ea si sa te evite cat mai mult OZN-urile de parcare de acum incolo... ca toti avem probleme cu ele :(

 

PS: Zi-mi si mie te rog, mai exact in ce a constat aceasta resetare, cum ai facut? Am si eu unul (are vreo 15.000km), de-asta intreb.

Edited by fry

Share this post


Link to post

Pai raspuns in acceleratie mult mai rapid,trage de pe la 2500,iar peste 3000 e ''racheta''...

Share this post


Link to post

Nu nu...am inteles ce face, dar n-am inteles cum ai facut. Mai exact, ce-ai resetat, cum, unde? Nu prea ma pricep :)

Share this post


Link to post

Pai tu ai modelu nou...nu stiu care e procedura la tine...

Share this post


Link to post

Reset ECM. Cauta si vei gasi. ;)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...