Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Anvelope

Recommended Posts

Nu sunt sigur ca era in casuta (am sa verific), dar am vazut ceva de genul 0508...

Share this post


Link to post

Trebuie neaparat sa-mi schimb cauciucurile macar pe fata ca sunt prea uzate si sunt in criza de bani, asa ca am de ales dintre cele ieftine , am inteles ca debica nu sunt prea bune asa ca am de ales intre sava si barum pentru ca restul nu mi le permit deocamdata.Oare care or fi cele mai bune dintre cele rele?Sau poate sunt altele ieftine si bune.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Eu zic ca Barum. Dar nici Sava nu sunt rele.

 

Apropo, de Milestone Revolution Plus a auzit cineva ceva ? Sau de Milestone in general ?

Share this post


Link to post
am inteles ca debica nu sunt prea bune asa ca am de ales intre sava si barum

Debica nu sint bune deloc :( Intre celelalte 2 optiuni pe care le-ai expus eu as inclina spre Barum. Personal am avut cel putin 4 (daca nu chiar 5) seturi de Barum (din 96 incoace) si am fost foarte multumit de ele. Stau foarte bine la partea de rulare, buba lor e la balon. Asta e cam slab si nu tolereaza bine gropile adinci luate tare sau trotuare urcate in forta. In rest numai de bine.

Share this post


Link to post

Am gasit matador 175/70/13 la 100 de lei.A folosit cineva?Merita oare?Kormoran la 113 lei sau Kleber la 125.Cam astea ar fi alternativele la barum si debica care ies din discutiela 98 de lei.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Eu as folosi Kleber. Restul sunt marci pentru a goli portofelul celor care nu pun pret pe pneuri, cea mai importanta legatura a unei masini cu calea de rulare. Evident, parerea mea. Pentru altii, MP3 este mai important ... pentru distrugerea auzului.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

O sa tin cont de sfatul tau.Merg pe Kleber.Multumesc.Luni le iau.

Share this post


Link to post

Kleber, Kleber, dar ce model ? Eu m-am referit la marca, dar in cadrul lor sunt mai multe modele. Important este sa-ti satisfaca nevoile: vara, iarna, tot-sezon.

Share this post


Link to post

Caut model de vara.Kleber - Viaxer 175/70/13 .De iarna am.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Intr-un studiu TUV gasit pe net, acest model figura la categoria medium, la un loc cu marci recunoscute si in zilele noastre, adica nu-s ieftineli.

Share this post


Link to post
Am gasit matador 175/70/13 la 100 de lei.A folosit cineva?Merita oare?Kormoran la 113 lei sau Kleber la 125.Cam astea ar fi alternativele la barum si debica care ies din discutiela 98 de lei.

 

Matador sun execrabile (cel putin astea ieftine) eu le-as pune pe aceeasi linie cu debica. Mai strange ceva banuti si ia-ti ceva calumea (barum, sava, fulda (nu sunt asa de scumpe)) ca nu degeaba zicea cineva pe aici ca sunt bune si pot sa confirm si eu acest fapt.

Nu fa compromisuri la caucicuri ca sa nu iti para rau mai tarziu.

Edited by EXE

Share this post


Link to post

Eu iti recomand Toyo.

Share this post


Link to post

Recunosc nu am citit cam tot topicul... e prea mare :) . Daca poate cineva sa imi recomande si mie niste jenti de 15'' cu cauciucuri pe 195, care sa nu atinga aripa spate la cielo executiv raman dator. Si vroiam sa mai intreb ... am inteles ca daca pun jenti cu diametrul mai mare ar fi prob pe la caseta de directie... dar daca eu pun janta de 15 si cauciucul 195/40(45) nu tot pe acolo este ?

Edited by TBirdi

Share this post


Link to post
...Daca poate cineva sa imi recomande si mie niste jenti de 15'' cu cauciucuri pe 195, ...

 

 

Despre jante se dicuta aici ;)

Share this post


Link to post

Am luat barum brillantis cu 140 lei/buc. cu montaj si echilibrat inclus in pret. Nu mai aveau kleber.Mai aveau si tygar si debica la acelasi pret.Sper ca le-am ales pe cele mai bune din astea 3.

Share this post


Link to post

Cred ca e cea mai buna alegere din cele 3 - am avut pe masina, fara probleme - si am fost destul de multumit de ele.

Share this post


Link to post

Barum am avut si eu cindva (Dacie, Espero) si am mers si cu Cielo echipat. Sint OK. Pe vremea aia erau de sine statatori, acum apartin Continental. Fata de Debica sint departe. Tygar asta nu stiu ce poate, doar am vazut si senzatia mea a fost ca ar fi resapate (desi nu erau)

Share this post


Link to post

Am facut cam 1000 de km cu Toyo 350, puse pe puntea fata, pe spate avand, cauciucurile de fabrica continental. Sau comportat bine, si nu am mai avut ruperi de aderenta. O sa pun la fel si pe spate, cand voi mai face rost de ceva bani...

Share this post


Link to post

Tygar sunt facute in Romania la Zalau in acelasi loc cu Montana.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Bine de stiut, cred ca au mostenit si galmele. Taica-miu are pe lada si din 4 una a facut galme, restul pana acum sunt ok.

Share this post


Link to post

Am aflat si eu de la cei care le vand.Pe cand sa ma convinga ca sunt bune mi-au zis unde se fac si ca sunt la fel ca Montana pe care le considerau bune =)) Au mai incercat sa-mi mai bage pe gat ceva Rotox sau cam asa ceva si toate la acelasi pret cu Barum.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Salut!

Ceva opinii despre GooYear Excellence 185/60/14? Nu prea am vazut pareri pe forum despre acest tip de anvelope. Vreau sa comand de pe net un set pt al meu Cielo la 180RON/buc. Ce parere aveti?

 

Multumesc.

Share this post


Link to post
Daca tot e vorba de piese de schimb am zis ca poate ne dam cu parerea, cei cu Espero si nu numai, ce incaltari avem pe masina si ce parere avem de calitatea altor tipuri.

 

Incep eu:

 

fata: Continental - 185/65/R14

spate: Continental - 195/65/R14

 

Si o intrebare: Se pot pune jenti de 15 pe Espero si daca da, unde gasesc si eu jenti de 15 in 4 prezoane si ce marime de cauciucuri pot pune?

am eu pe 15 de logan.nu am avut nici o problema pana acum, nici la RAR si nici cu "baieti" cand am fost oprit.de calitatea gumelor nu pot spune decat ca atunci cand ploua si franez mai brusc ma duc "sanie".

Share this post


Link to post
Despre jante se dicuta aici ;)

 

Ma da ce rau esti tu... am gresit acum. Ce vrei sa postez si in partea cealalta acelasi post ? :) . Era vorba si despre anvelope :dizzy:

Share this post


Link to post

A cumparat cineva Firestone Firehawk TZ 200 care se vand prin Metro la 1mil 550 mii.? Unde sunt facute? Cum se comporta?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...