Jump to content
Sign in to follow this  
TYBY

Ornament portieră Cielo

Recommended Posts

Cine stie unde se gasesc si cat costa ornamentele autoadezive pentru Cielo si eventual daca se vand si la bucata.In urma unei spalari cu jet puternic mi s-a exfoliat banda argintie de pe unul din ornamentele laterale.

Cu multumiri.

Share this post


Link to post

Vezi la utile ... ;)

Share this post


Link to post

Am gasit cu 125.000 lei/buc.Setul complet costa vreo 650.000 lei.

Share this post


Link to post

Zi-mi si mie unde te rog. Am si eu nevoie pentru Espero. Merci !

Share this post


Link to post
Zi-mi si mie unde te rog. Am si eu nevoie pentru Espero. Merci !

 

Eu le-am gasit la un magazin din Pitesti.Cele de Espero nu cred sa fie la fel cu cele de Cielo.

Edited by TYBY

Share this post


Link to post

Pentru cine nu a gasit inca, incercati la King Campione. Au numar de tel. 0745.022.290. Eu de-acolo imi iau toate pisele pt. masina, si acum vreo 6 luni am luat si ornamentele astea! Au magazinul pe Serban Voda nr. 270, cum urci dinspre parcul tineretului spre cimitirul eroilor pe piatra cubica, unde se face curba la stanga(sus de tot) este pe partea dreapta(au un cielo rosu in vitrina parca)!

Edited by Bullet

Share this post


Link to post

am cumpart de la autocor cica de fabrica ornamente de cielo cu 54 lei, dat dupa doua saptamini s-au exfoliat si a rams doar plasticul. Le-am jupuit de pe mains si le-am dus la magazin...si mi-au dat banii ca ornamentele nu erau originale.

Atentie ornamentle originale sunt CANTUITE.

Ps: io am pus de bazar si arata foate bine

Share this post


Link to post

Am readus topicul in discutie pentru ca am nevoie si eu de aceste ornamente, sau altceva care sa le inlocuiasca.

Unul s-a exfoliat de pe laterala stanga spate. Nu stiu de ce dar banuiesc: sunt very proaste.

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Eu mi-am luat acum vreo doua luni, de la magazinul de la mine din oras al baietilor de la autodaewoo.ro, un ornament de asta pentru portiera dreapta fata; nu mai tin minte cit am dat pe el, dar era de la "mama lui" si asta ma incintat; eu zic sa le dai un telefon si sa-i intrebi ce si cum sau, daca vrei, sa astepti putin ca eu trec pe acolo saptamina viitoare - am si eu treaba cu ornamentul, mai mic, de pe aripa stinga fata.

Share this post


Link to post

Am patit acum ceva vreme la fel. Cele originale s-au exfoliat. Cu muuulta rabdare si ceva benzina, am curatat locul cu pricina si am pus ( mai mult la misto) niste ornamente de bazar ( cele care se vand la metru, in rolele alea imense) la 15.000 ROL/ metru. Iarasi cu rabdare le-am aliniat perfect cu linia masinii si dupa 2-3 luni rezista si arata admirabil. Sunt o idee mai inguste decat cele originale, dar nichelul de pe ele NU se exfoliaza nici daca incerci cu lama unui cutit.

Asa ca dati cu incredere vreo 10 lei pe cativa metri si garantez ca tine si vede de 1000 de lei.

 

PS > Nu mai dati o caruta de bani pe alea originale, caci TOATE se exfoliaza sub jet puternic de apa, asa sunt ele. De kkt.

Edited by radux

Share this post


Link to post

Da, buna idee. Eu am ramas cu ele asa, ca n-am de gand sa dau 15 lei pe bucata si sa patesc la fel (asa a patit sorinrec). Initial am zis sa astept sa se exfolieze toate, macar sa fie la fel :D . Dar nici asta nu merge: pe unele plasticul suport este alb, pe altele gri inchis. M-am mai gandit sa caut ceva de la alt tip de masina, de cauciuc negru, mai groase, gen Matiz. Dar si asta ar arata ca draku, ca pe barile de protectie sta bine panarama aia argintie, nici gand sa se cojeasca. Si ar fi masina juma' cu negru, juma' argintiu.

 

Asa ca metoda ta cred ca e cea mai buna ramane a ta. E ornament de ala de-si puneau daciotii la oglinzi si pe masca? :D

Share this post


Link to post

Da, exact de ala. Pe interior, banda care se dezlipeste este VERDE. Numai ca trebuie atentie sa fie aliniate perfect, ca altel se vede aiurea. Spal masina cu jet de fiecare data si nu e nici o problema, este beton.

 

PS. Adevarat, alea de pe bara din fata sau spate nu se exfoliaza , cred ca din cauza santurilor in care intra, asadar protejandu-le.

Edited by radux

Share this post


Link to post

Poţi pune câteva poze cu ornamentele astea? Nu de alta dar am luat şi eu ”la rolă„ dar sunt la fel de înguste ca alea de pe bara spate/faţă şi nu ştiu dacă s-ar potrivi.

 

Cum se scot alea vechi?

Share this post


Link to post

Ornamente:

160 - 170 ornament portiera spate

150 ornament portiera fata

70 ornament aripa fata

 

M-am interesat eu la un magazin Daewoo autorizat langa cimitirul Belu si atat costa...oricum cele originale m-au tinut 3 ani ... nu exagerez!

Share this post


Link to post

Si pe mine m-au tinut aproape 3 ani cele originale, dar acum s-a exfoliat unul pe usa din spate.

Spuneti-mi cum se inlocuieste ornamentul vechi cu unul nou ? (dezlipire si lipire ??)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...