Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Laborator Vopseluri

Recommended Posts

Un laborator de vopseluri super de super.

A iesit pe un matiz rosu, perfectk, nu se vede nici in lumina ca e

vopsit.

 

Tanti d'acolo face spray-urile la comanda, 200klei / 400ml/garantie 4 ani.

 

Magazinul e vis a vis de magazinul de piese Daewoo de pe Vacaresti se face o strada mica unde pe dreapta e intrarea.

Programul e 09:00-17:30 dar la 17:00 eu l-am gasit inchis.

Vopseluri.jpg

Edited by Shenck

Share this post


Link to post

Inseamna ca au clienti garla :D

Share this post


Link to post

Ala e un alt magazin Autocolor, ca si cel de la Lizeanu ... fac treaba buna tantile alea de acolo.

Share this post


Link to post

Am intrebat eu azi la TopLac Glasurit (langa Politehnica). Fac la comanda, minim 100g, pt. pistol (nu baga in spray), costa 380k/100g pt. culoarea metalizata.

Un pic cam scump, dar cred ca le fac ca lumea.

Share this post


Link to post
Ala e un alt magazin Autocolor, ca si cel de la Lizeanu ... fac treaba buna tantile alea de acolo.

 

 

O adresa sau nr de telefon aveti?

Share this post


Link to post

Uite aici cateva adrese si nr de telefon. Cel de pe Vacaresti nu figureaza dar cel de la Lizeanu amintit mai sus cred ca este de fapt cel de pe Stefan cel Mare.

 

Magazine Policolor:

Bd. Theodor Pallady Nr. 51, tel: 021/408.66.35

Bd. Stefan cel Mare Nr. 34, tel: 021/210.74.15

Bd. Pantelimon Nr. 287, tel: 021/255.03.61

Calea Mosilor Nr. 264, tel: 021/210.23.67

Bd Dinicu Golescu nr. 24 D, tel: 021/317.11.45

Edited by bella

Share this post


Link to post

Am fost azi la Standox...

 

Am culoarea la masina 92U. Iar acolo mi-au dat vreo 6 cartoane de 92U, toate diferite intre ele si nici unul la fel cu al meu... sa le ia dracu de coduri si de tot. :wallbanger:

 

Si mai si costa 500 RON un litru. Eu vreau sa dau doar pe eleron (care nu tin neaparat sa fie perfect identic cu 92U si pe laterale, unde e zgariata (putin mai mult).

 

O sa incerc la un tinichigiu/vopsitor la service...

Edited by SMS

Share this post


Link to post
Am fost azi la Standox...

 

Am culoarea la masina 92U. Iar acolo mi-au dat vreo 6 cartoane de 92U, toate diferite intre ele si nici unul la fel cu al meu... sa le ia dracu de coduri si de tot. :wallbanger:

 

Si mai si costa 500 RON un litru. Eu vreau sa dau doar pe eleron (care nu tin neaparat sa fie perfect identic cu 92U si pe laterale, unde e zgariata (putin mai mult).

 

O sa incerc la un tinichigiu/vopsitor la service...

 

Salut.

 

Am si eu aceeasi problema(tot 92U culoarea) cu o portiera de Cielo putin zgariata pe care am vopsit-o la un service in Piatra Neamt de un meserias bun,dar nuanta nu a iesit!!!

A folosit Glasurit pe baza de apa si erau tot vreo 6 variante de nuanta la 92U, am ales-o noi pe cea mai apropiata dar tot nu este varianta castigatoare.

 

Poate ne ajuta cineva din Craiova cu niste sfaturi sau cu niste vopsea.

Share this post


Link to post

Mie cei de la Top Lac care lucreaza cu vopselurile facute de Standox mi-au spus ca 92U e una din cele mai pacatoase nuante. E aproape imposibil sa o faca la fel pentru ca are foarte mult pigment metalic si conteaza foarte mult si distanta de la care se aplica vopseaua cu pistolul. Alta treaba ar fi ca astia de la Daewoo nu folosesc vopsea de la acelasi producator si din cauza asta 92U de la un producator nu corespunde cu 92U de la alta. Daca s-ar folosi de la acelasi producator poate ca un vopsitor bun ar scoate-o foarte apropiata de cea veche.

Numai bine :thumbl:

Share this post


Link to post

Postul anterior mi-a fost sters, dar revin:

 

Probleme de nuanta apar si la culoarea alb (sau la neagru)? Exista negru metalizat. Se paote ca unu sa fie mai "metalizat" ca altul"? sau alte probleme?

 

PS: voi reveni de cate ori va fi necesar, cu oricati useri va fi necesar, de pe oricate ip-uri va fi necesar.

Mi se pare extrem de lipsit de bun simt ceea ce ati facut! :spumelagura:

Share this post


Link to post

Salutare,

 

Am nevoie de un spray cu vopsea preparat in nuanta masinii.

Avand in vedere vechimea topicului, va rog sa imi recomandati un astfel de laborator de care ati fost multumiti sau de care ati auzit lucruri bune.

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Cei mai buni din Ploiesti la vopseluri sunt PEX . Eu am vopsit o capota la Cielo si o bara la Kaos si au iesit super , nu se observa nimic .Adresa strada Popa Farcas nu stiu ce numar ( aproape de intersectia cu Gh. Grigore Cantacuzino ) . Bafta

Share this post


Link to post

Merci @body dar eu vreau un spray ca sa fac pasajele la rotile spate...nu are sens sa ma duc in service pt asta.

Share this post


Link to post

Am fost azi la Standox...

 

Am culoarea la masina 92U. Iar acolo mi-au dat vreo 6 cartoane de 92U, toate diferite intre ele si nici unul la fel cu al meu... sa le ia dracu de coduri si de tot. :wallbanger:

Si eu am avut problema asta cand am revopsit bara spate la Nubira. Am luat cartoanele si le-am potrivit la ochi, iar castigator a fost "92U - deschis" (sau ceva de gen). A iesit ca din fabrica. Din pacate nu stiu ce tip de vopsea s-a folosit (tot pe baza de apa, din ce zicea vopsitorul)

Share this post


Link to post

Salutare,

 

Am nevoie de un spray cu vopsea preparat in nuanta masinii.

Avand in vedere vechimea topicului, va rog sa imi recomandati un astfel de laborator de care ati fost multumiti sau de care ati auzit lucruri bune.

 

Multumesc.

 

 

 

Salutare tuturor,

 

Zilele trecute am achizitionat pt sotia mea un Matiz din 2004. Masina are 33500 km la bord si este super ok, numai ca are o problema minora cu rugina la pasajul din spate dreapta, iar in partea din fata dreapta a fost zgariata pe pasaj in momentul in care i-au ridicat-o vechiului proprietar pt parcare neregulamentara. Pentru acest lucru as avea nevoie de un spray ca nu are sens sa vopsesc ambele aripi. Daca imi puteti recomanda si mie un laborator de profil ar fi excelent.

Share this post


Link to post

Este un magazin de vopseluri in zona pietei Gorjului.

 

 

Share this post


Link to post

Vitan- Autovit, Baneasa - vis-a-vis de Romaero, Vacaresti, la capat spre Abator. Detalii mai exacte despre fiecare in parte gasesti in topic. De preferat sa te duci cu masina si sa iei codul de vopsea direct de pe ea.

Share this post


Link to post

Mircea, ai idee daca vreuna dintre firme face la comanda spray cu vopsea?

 

Merci.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...