Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Avem Album Foto !

Recommended Posts

Aşadar, am implementat un softuleţ GPL (adică e gratis) pentru galeria foto, am economisit vreo 40$ :) , şi anume CopperMine.

 

 

Linkul este http://www.daewooclub.ro/forum/foto/ (va fi adăugat în meniul de sus în câteva minute).

 

Galeria este integrată cu forumul, deci nu trebuie să tastaţi din nou userul şi parola - aceste date vor fi preluate automat dacă sunteţi deja autentificat pe forum.

 

Înainte de a încărca pozele, trebuie să creaţi albume. Puteţi avea mai multe albume, cu nume diferite, pentru a organiza pozele. Acest lucru se face cu meniul mic, încercuit în poză (dacă nu vă apare meniul, click pe opţiunea "Mod Admin" din meniul de sus înainte):

 

index_user.gif

 

După asta, vă apare managerul de albume:

 

album_user.gif

 

Aici, paşii sunt numerotaţi: apăsaţi pe "Nou", tastaţi numele albumului şi apăsaţi pe "Efectuaţi modificările".

 

După aceea, se alege opţiunea "Încărcaţi imagine" de sus, şi se alege albumul în care doriţi să puneţi poza, cu butonul "Choose" se selectează poza de pe calculatorul propriu, se tastează un titlu, o descriere (care poate fi mai lungă), şi cuvinte cheie separate prin spaţiu. Descrierea şi cuvintele cheie sunt opţionale.

 

Pentru fiecare membru al forumului sunt disponibili 10 MB (adică 10240 kb). Dimensiunea maximă a pozelor este de 500 kb bucata, la o rezoluţie maximă de 1600x1600. O poză la calitate bună se încadrează pe la 250 kb, deci cu puţin exerciţiu ar trebui să aveţi suficient loc pentru 40 de poze.

 

Nelămuriri, probleme ... întrebaţi în acest topic.

Share this post


Link to post

:osanale: thank you =D>

Share this post


Link to post

Intr-adevar felicitari! Aplauze! =D> =D> :osanale:

Long live VAXXi!

Share this post


Link to post

Sar'na, Mare Shef de Trib! :D ...hunedoara e a ta...

Share this post


Link to post

Buna idee!!!

 

Ma gandeam ca ar fii buna o sectiune cu poze ale masinilor fiecarui membru.

Edited by Pedala

Share this post


Link to post

Bravo!

 

Cine strange banii? Pt. ca e nedrept ca unii sa plateasca si altii ba.

 

Pot sa va trimit si prin E-mandat . :thumbl:

Share this post


Link to post
Nu se numeşte DaewooClub, că nu avem personalitate juridică. Te duci la bancă şi spui că vrei să depui bani în contul ăla, tanti îţi ia banii şi îţi dă chitanţa (nu te întreabă nici cum te cheamă).

 

Banii sunt folosiţi pentru diverse chestii în beneficiul forumului: am cumpărat invision-ul, acum studiem problema cumpărării unui HDD nou pentru mai mult spaţiu. Adică nu, nu-i bem !  :mrgreen:

 

Cât mai trebuie pt. HDD-ul ăla? :compupunch:

Share this post


Link to post

Încă n-am studiat cum trebuie problema :)

Share this post


Link to post

OK, s-a marcat , pun si eu ceva la IBAN-ul ala cu RZBZR.

 

Week-end frumos!(gratare, beri, etc...) :drinkers:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...