Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian_C

Demontare Sistem Audio

Recommended Posts

Salut,

 

Am dat o gramada de search-uri pe forum, pe google si nimic.

Poate exista deja vreun topic despre asta, imi cer scuze daca am inceput si eu unul.

 

Exista cineva care sa fi incercat sa dea jos plasticele alea negre care inconjoara Sistemul audio integrat in consola centrala din Aveo, ala cu care vin orice aveo din fabrica?

Ca am si eu niste idei, curiozitati, cum se da jos, ce mufe are in spate, etc.

 

Am incercat eu odata cu o surubelnita lata, subtire, dar am reusit doar sa vad cum imediat se zgarie plasticul.

Poate exista vreun loc exact unde trebuie bagata surubelnita ca sa iasa.

 

Am vazut la Spark, cand mi-au montat casetofonul, dar nu cred ca e ca la Aveo.

 

Merci tuturor care isi vor da cu parerea,

Adi C.

Share this post


Link to post

Cauta cum se scoate la kalos, are AB pus un tutorial, eu l-am printat si m-am dus cu foaia la masina- a mers treaba "la sfert".

Share this post


Link to post
Cauta cum se scoate la kalos, are AB pus un tutorial, eu l-am printat si m-am dus cu foaia la masina- a mers treaba "la sfert".

 

 

Daca mi-ai mai da un indiciu, ceva, ti-ar ramane vesnic recunoscator :)

AB are foarte multe posturi si nu prea ma descurc sa-l gasesc pe cel de care mentionezi tu.

 

Merci!

Share this post


Link to post

La aveo sedan si la noul aveo hatchback , RadioCd - ul este parte componenta a bordului nu este blaupunkt ca la celelalte aveo si kalos. Se poate demonta insa din cate am inteles trebuie demontat si bordul. Atat Lucian cat si AB au kalos ( aveo model dupa kalos).

Share this post


Link to post

Merci frumos!

Share this post


Link to post

Eu cu surubelnita am reusit si cred ca e cea mai buna solutie. In a doua poza poti vedea cum este prinsa masca aceea de plastic din jurul cd playerului.

post-6548-1246043897_thumb.jpg

post-6548-1246043918_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Acuma chiar ca merci! E usor asa cu poze :)

Share this post


Link to post

Asa este si la modelul Hb. Suportul de sub player si player-ul sunt prinse in 4 suruburi.

Ca sa-ti ia cineva aparatul trebuie sa desfaca ornamentele din jurul lui si suruburile.

Share this post


Link to post
Asa este si la modelul Hb. Suportul de sub player si player-ul sunt prinse in 4 suruburi.

Ca sa-ti ia cineva aparatul trebuie sa desfaca ornamentele din jurul lui si suruburile.

 

Asa, da-le idei si altora, pana acum nu am auzit de MP-3 furat de pe Aveo.

Share this post


Link to post

Sa fi vazut ce s-au chinuit la service cand m-am dus sa-l schimb pana si-au dat seama despre ce este vorba. :)

Share this post


Link to post

buna seara. am o rugaminte la voi. care stiti dimensiunile radio cd de la chevrolet aveo 2007? vreau sa il inlocuiesc cu unul mai performant.imi trebuie inaltime, lungime si latime. va multumesc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...