Jump to content
Sign in to follow this  
crystygye

Pacanit La Curbe

Recommended Posts

Salutare.

Am si eu o problema.Am un Tico, iar cand fac curbe, la dreapta, stranse (volanul maxim dreapta), pacane ceva.Este deranjat si iti dai seama clar ca ceva nu e bine sau ceva s-a stricat.

Cand merg in linie dreapta nu are nimic.

 

Care ar putea fi problema? :(

Edited by crystygye

Share this post


Link to post

Celebra expresie romaneasca : bate o planetara ! (mai precis capu unei planetare)

Share this post


Link to post

Off ok.Mersi frumos.M-a ajutat si cineva pe messenger si mi-a spus acelasi lucru..

Acuma sa vad cat costa una noua :(

Edited by crystygye

Share this post


Link to post

Atentie mare la acest zgomot.Mai bine faceti o verificare in prealabil ca sa nu aruncati banii aiurea.La tico pare sa mai intervina ceva inafara de uzura capetelor.Uzura la aceea bara (sa corecteze cineva) in care vine capul de planetara!Desii la prima vedere a parut ca de vina ar fi capul de planetara..in momentul cand s-a desfacut planetara s-a observat altceva.Piesa mea momentan este data la incarcare si rectificare.

 

Am dat 54 ron cap de planetara + burduf +coliere de prindere burduf +un tub de unsoare.

Share this post


Link to post

Poti sa imi zici si mie de unde ai cumparat "cap de planetara + burduf +coliere de prindere burduf +un tub de unsoare" ? As vrea sa fac ambele planetare fata!

mersi

Edited by crystygye

Share this post


Link to post

Imi pare rau..e un magazin in pitesti..o sa intreb maine daca au corespondent si in bucuresti. + piulita planetara

Share this post


Link to post

Salut, am si eu o problema cu planetarele (sau cel putin asa cred) - la plecarea de pe loc si la accelerare dupa schimbarea vitezelor se aude pe fata (nu mi dau seama daca este pe stanga sau dreapta) un zgomot incet ca de cap de planetara stricat, ideea este ca nu se modifica la curbe... A mai patit cineva asa ceva? Nu stiu daca sa cumpar capetele de planetara sau sa astept sa vad daca nu cumva este din alta parte.

 

Multumesc anticipat

 

 

Share this post


Link to post

La mine a fost de la flansele amortizoarelor, la Cielo.

Share this post


Link to post

Capul de la planetara este de vina. Le-am schimbat pe amandoua acum o saptamana.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Multumesc de raspunsuri - am comandat deja capetele de planetara si am sa le schimb zilele astea - dupa ce vor fi schimbate am sa revin cu raspuns.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

La mine se auzea la fel de urat cand luam dreapta maxim si drumul era denivelat. Mi-a fost schimbat "pivotul dreapta" si totul e ok acum Pretul este de 65 Ron. Specific ca masina este Cielo 96

Share this post


Link to post

la tico pivotu vine cu tot cu bratz si bucsa.plus bucsele de bara stablizatoare. totu e cam 70 ron.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...