Jump to content
Sign in to follow this  
balanel

S-a Interzis Cursa Fia Gt In Bucuresti

Recommended Posts

Din ce a scos pierderea aia de 40 de milioane? :D

Share this post


Link to post

In principal din drepturi de televiziune.

Share this post


Link to post

Ar fi fost un eveniment pentru care as fi riscat un drum prin capitala in afara celor de serviciu:si sa arunc cativa bani pe prostii.Altfel nu prea gasesc motiv.

Share this post


Link to post

Ah, pierderea de dupa. Credeam ca isi argumenta anularea cu "pierdeam o groaza de bani".

Share this post


Link to post
Numai un primar imbecil, nebun, de o aroganta iesita din comun si bolnav de netratat dupa voturilor coloratilor din 5 . Rusine rusine rusine, capitala de sectoru 5 ce e si ce voteaza.

Esti rasist?

Share this post


Link to post

Eu nu stiu daca sunt rasist, dar tu sigur esti offtopic :)

 

Cat il priveste pe oprescu, nu e deloc vreun caz unitar, ce nu le aduce bani sau voturi nu ca nu conteaza, dar e daunator.

Share this post


Link to post

Eu din cate imi dau seama, argumentele impotriva circuitului asta sunt faptul ca pentru cateva zile trebuie mers cu metroul. Intr-adevar, e un cataclism. Ca si mersul pe jos 2 km ca sa ajungi la birou, e de-a dreptul imoral.

 

Ma bate gandul sa-i trimit lu' Udrea, si lui Teoctist si mai stiu eu cui un email prin care sa-i sugerez sa organizeze in toate orasele mari "ziua fara masina" in care sa interzica circulatia oricarei masini in oras iar transportul in comun sa fie limitat la 30km/h. O zi pe an, sa zicem, prima zi de luni din septembrie, sa poti sa mergi pe mijlocul strazii fara sa ai si frigiderul si plamanii plini cutot felul de picanterii. Sa vedem oameni economia prabusindu-se ca n-a putut lumea sa ajunga la birou, la fabrici si uzine fara masina.

Share this post


Link to post

Mr_ nu-ti dai seama bine deloc. Metroul bucurestean nu prea face fatza zilnic intre orele 7 - 10 si 16 - 18 in conditiile in care din 3 in 3 minute vine un vagon nou si tot esti silit sa stai lipit de ceilalti ca o musca de perete, asta daca ai loc si nu astepti altul in care sa speri ca reusesti sa te inghesuiesti. Fereasca sfantu sa trebuiasca sa schimbi magistrala ca mergi cu pasi de furnica de multe ori pana ajungi la linia cealalalta. Nu se intampla chiar asa in fiecare dimineata, dar se intampla, si nu rar. Ar fi o problema cat casa poporului sa coboare la metrou, aproape 6 saptamani (nu 3 zile, ca centru era blocat aprox 6-7 saptamani ptr asamblare / dezasamblare), toti bucurestenii care merg in prezent cu masina in mod regulat.

 

Evenimentul s-a anulat din niste motive simple, clare: 1. Lenea autoritatilor; 2. Lipsa de infrastructura! Terminati cu exemplele de tot felul de evenimete de pe afara, unde asamblarea / dezasamblarea circuitului dureaza cam 1 sapt. Si daca iese haos acolo, se rezolva repede. Alte natii sunt destepte, noi suntem prosti. Noi in general stam la gargara in loc sa muncim si n-avem nici legi severe, nici sefi profesionisti si destul de autoritari cat sa-i luam in seama (gen sa ne fie frica si sa ne punem curu la treaba). Natiune bolnava, invatata sa fie slugarnica inca din vremuri stravechi si care stie sa faca treaba (buna ce-i drept) doar de frica. Noi suntem dobitocii care nu l-au impuscat si pe Iliescu. Ce pretentii aveti? Ce circuit vreti bai romanilor? N-aveti voie! Nu intelegeti? Autoritatile nu vor. Pam-pam e interzis. Asta este, impacati-va cu ideea n-avem de unde si n-avem cu cine. Traiasca ungurii si in curand bulgarii ca si aia or sa ne faca.

Share this post


Link to post
Ma bate gandul sa-i trimit lu' Udrea, si lui Teoctist si mai stiu eu cui un email prin care sa-i sugerez sa organizeze in toate orasele mari "ziua fara masina"

Ii gasisi pe cei mai indicati! :D

Share this post


Link to post

Una... si altu' mort!

Share this post


Link to post

Centrul nu e blocat 6-7 saptamani. E blocat doar in saptmana cu cursa. Se faceau pregatiri cu 6-7 saptamani dar nu au inchis centrul pentru mai mult de o saptamana decat atunci cand l-au asfaltat. Ai nabii sa fie ei ca s-au gandit la asta! Ce ne trebuie noua asfalt?

Share this post


Link to post

:) )))) Hai da-o naibii de treaba. Stii bine cat a fost inchis si cat a durat sa-l asambleze si sa-l dezasambleze. In visele frumoase dureaza 1 sapt ceva in Romania.

Ne trebuie asfaltare pe inca multe benzi.

Pacat de FIA GT. Nu meritam asa atentie. Noi refuzam inclusiv bani de la UE ca nu stim ce sa facem cu ei, nu vad de ce am baga in seama o posibilitate interesanta de adus bani la buget cum era FIA GT.

Share this post


Link to post

Eu tin minte ca puteai sa te plimbi "pe circuit", deci era montat si tot era centrul deschis. E o senzatie ciudata sa ii dai in goarna cand ai zidul ala de beton langa. :D

Share this post


Link to post

Era misto cand aveai ramase parti din circuit, asa e. Ramasesera mai ales in zona Izvor, pe langa parc si sus pana in Marriott mai erau. Asta s-a intamplat dupa terminarea evenimentului, cand ramasesera si cauciucurile alea nenorocite peste tot si din ce-mi aduc aminte zidurile papau 1 banda. Initial a fost inchis foarte mult timp inainte de eveniment si la vreo sapt dupa au dat drumu, ce-i drept, cu unele ziduri inca lasate

Share this post


Link to post

Si ... povestea continua ! Tocmai ce am vazut la ProTV o stire conform careia organizatorii cursei, VOR SA DEA IN JUDECATA Primaria Mun. Bucuresti pentru ca nu si-a respectat nu-stiu-ce contract de gazduire a cursei valabil pina in 2015 !!!!!

 

Nea Oparescul si-a schimbat discursul, cica nu a vrut sa permita desfasurarea unei curse in afara legii ...

 

LE: Deci ... nu numai ca Bucurestiul nu scoate nimic din organizarea cursei ci e posibil sa mai plateasca si daune :shock: .

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Sa plateasca Videanu!, ca el a facut combinatia "geniala" cu organizarea acestui eveniment.

Share this post


Link to post

Multe tampenii a facut Videanu, dar asta nu a fost una dintre ele. Era un evenimet interesant, aducator de bani la buget. Stiu ca era stresant, m-a scos din minti si pe mine cat a durat asamblarea / dezasamblarea, am zis-o si mai sus, ma bucur oarecum ca nu mai se tine cursa... dar mai rau imi pare ca in loc sa se puna Oprescu pe treaba si sa imbunatateasca situatia in asa fel incat cursa sa fie organizata mai bine, a anulat-o. De cand a venit primar, baiatul asta finutz crescut in primaverii a facut 2 recorduri guiness, a desfiintat (pe buna dreptate) niste terase pe lacul tei si... atat. De ce sa se implice in refacerea infrastructurii bucurestene astfel incat evenimente gen FIA sa existe si la noi? Rusine bai Oprescule!

 

Si da... se pare ca FIA va da municipalitatea in judecata si vom pierde bani. Vive la Roumanie!

Edited by fry

Share this post


Link to post
Alţii nu-şi mai fac atâtea probleme...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...