Jump to content
Sign in to follow this  
djconnex

Priza Suplimentara 12v Portbagaj

Recommended Posts

Salutare,

 

Si-a montat careva priza suplimentara in portbagaj? si daca da...ati alimentat-o din bord sau ati tras fire din alta parte?

 

Merci,

Cosmin

Share this post


Link to post

Ce model de lacetti ai? Are priza suplimentara de 12v in consola centrala? Daca da, tragi de acolo fire pana in portbagaj. Ai grija sa izolezi bine legaturile si ai grija unde pozitionezi priza suplimentara. Din ce m-am uitat eu, cel mai bine este sa montezi priza suplimentara intr-o cutiuta izolata, montata pe zona metalica de sub tablier.

Share this post


Link to post
Ce model de lacetti ai? Are priza suplimentara de 12v in consola centrala? Daca da, tragi de acolo fire pana in portbagaj. Ai grija sa izolezi bine legaturile si ai grija unde pozitionezi priza suplimentara. Din ce m-am uitat eu, cel mai bine este sa montezi priza suplimentara intr-o cutiuta izolata, montata pe zona metalica de sub tablier.

 

 

 

Am acea priza suplimentara...dar inca ma uit la acea parte a consolei de jos si ma gandesc cum sa o dau jos...tu ai demontat acea parte pana acum?

Share this post


Link to post

Cum sa dai jos consola? Scoti burduful de la schimbatorul de viteze iar apoi desfaci surubelele de pe lateral si iese.

Share this post


Link to post
Cum sa dai jos consola? Scoti burduful de la schimbatorul de viteze iar apoi desfaci surubelele de pe lateral si iese.

 

Merci mult de ajutor...azi mi-am facut de lucru, se pare :) )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...