Jump to content
Sign in to follow this  
aurelianstanciu

In Pana De Idei

Recommended Posts

Am reusit sa fac rost de un ceas pentru bord la Matiz pe care l-am si montat cu mari eforturi.(masurare,decupare )

Acum problema mea este ca in timpul procesului de montare am reusit marea performanta :wallbanger: de a zgaria putin din bord si acum se vede cam urat.

Aveti vreo idee cum sa acopar acea zgarietura fara sa fie tiganie?

Daca as vopsi bordul cu o culoare asemanatoare credeti ca ar tine sau sare vopseaua?

Share this post


Link to post

Sare sigur!

Share this post


Link to post

Nu incerca sa vopsesti tot sigur o sa sara vopseaua...

Daca e pe linga ceas incearca un contur din autocolant, sau un abtibild sau...

Share this post


Link to post

Există nişte seturi de creioane din ceară pentru copii.

Găseşte aşa ceva, ia-l pe cel cu culoarea cea mai apropiată de a bordului şi umple cu el zgârietura.

Spor!

Share this post


Link to post

Sau vechea modalitate cu bricheta. Dai incet incet aproape de zgarietura cu flacara, dar sa nu atinga! Cat despre vopsit tot bordul, nu pot decat sa iti zic ca e o munca imensa sa il dai jos! Dar daca il vopsesti si ai grija, poate iesi chiar mai frumos ca cel original. Am un prieten care a vopsit acasa cu spray negru si alb un bord de tico. A iesit si frumos si de 1 an nu s-a coscovit deloc vopseaua, dar a smirgheluit bine de tot, a dat cu primer si in final vreo 2 straturi de vopsea.

Share this post


Link to post

E munca de om neb... pasionat :)

Mai degraba daca tot l-ai dat jos iei altu SH de la dezmembrari :)

Sau faza cu creioanele de ceara si spray cu silicon pe deasupra si atentie dupa cind stergi praful =))

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...