Jump to content
Sign in to follow this  
kr!s

Demontare Complet Bord Cielo si Espero

Recommended Posts

Salut! Imi cer scuze daca sunt cumva off topic. Imi poate spune cineva cum se demonteaza panoul de bord care contine reglajele pentru caldura la Cielo? M-am tot uitat eu pe net, dar u gasesc ceva concludent. Nu mai merge robinetul pentru reglarea temperaturii.

Share this post


Link to post

Verifica mai intai daca rotind de acea rotita, cablul actioneaza corect parghia de cald/rece. Asta o gasesti la piciorul stang al pasagerului din fata.

Ca sa dai jos consola de climatizare... scoti rama de plastic din jurul ei tragand spre spate de ea usor, desfaci cablul de pe parghie si bagi 2 surubelnite late si subtiri in lateralele consolei, tragand in acelasi timp sus/jos si spre spate de consola. Consola are niste cleme pe care trebuie sa le "pacalesti" ca sa iasa.

Share this post


Link to post

Multumesc, Geo_ZGA!

Intr-adevar, trebuie "pacalita" consola, dar a iesit pana la urma. Rotita de reglaj a temperaturii are in spate un arc si bila care sarise de pe ghidaj si se invartea in gol... Mi-a luat ceva timp sa pun totul la loc, dar am reusit , multumesc tare mult pentru informatii. Cu ocazia asta am schimbat si becurile din zona, ca erau arse amandoua.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...