Jump to content
Sign in to follow this  
nigro

Asigurarea Obligatorie RCA

Recommended Posts

Pai uita-te un pic mai sus:

 

Inteleg ca ~850 de lei/an v-ar sta in gat. :) ) La Asirom.

Share this post


Link to post

Facut tot la becereu, unde am leasing, m-a ajuns 3 mil si 28 de mii pe un an. Pe jumatate era undeva la 2,4 mil. Ciudat. Facut pentru leasing, utilizator pers. fizica. Pana acum am fost taxat pers. juridica. In sfarsit, ma bucur ca am facut o economie substantiala (de la 3,6 mil pe juma de an anul trecut, adica 7,2 mil pe an intreg).

Share this post


Link to post

RCA carpatica 474ron pt cielo (1498cmc)

RCA Astra 450ron pt vitara (1590cmc)

Ambele pe un an

 

 

SAL ACUM AM APLICAT LA ASTRA PE 6 LUNI 188 RON TOT CIELO 1498

Share this post


Link to post

Astra, 188 ron pe 6 luni.

 

Nu mai faceti oameni buni la Carpatica, ar trebui scosi de pe piata, cei mai mari hoti, nu platesc deloc.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Astra,259 ron pe un an.

Share this post


Link to post

389 la Astra pe un an la Cruze de 1.8 [-O< iar in vara am luat de la euroins pe 6 luni fara reducere ca erau nr provizorii 300lei.

Edited by Lacy K

Share this post


Link to post

143 RON RCA la Astra Asigurari pe 6 luni pentru trotineta din semnatura.

Share this post


Link to post

326,07 Ron RCA pentru Cielo la Astra pe 12 luni.

Share this post


Link to post

ASTRA 390 ron 12 luni pentru un CRUZE 1.8

Edited by adriano78

Share this post


Link to post

Matiz

 

Pe pagina Omiasig=245

Astra= 243

 

Rca-ieftin.ro= Asirom=238

Autoasig= Astra=237

rca-auto.ro= Astra=237

Omiasig=239

 

Rca-activ.ro= Astra=237

Omiasig=238

Asirom=253

 

Criteriile au fost pret max: 255lei

RCA-12 luni

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

mi-am calculat cu calculatorul de la alianz si mi-a iesit 229 ron pe 12 luni.pacat ca nu am nevoie decat in august de rca

Share this post


Link to post

Maica-mea, a prins nu stiu ce reducere la bcr si a platit 420 lei pt vw jetta 1.9. Atat am platit si eu pt aveo 1.4 la Astra acum ceva timp :rolleyes:

Share this post


Link to post

Astra - 456 ron pe 12 luni pentru Leganza.

Share this post


Link to post

277 lei pe-un an la Astra, pentru Jimny.

Share this post


Link to post

La Omniasig: 120,27 ron,pentru Aveo 1,2=6 luni.

Share this post


Link to post

233 lei pe un an la Carpatica (comanda pe internet la un broker); cel care o face a zis ca s-a redus pretul.

Problema e ca-mi ajunge in Iasi, vineri pe 4 prin curier, gratuit, iar mie mi-a expirat de pe 2 februarie iar cea noua va fi valabila incepand cu data de 4 februarie (asa am vrut).

In cazul in care sunt prins pe data de 4 februarie de politie, inainte de a ridica asigurarea de la curier, desi e valabila, poate fi o problema? Multumesc!

Share this post


Link to post

La cat de capseci sunt, cred ca ai sa ai :D Eventual, il iei dupa tine la curier. Sau treci pe la biserica inainte 77000000.gif, sa te fereasca de ei.

Share this post


Link to post

In cazul in care sunt prins pe data de 4 februarie de politie, inainte de a ridica asigurarea de la curier, desi e valabila, poate fi o problema? Multumesc!

 

Din cate imi amintesc, neprezentarea documentelor cerute de agentul de politie se poate lasa cu amenda. De asemenea poti ramane fara talon si numere pana faci dovada asigurarii rca. Sfatul meu, daca te opreste politia, fii cat se poate de calm si explica frumos problema. :)

Share this post


Link to post

Omniasig 259 lei la Cielo pe un an.Anul trecut a fost in jur de 450 de lei.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Ii dai maimutei 200 de cai, ce crezi ca o sa faca? :| . Astept cu interes momentul cand asigurarile la BMW-uri vor reflecta agresivitatea soferilor si numarul de accidente provocate :-W .

Edited by andreib
  • Like 1

Share this post


Link to post

Astept cu interes momentul cand asigurarile la BMW-uri vor reflecta agresivitatea soferilor si numarul de accidente provocate :-W .

Asigurarile casco oricum sunt mari pentru ca reflecta valoarea masinii. Altfel, afirmatia ta suna a proces generalizat de intentie.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...