Jump to content
Sign in to follow this  
yo9hrb

Vand Tico

Recommended Posts

Vand TICO cu a/c. 188000 km, distributia schimbata la 180000, ITP valabil pana la 05.05.2011. Este inmatriculata pe firma (nu de distributie). Masina este in Ploiesti. Relatii la tel 0244/573 523. Pret 4500 lei.

Share this post


Link to post

Ceva poze cu bolidul? :)

 

Ceva poze cu bolidul nu ai?

Share this post


Link to post

Poza. Ala alb e de vanzare.

An fabricatie 1999 (an bun pentru Tico

post-19178-1241673050_thumb.jpg

Edited by yo9hrb

Share this post


Link to post

Pretul este negociabil. Practic se liciteaza (asta este hotararea conducerii). Pentru aceasta, doritorii vor scrie pe o hartie datele de identificare (inclusiv modalitati de contactare)si pretul propus. Hartia se introduce intr-un plic si se trimite pe adresa :

 

BUREAU VERITAS ROMANIA CONTROLE INTERNATIONAL

Galati, str. Brailei nr. 165b, et.5

 

Pe plic va rog sa mentionati "Licitatie TICO BR-19-BVR"

 

Masina se poate vedea in Ploiesti, parcarea IPCUP.

Biroul nostru este in cladirea IPCUP la etajul 1.

Plicurile se vor deschide la data de 15 iunie 2009.

 

O zi buna.

Share this post


Link to post

In afara de TICO (al firmei), vand urmatoarele masini (ale mele):

- Wartburg 1000, model 312, 1965, in curs de restaurare. motorul este la cota 3, totul schimbat (numai piese noi IFA), masina este demontata in vederea vopsirii. Cu ea mai vin piese de rezerva (practic inca o masina fara sasiu si caroserie). Se poate obtine certificat de vehicul istoric (vezi RCR), singura modificare este la instalatia electrica (12V in loc de 6V). Masina are CI, numere noi, nu mai are revizia si, bineinteles asigurare. 700 lei

- TV14F,an 1978, motor Brasov, 6 locuri, functioneaza. Piese de rezerva: o roata de rezerva in plus, electromotor, pivoti. Revizia expirata. Nu mai are asigurare si rovigneta. Pentru cine are de carat chestii grele, e buna. Baterie de 150Ah. Actele se fac cu proprietarul (nu sunt eu). 850 lei.

- TV12, an 1979 cumparat de la o unitate militara. Fosta statie de transmisiuni. 4X4. 1700 km la bord. Motor benzina (campulung). Ii mai trebuie carcasa ambreiajului, pompa de apa si alternatorul. Nu e inmatriculata (a fost, dar cu numere de armata). Are incalzire separata pentru compartimentul din spate (sirroco). Masina arata ca noua. 1250 lei.

 

Pentru acestea nu trimiteti oferta la Bureau Veritas :D

Share this post


Link to post
- TV12, an 1979 cumparat de la o unitate militara. Fosta statie de transmisiuni. 4X4. 1700 km la bord. Motor benzina (campulung). Ii mai trebuie carcasa ambreiajului, pompa de apa si alternatorul. Nu e inmatriculata (a fost, dar cu numere de armata). Are incalzire separata pentru compartimentul din spate (sirroco). Masina arata ca noua. 1250 lei.

:o O mie sapte sute?!? Din '79 ?!? Pai a mers numa' prin unitate, sau cum?

Share this post


Link to post
:o O mie sapte sute?!? Din '79 ?!? Pai a mers numa' prin unitate, sau cum?

Nu, n-a mers de loc (inca are arcurile invelite in hartie). I-au mai dat baietii kilometrii inainte ca sa se scoata cu benzina.

Share this post


Link to post

A stat la stoc avand statie pe ea. Din experienta iti spun!

Share this post


Link to post

Pune si tu o poza la TV-ul ala 12.

Totusi, daca e noneuro, cum ar putea-o inmatricula cel ce o cumpara?

Share this post


Link to post
Pune si tu o poza la TV-ul ala 12.

Totusi, daca e noneuro, cum ar putea-o inmatricula cel ce o cumpara?

Pai daca cumperi o dacie 1300, nu o inmatriculezi? TV-ul a fost inmatriculat, cu numere de armata. Cand a fost vandut, s-a radiat. Se iau numere provizorii, se face ITP si se inmatriculeaza.

Caut poze si pun.

post-19178-1242931191_thumb.jpg

post-19178-1242931201_thumb.jpg

post-19178-1242931217_thumb.jpg

Edited by yo9hrb

Share this post


Link to post

Pune te rog poze si cu TV-ul 14 F din 78. Este diesel sau tot pe benzina ca 12-le?

Multumesc!

Edited by velo

Share this post


Link to post

Este diesel.

Poza:

post-19178-1242985459_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pentru cei care imi trimit oferte pentru TICO pe PM, va anunt ca nu am ce face cu ele. Masina nu este a mea, nu eu hotarasc. Eu doar am postat anuntul aici. Plicurile le trimiteti la biroul din Galati, aveti mai sus datele.

O zi buna.

Share this post


Link to post

sal!niste poze cu wartburgul ?

Share this post


Link to post

Pune mai multe poze cu wartburgul si cu tvul de armata! Si interior si exterior! Ca la preturi par interesante :)

Share this post


Link to post
Pune mai multe poze cu wartburgul si cu tvul de armata! Si interior si exterior! Ca la preturi par interesante :)

Tico s-a dat. Restul raman valabile.

Poze de la Wartburg (compartimentul motor). Ce vedeti in plus sunt frunze...

post-19178-1244701333_thumb.jpg

post-19178-1244701377_thumb.jpg

Share this post


Link to post

- TV14F,an 1978, motor Brasov, 6 locuri, functioneaza. Piese de rezerva: o roata de rezerva in plus, electromotor, pivoti. Revizia expirata. Nu mai are asigurare si rovigneta. Pentru cine are de carat chestii grele, e buna. Baterie de 150Ah. Actele se fac cu proprietarul (nu sunt eu). 850 lei.

 

Este diesel.

 

 

Poza:

 

 

 

 

Salut. Mai este de vanzare?

Edited by CATALINMUNTE

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...