Jump to content
Sign in to follow this  
Dan_Iliuta

Ceasuri Matiz

Recommended Posts

Am auzit ca costa 100 Eur din Germania :rolleyes:

post-8599-1181570336_thumb.jpg

Share this post


Link to post

#-o Nasooool!

Daca arata ca in poza... nu cred ca merita suma asta!

Edited by Emil Popescu

Share this post


Link to post

...

 

asa e :)

Edited by tolin

Share this post


Link to post
Am auzit ca costa 100 Eur din Germania :rolleyes:

 

Din pacate nu e din Germania si e de aici: Surpriza!

Costa 28,48 EURO si nu e plasma!

Edited by hitman

Share this post


Link to post

mihaisl ai schimbat si cadranele sau sunt tot cele originale? ai schimbat ledurile si la clima si butoane? cat a costat toata afacerea ? THX

Share this post


Link to post
Din pacate nu e din Germania si e de aici: Surpriza!

Costa 28,48 EURO si nu e plasma!

 

Aha... inseamna ca aala a :^o grav.. noroc cu forumu` asta :)

Share this post


Link to post
mihaisl ai schimbat si cadranele sau sunt tot cele originale? ai schimbat ledurile si la clima si butoane? cat a costat toata afacerea ? THX

 

 

 

Am schimbat si eu luminile din bord rosi

Este vorba de niste leduri pe care le-am gasit la Bulgari se schimba cele din bord (3 becuri)becurile din bord pentru cine nu stie au aceeasi forma ca cele de la numarul de inmatriculare sau cele de la pozitii faruri.

Cele din bord au un cauciuc albastru pe ele de aceea nu se vad albe si se vad cu tenta albastruie.

Ledu m-a costat cam 2 LEVA/buc cam 4 Ron

Share this post


Link to post
uite aici ceva frumos

 

ce frumos e asta...cum putem face rost de el ???

Share this post


Link to post

Am revenit cu pozele asa cum mi-a facut Domnul Soran iluminatul bordului... la clima culoarea rosu ( caldura ) nu se aprinde...nu se vede deloc,se vede doar partea albastra ( rece ) :wallbanger: in rest este cam ok

post-8313-1182019503_thumb.jpg

post-8313-1182019507_thumb.jpg

post-8313-1182019515_thumb.jpg

post-8313-1182019522_thumb.jpg

post-8313-1182019530_thumb.jpg

post-8313-1182019534_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Spune si tu cat te-a costat toata treaba ,imi place si ma intereseaza ! :wink:

Share this post


Link to post

Exista Bursa pentru preturi.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post
mihaisl ai schimbat si cadranele sau sunt tot cele originale? ai schimbat ledurile si la clima si butoane? cat a costat toata afacerea ? THX

 

 

Nu am schibat decat becurile. Am pus leduri de far care au capul concav. Totul m-a dus la 14 Lei (2 seturi de leduri) + 1 ora munca

 

Am revenit cu pozele asa cum mi-a facut Domnul Soran iluminatul bordului... la clima culoarea rosu ( caldura ) nu se aprinde...nu se vede deloc,se vede doar partea albastra ( rece ) :wallbanger: in rest este cam ok

 

Cam strident rosul. Nu pot sa ii mai iei din intensitate ? Oricum e forte frumos.

Share this post


Link to post

Nu este deloc strident..asa pare in poza dar in realitatenu este cat despre intensitate ... nu se poate modifica

Share this post


Link to post

Liberatore m-ar interesa si pe mine filtre de culoare albastra caut demult si nu am gasit defapt si din fabrica au pus filtre de culoare verde

Share this post


Link to post

Ce ziceti de ceasurile astea din Germania?

post-109-1187210858_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mie personal nu imi plac.Poate in realitate arata bine dar in poza nu prea si in plus ca acele nu au aceiasi culoare in realitate nu sunt rosii ca cel de la vitezometru... cel putin la mine cel de la vitezometru se vede rosu clar iar celelalte 2 sunt o tenta de roz ( roz deschis..in nici un caz rosu )

Share this post


Link to post

Eu cred ca ai monitorul decalibrat :) ) la mine se vad la fel toate... sunt super ceasurile

Share this post


Link to post

Si mie imi plac, e vreo firma care le importa? Si care ar fi scorurile

Share this post


Link to post
Eu cred ca ai monitorul decalibrat :) ) la mine se vad la fel toate... sunt super ceasurile

 

 

Nu este decalibrat monitorul..eu ma refeream cum au iesit la mine. Cele din poza sunt superbe numai sa iasa asa si in realitate ( facute de roamani ) la mine culoarea acelor nu este la fel ( la acul vitezometrului se vede rosu frumos iar la apa si benzina sunt o tenta de roz deschis) eu in poze le vedeam rosii pe toate dar in realitate nu au iesit.

Share this post


Link to post

Sunt facute de romani si alea ..am glumit eu cu Germania.

Nu poti face foarte puternice luminile de la acele mici deoarece ar ajunge rosul si la culorile cadranelor. La ultima poza postata de mine s-a putut asa ceva deoarece cadranul este opac - este folie electroluminiscenta sau "plasma" cum i se spune popular. Totusi si la tine sunt destul de rosii si acele mici. Doar cand este lumina alba provenita din exterior pot parea mai roz, insa noaptea eu consider ca sunt rosii.

Share this post


Link to post

Am impresia ca am vzt aceste ceasuri la un membru din CTA (cumva sunt pe un matiz alb SE euro2) Daca astea sunt arata superb :D

Share this post


Link to post

Se gasesc undeva de vanzare ceasuri d'astea?; sau ma rog, orice alt model de ceasuri de matiz? prin craiova m-ar interesa

Share this post


Link to post

Innoparts - exista niste baieti care aduc asa ceva sau iti fac in anumite limite si la comanda (de exemplu cele de Matiz). Iluminarea acelor se face separat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...