Jump to content
Sign in to follow this  
Zmeul cel rau

Politia Autostrazii

Recommended Posts

Gasesc ei bani...

Cred ca asta ar fi cea mai profitabila investitie.

Share this post


Link to post

Mie imi pare doar iluzie optica datorata materialului tapiteriei. Pare a fi o catifea sau ceva de genul asta.

Share this post


Link to post

Ce sa faca cu o singura masina ? Cand R.P.R. vroia sa cumpera calculatoare a fost intrebat Moisil: "cate sa cumparam, unul, doua... cinci ?" Maestrul a raspuns printr-o intrebare: "cum se cheama un om cu un singur fir de par pe cap, dar unul cu cinci fire de par ?"

Share this post


Link to post

In valoare absoluta, ai dreptate ... Daca stam insa sa ne gindim la "impresionanta" lungime a A2 si la calitatea unor portiuni, cred ca e suficienta o masina. Acum, daca e sa fiu rau, faptul ca e 4x4 ar putea fi util atunci cind o sa iasa pe cimp pentru a ocoli denivelarile si hopurile de pe autostrada. Nu e nevoie sa mergi mai departe de km 15 pentru a-ti face o parere. Pina acolo deja ai intilnit poduri care se fac simtite la viteze de peste 120km/h.

Share this post


Link to post

Sa vezi ce misto le iei pe alea la 240. :mrgreen: Serios, nu sunt un capat de tara. Pe testatelea.

Share this post


Link to post

Avem nevoie de fix 76 de bucati.

Edited by hitman

Share this post


Link to post
Sa vezi ce misto le iei pe alea la 240. :mrgreen: Serios, nu sunt un capat de tara. Pe testatelea.

Pe mine m-ar capaci fara probleme, nu reusesc sa sar de 210 :) . Oricum, urmarire la 240km/h mi se pare SF pe A2 din motive de calitate a asfaltului. Pe anumite portiuni se poate insa daca dai de un pod ...

 

@hitman: Cum ai ajuns la fix 76 bucati? Cite una pentru fiecare 1-2 km de autostrada =)) ?

 

Inca o chestie, din cite auzisem bugetul pentru benzina era extrem de redus. De unde fac rost de bani pentru a adapa monstruletul ?

Share this post


Link to post

Pai nici eu cu masina mea nu ajung. Si nici nu cred ca voi ajunge in viitorul apropiat. Vanzarile respectivei marci au scazut la 50 la suta fata de anul trecut iar discounturile sunt mult mai mari, asa ca nu cred ca mai pup eu asa viteze in curand. :D

 

Dar, orisicum, la vitezele pe care pot eu sa le ating cu Espero (si cu suspensiile de pe ea) nu mi se par asa un dezastru.

 

Apropo, weekendul trecut am vazut Leonul, daca vi se facuse dor de el. Era oprit intr-o parcare. Fiecare parcare avea cate un vehicul de politie (fie ca era el motocicleta sau autoturism). Nu am vazut insa niciunul in trafic, in miscare, numai trase pe dreapta. Stationar cred ca sunt la fel de bune si Loganurile.

Share this post


Link to post

L-am vazut eu pe grigorescu, leonul, a plecat cu scartaieli :) )

Share this post


Link to post

Pai banui ca sint baietii in criza si le planteaza dimineata cu platforma prin parcari si seara le string...asa economisesc benzina la greu... =))

Share this post


Link to post
Cum ai ajuns la fix 76 bucati?

Pai s-au comandat 76 de loganuri a cite 70.000 euro fiecare. Ies mai ieftin daca schimba marca masinii.

Share this post


Link to post

Scuze de offtopic :)

Alea erau la tariceni... acum fac 3 scene si 2 draperii de banii astia :) )

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Baieti, avem Can Am Spyder in dotarea Politiei. Cu ce va mira masinile?!

Share this post


Link to post

Eu nu inteleg la ce sunt bune alea. Nu sunt nici cal nici magar.

Share this post


Link to post

La imagine, mancatziash, la imagine.

Share this post


Link to post
Segwayul era mai cool

Alea nu merg din cauza burtii politistiilor. O sa aiba probleme cu balansul pe Seqway, la frinare..

Share this post


Link to post

Sa le monteze niste giroscoape mai mari! Or sa aiba oscilatii mai mari dar asta e...

Share this post


Link to post
http://www.fhm.ro/upgrade/auto/can-am-spyder.html :D isponibil in trei culori, galben, gri si rosu, un Spyder poate costa intre 13.999 si 14.499 de euro, pentru transmisia manuala, si 14.799 si 15.299 euro pentru cutia secventiala, aceste preturi fiind fara TVA, deci daca ii mai pune si girofar si statie sigur sare de 70.000 de epuroi ca de...e criza si trebuie sa ne dotam cat sunt preturile mici la dealer =))

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...