Jump to content
Sign in to follow this  
Speranta

Femeile La Volan

Recommended Posts

Inainte de meci, la mine in parcare.

NU am prins inceputul manevrelor care au durat cam 4-5 minute. Abia dupa ce m-am dezmeticit am pus mana pe aparat.

Mai erau cel putin 4 metrii adunati fata spate. Si totusi, uite cat de greu e pentru unele : http://youtube.com/watch?v=L8ZFM9TwQNU

Share this post


Link to post

Putea fi si un barbat la volan.

Share this post


Link to post

Dar nu era :D .

Adevarat ca exista un incepator pe la 35 ani cu o Nova in parcarea asta care face cam 10-15 minute de 4-5000 rotatii / minut pana parcheaza in exact aceeasi maniera ca si femela in cauza.

Parerea mea este ca instructorii sunt de vina.

Nevasta-mea dupa ce a iesit din scoala a lovit de 2 ori masina consecutiv. Dupa ce am dat-o 10 ore la instructorul meu.. n-a mai atins-o. De multe ori ma uit de la balcom cum se strecoara si ma crucesc.

Share this post


Link to post
Putea fi si un barbat la volan.

 

Si nu era...

Share this post


Link to post

Asta se intampla atunci cand scolile de soferi si permisele au devenit doar o afacere prospera in Romania. Am impresia ca marea majoritate a instructorilor fac cursurile din plictiseala asteptand cu interes ziua de examinare cand se imparte malaiul cu domnul politist.

Share this post


Link to post

Pai nu mai avea impresia, fi sigur !

E doar un loc de munca pt ei, cred ca 1 dintr-o mie daca se implica real in ceea ce face.

Taranul ala de la tara cu care a facut nevasta-mea nici nu i-a invatat bordul, iar ea, fata simpla din popor nu stia nici sa aprinda luminile si sa dea din stergatoare d-aramite sa verifice uleiul.

Daca era singura si nu avea un mascul langa ea avea carnet de pamana, n-ar fi iesit din parcare.

Share this post


Link to post
Daca era singura si nu avea un mascul langa ea avea carnet de pamana, n-ar fi iesit din parcare.

Serios?! O prietena cu vechime la permis nu ii mai putea arata cate ceva? Numai masculii le stiu pe toate?

Imi pare rau ca te dezamagesc, dar sunt multe femei care nu au avut nevoie de inca o maneta ca sa invete sa conduca!

Share this post


Link to post
. Am impresia ca marea majoritate a instructorilor fac cursurile din plictiseala asteptand cu interes ziua de examinare cand se imparte malaiul cu domnul politist.

 

Pare-se ca nici nu e profitabila afacerea, unuia din AG i-au gasit 500k euro in casa, altuia 300k. Din asta ce sa intelegem (pe langa faptul ca n-ar trebui sa ne mire cat de prost conduc unii -si poate nu din vina lor, ca au fost cinstiti si chiar au vrut sa faca scoala pe bune, dar n-au fost invatati- , sau cate accidente grave se intampla), ca au fost asa ocupati incat n-au avut timp sa-i duca la banca?

Noroc, probabil, ca n-au constinta. Cu siguranta pe multi, din cei urcati pe stalpii si gardurile din tara, sau care au "luat" cu ei persoane aflate la locul nepotrivit, la timpul nepotrivit, ar trebui sa-i aiba pe constinta :|

Share this post


Link to post

Femeie la volan,ghiciti buba :D

post-788-1213808946_thumb.jpg

Share this post


Link to post

"Soriceii" ? =))

Share this post


Link to post

Aha :mrgreen:

Share this post


Link to post
Serios?! O prietena cu vechime la permis nu ii mai putea arata cate ceva? Numai masculii le stiu pe toate?

Imi pare rau ca te dezamagesc, dar sunt multe femei care nu au avut nevoie de inca o maneta ca sa invete sa conduca!

Really, e nevasta-mea dar la condus era petarda rau de tot cand a iesit din scoala.

NU v-am povestit cand mi-am pierdut carnetul la Bulgari si am lasat-o pe ea sa conduca C200le cum a reusit in parcarea politiei de la Bulgari sa loveasca o masina a politiei ?

Si asta in conditiile in care mergea cu 5 km / h. A fost show mare, cu plansete, cu disperare , cu .. nu vreau in puscarie aici, vreau acasa la copilul meu samd.

Si asta de fata cu vre-o 15 gabori bulgari care habar n-aveau engleza si care dealtfel ramasesera interzisi. . Cred insa ca mi-au inteles injuraturile. NU cred ca au mai vazut asa ceva, ravagii cu masina privata in parcarea politiei de fata cu politia, era de youtube.

A dat de carnet de asa , ca n-avea ce face insa dobitocul ala nu a invatat-o nimic. La primul meu drum cu ea la volan ( cutie automata ) va jur ca am crezut ca nu ajung acasa ( si asta vine din partea unuia care a luat bataie de la mineri la Costesti ) .

La primele ei 2 iesiri cu Tigra , la fiecare iesire a venit cu ea lovita. Si nici macar nu stia unde si cand.

Dupa aceea am dat-o la instructorul meu 10 ore si de atunci merge de n-are treaba. Tot ca o incepatoare dar aproape ca am curaj sa merg cu ea la volan.

 

Am marea convingere ca :

80 % dintre instructori sunt niste soferi idioti ei .

90 % sunt absolut pe lang dpdv didactic.

95% sunt atat de misogini incat nu se chinuie sa invete o fata sa mearga pt ca deh, ei sunt oricum convinsi ca o sa invete the hard way.

Raman foarte putini instructori in adevaratul sens al cuvantului.

 

Deci in cazul cu iesirea din parcare, nu eu as fi fost ala deosebitul samd, ci ea era petarda din cauza exclusiva a instructorului care NU i-a aratat cum se face parcarea cu spatele.

 

Sa revenim ontopic : dupa ce masina a venit de la mecanic , ea de colo... tati, da nu se mai aprinde becu ala ( martorul de proiectoare ) .

Pai apasa pe buton !

Care ?

 

hahahhahahah ( are masina de 10 luni )

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

OMG... a durat ceva... da cand am vazut nu mi-a venit sa cred... sa stric placerea si sa zic care e faza? hmz :D

Share this post


Link to post
....

Am marea convingere ca :

80 % dintre instructori sunt niste soferi idioti ei .

90 % sunt absolut pe lang dpdv didactic.

95% sunt atat de misogini incat nu se chinuie sa invete o fata sa mearga pt ca deh, ei sunt oricum convinsi ca o sa invete the hard way.

Raman foarte putini instructori in adevaratul sens al cuvantului.

 

...

 

100% de acord cu tine. Nevata-mea inca nu conduce singura ca n-am curaj sa o las. A facut cam 600 de km pana acum si a inceput sa mearga drept. Mai avem de invatat sa se uite dupa indicatoare, sa foloseasca oglinzile laterale si cand intra in cate un giratoriu sa pastreze banda pe care e sa nu mai treaca de pe banda 1 pe banda 3 in giratoriu. Oricum pana acum n-a lovit masina. :uff:

 

In week-end plecam la bulgari cu buburuza si o las sa conduca pana se plictiseste.

 

Tineti-mi pumnii sa nu ma enervez pe drum si sa ajung cu bine pe litoral la bulgari ca-mi ploua in gura dupa o Kamenitza. :D

La intoarcere o sa coduc eu probabil. :)

 

LE: Are voie sa conduca ca incepatoare in alta tara?

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post
Aha :mrgreen:

:) )

Si eu mi-am dat seama greu. E dementiala =))

Edited by hades

Share this post


Link to post
LE: Are voie sa conduca ca incepatoare in alta tara?

 

Eu am fost in Germania fara carnet deci poate merge si sotia incepatoare la Bulgari :P

Da, are voie, nu e nici o problema.

Dar ( probabil sti deja ) grija la limita superioara de viteza pe acolo pe unde sunt sate.

Dar serpentinele dinspre Sunny Beach nu le-as recomanda unui incepator complet.

Share this post


Link to post

Va recomand ca dupa ce le invatati sa parcheze, sa le lasati SINGURE. Si dupa 2-3 saptamani, mergeti dupa ea fara sa stie si o sa ramaneti uimiti. Nu stiu de ce, dar in compania noastra, a masculilor care o ardem cu 200 pe autostrada, se simt timorate si gresesc frecvent. Nu va fie teama, la vitezele cu care merg ele, un eventual accident are urmari minime.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post
OMG... a durat ceva... da cand am vazut nu mi-a venit sa cred... sa stric placerea si sa zic care e faza? hmz :D

> :) foarte tareee :D

Share this post


Link to post

@Mircea asta sa-i spui lui Mutu ...de cand a luat nevastamea golfu soacra mea refuza sa mearga cu fisa la cumparaturi :D Cind merge cu mine zice ca e ok dar cu nevastamea nu e deloc OK, este prea agresiva la volan si se ia cu toti nebunii la intrecere. Asta constatasem de cind aveam Espero dar acum e mai agresiva, desi abia se vede de volan ea rupe asfaltul . Ea se scuza si zice ca e din vina mea ca am spus :masina cu turbina se conduce de la 2000rpm in sus, dar ea a inteles numai partea cu sus si ...

 

Cu parcarea laterala este problema DAR cea mai mare problema este cu bordurile, chiar daca am pus jante mai mici acum tot sensibile sunt . Noroc ca exista casco .

Share this post


Link to post

Bre, soata ta e un caz aparte. Mi-am furat-o si eu cu ea, remember?

Share this post


Link to post
"Soriceii" ? =))

 

Ce soricei, mai? Care e problema cu ei?

Share this post


Link to post

Sunt pusi la jante de aliaj? :D

Share this post


Link to post

Acum doua ore am scapat de un mare accident multumita reflexelor unui sofer de masina de gunoi. La baza taraseniei a stat o tanti cu un Logan albastru, cu numere provizorii. Coboram dinspre PMB spre Opera pe Regina Elisabeta si, chiar la intersectia dinainte de rondul Kogalniceanu tanti face brusc stinga, taind calea masinii de gunoi. Era cu cca 1 metru in fata mea pe banda a 3-a, nu stiu cum naiba de nu a vazut ditamai mastodontul. Cert este ca a pus nenea ala o frina de a lasat urme pe cel putin 7-8 metri oprindu-se la cca 20-30 cm de Loganul expus cu partea dreapta. Daca nenea nu frina sau avea vreo hiba la sistemul de frinare o catapulta fix in mine :(

Share this post


Link to post
Nu va fie teama, la vitezele cu care merg ele, un eventual accident are urmari minime.

 

Crezi tu? Pe a mea prietena am lasat-o sa conduca de la bucuresti la pitesti si mergea cu 170!!

Share this post


Link to post
Sunt pusi la jante de aliaj? :D

 

1. Rar vezi o femeie care sa isi puna soriceii singura.

2. Alea nu-s jante de aliaj. Sunt de tabla si au capace decupate.

 

Hai sa nu inventam motive, sunt destule 'pe bune' sa avem material pentru mii de pagini.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...