Jump to content
Sign in to follow this  
sergiuhusca

Discutii Despre Religie

Recommended Posts

Imi place ca lumanariile sunt marcate profesional.

 

Fericiti cei saraci cu duhul care din pacate in Ro sunt fara numar si au drept de vot.

Share this post


Link to post

Stai linistit ca sunt destui saraci cu duhul si in "occident" ca zic asa ,insa pe aia ii duce" taras"sistemul!!!!!!

Share this post


Link to post

BOR nu plateste impozite si taxe. la fel nici capul acestei institutii. Ideea e ca nu lemnul de apara. Mi se pare ca ateii nu prea stiu sa priveasca in perspectiva sau sa ia esentialul din ceva, sa iei totul mot-a-mot cred ca e, intr-adevar, periculos, si nu numai legat de biserica ci orice subiect legat de viata.

Share this post


Link to post

Postez asta aici nu pentru a îmi impune convingerile religioase și nu incerc sa conving pe nimeni nimic. Dar vreau dreptate, sunt aici doar pentru a-mi cere drepturile in societate. Eu vreau doar ca eu sa nu mai fiu abuzata, insultată și obligata sa vă accept convingerile și să vi le respect atâta timp cât voi nu le respectați pe ale mele. Sunt nevoita sa mă ascund, pentru că în momentul când am spus din ce religie fac parte, am fost batjocorita, umilita, insultată și hulită. Am fost atacată de creștini cu cele mai oribile cuvinte. Am fost mulți ani un slujitor al Domnului. Nu mă puteți acuză că vorbesc în necunoștință de cauza. Am trecut prin toate religiile acestei societăți. Nu am găsit nimic din ceea ce ar trebui sa fie spre prosperitatea și binele omenirii. In schimb ceea ce nu am găsit în toate aceste religii am găsit la oamenii așa zisului ,,inamic" al omenirii. In timp ce oamenii din aceste religii m-au hulit și m-au alungat, ei m-au primit și m-au ajutat. Nu incerc sa conving pe nimeni de nimic. Nu sunt aici pentru a-i face reclama lui SATAN/SATANAVreau doar liniște și pace și sa nu ne mai priviti că și cum noi am fi raufacatorii și diavolii și mai știu eu ce ați fost învățați să credeți. NU SUNTEM DIABOLICI. NU AM DORIT NICIODATA RAUL NIMANUI. NOI NU SUSTINEM RITUALURI DE SACRIFICIU DE VIATA. ORICE MANIFESTARE CARE AR PUTEA RANI PE CINEVA NE ESTE INTERZISA. NOI IUBIM VIATA SI ORICE FORMA DE VIATA. NOI PROTEJAM VIATA SI ORICE FORMA DE VIATA ANIMALELE DAR SI MEDIUL INCONJURATOR. SUNTEM ACUZATI PE NEDREPT DE CEEA CE NOI NU PRACTICAM. SUNTEM UMILITI SI MARGINALIZATI DEGEABA. IN ADEVAR NOI SUNTEM INTERESATI DOAR DE STUDIU, CERCETARE SI AVANSARE SPIRITUALA.  MI-AS DORI DOAR SA SE OPREASCA TOT ACEST RZBOI INTRE  RELIGII. SI FIE CA PACEA SI LINISTEA SA DOMNEASCA IN LUME.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...