Jump to content
Sign in to follow this  
augustinionut

Mâtzu' si Motanu'

Recommended Posts

AVEAM garantie la masina.Gica contra ce esti rant.gif Sa-mi arati sloturile alea neutilizate .Sa-mi cumperi cleste de sertizat, contacte papuci pentru sigurante, sa tragi firele prin fundul tabloului fara sa-l demontezi .Sa faci asta la masina ta si apoi sa postezi.prrrr.gif

Edited by augustinionut
  • Like 1

Share this post


Link to post

A treia de sus in jos din randul vertical, prima din stanga din randul orizontal de jos si ultima din dreapta de pe acelasi rand. :mrgreen:

Share this post


Link to post

Io n'am avut niciodata garantie la masina asta si oricum nici nu sunt...inginer :tongue: . Una peste alta nu arata rau de loc, va fi insa dificil de explicat la ITP =)) .

Da ia zi o chestie, de la dezmembrari nu puteai face rost de un panou identic cu ala original al masinii si sa iei de pe el soclurile de sigurante si toate cele. Nu fac pe jiji dan'doaselea dar sincer nu am vazut nici un sigiliu pe suruburile de fixare ale panoului de sig. de la masina mea si banuiesc ca oleaca de loc de miscare este daca il scoti din suruburi.

 

Si sa ma scuze moderatorul de postarea consecutiva...dar mai aveam cate ceva de spus :mrgreen: .

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Eu releul de A/C l-am bagat in cutie in locul destinat lui, nu avea fire nici mufe nimic. Si am folosit papuci, de la piese auto. Din cate am vazut cand am desfacut cutiuta tot la fel sunt prinse si restul firelor. Cutiuta se desface in doua minute, are doua suruburi si trei cleme si se desface de la jumatate si e loc destulok.gif

Share this post


Link to post

. Una peste alta nu arata rau de loc, va fi insa dificil de explicat la ITP =))

 

 

La ITP au zis OK.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Mooooaaaaaammmmmaaaa ce de buzunare :mrgreen:

 

L.E. la postul de mai jos: Tolo, fiecare isi customizeaza masina cum vrea, eu deja imi inchipui cum s-or simti pasagerii tai din spate (in special soacra) cand or fi pusi fatza in fatza cu maldarul de buzunare : "ionut mama, unde pun si eu batista" =)) . Altfel...e destul de bine.

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Oho, tinerica mata. :)

Share this post


Link to post

Hermafrodit =)) Pai nu? Se cheama si masina (feminin) si matiz (masculin). Spor la condus :lavolan:

  • Like 1

Share this post


Link to post

Cu dedicatie pentru raven84: asta e pentru sensurile giratorii din PiatraNeamt :D

post-13903-127313360167_thumb.jpg

Edited by augustinionut
  • Like 1

Share this post


Link to post

Cu asta remapati stalpii de electricitate pe google earth??? =)) . Drept sa spun as vedea si matzu cu un bullbar ca asta.

Share this post


Link to post

Foarte misto faza. Super chiar, dar mai ai de lucru la partea estetica...na ce poti cere de la un inginer :) ) . Acum in alta ordine de idei, ai putea adapta acolo si o scrumiera pentru pasagerii din spate. Apropos cum merge cu aeratoarele pentru pasagerii de la infrados (din spate) ?

Share this post


Link to post

Mai mult functionala decat estetica :P Ventilatia merge bine, iarna mai ales.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Cand mai vopsesti da cu primer intai altfel o sa iti cada toata vopseaua... Da, ma refer la suportul cotierei.

Share this post


Link to post

Backlight:

post-13903-127366171818_thumb.jpg

post-13903-127366663638_thumb.jpg

post-13903-127366673481_thumb.jpg

Edited by augustinionut
  • Like 3

Share this post


Link to post

Hehe - bricheta in aceeasi pozitie cum am pus eu :) Dar daca o folosesti pentru lada - leag-o pe direct dar si cu un switch ;)

 

Backlightul este pentru momentele cand te oftica aia din spate si vrei sa ii orbesti, nu? Eu in locul tau as fi incropit o priza de aer calumea pentru tevile de aer.

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Priza e pe direct baterie cu siguranta de 20A.Priza de aer va fi estetizata, la vremea ei.

  • Like 4

Share this post


Link to post

nu-i lua in seama bre.

 

Arata bine :) intrebre backlight se aprinde cand deschizi usile ?

Share this post


Link to post

S-au jucat doi cu minusurile , sa arate ca ei "e" profesori.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Lumina din dos =)) nu se aprinde la deschiderea usilor.Are buton separat.Acum, ceva la care am muncit toata ziua:

Edited by augustinionut
  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...