Jump to content
Sign in to follow this  
augustinionut

Mâtzu' si Motanu'

Recommended Posts

Si gata si cele 2 saptamani de cumintenie. Consum 6,03%. Deci, nu merita sa nu ma joc pe autostrada. :twisted:

Share this post


Link to post

Bun consumu'. Inca nitel si il apropii alui de Nexia . :P

Share this post


Link to post

Ehe, vezi matale ... D'aia se cere ITP-u la juma' de an . Daca ne dam pe ulita cu frina de mina trasa ... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Poate fi vajaitul ala care a aparut dupa ce am luat un sens giratoriu cu 60 la ora pe 3 roti. :mrgreen:

Share this post


Link to post

Cum adica pe 3 roti ? Doua dreapta si rezerva ? :-j

Share this post


Link to post

Am urmarit topical,si am vazut ca a suferit si reparatii de tinichigerie.Mai are problem cu rugina in zonele reparate?

Share this post


Link to post

Nu-mi pot da seama pana nu o ridic pe elevator. Exterior sunt afectate doar colturile portierelor. Cine stie insa ce e in praguri :)

Plus ca am o zona urata ruginita coapta pe interior dreapta, cum feresti mocheta, zona balamale usa pasager.

Share this post


Link to post

Nu-mi pot da seama pana nu o ridic pe elevator. Exterior sunt afectate doar colturile portierelor. Cine stie insa ce e in praguri :)

Plus ca am o zona urata ruginita coapta pe interior dreapta, cum feresti mocheta, zona balamale usa pasager.

Usile,daca nu sunt ,,ciuruite'' se repara destul de usor? Pragurile au fost schimbate? Daca da,atata vreme cat s-a bagat ceara sau alte tratamente,ar trebui sa fie ok.

Share this post


Link to post

Usile,daca nu sunt ,,ciuruite'' se repara destul de usor? Pragurile au fost schimbate? Daca da,atata vreme cat s-a bagat ceara sau alte tratamente,ar trebui sa fie ok.

 

post-13903-0-98352000-1515839997_thumb.jpg

post-13903-0-57193700-1515840008_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Trebuie sa intervii cat mai repede, pana la primavara mai mult ca sigur ca se va extinde zona.

Share this post


Link to post

Mai degraba imi iau bandouri de plastic dinalaea de se pun pe praguri si usi. Nu am bani sa o repar cu sudura aici. Is scumpi a dracului.

Share this post


Link to post

Ai putea sa o faci singur cu niste chit cu fibra. La fostul Matiz a tinut bine 2 ani (nu se vedea rugina deloc) si era mult mai grav ca la tine.

Eu dupa chit am dat si cu spray cu vopsea cauciucata pe afara (am mascat la inaltimea de 10cm) si am pus si mastic pe interior, dar la mine erau bucati lipsa :) . La tine un chit si un spray cu vopsea cauciucata ar fi de ajuns.

Apoi vopsesti normal, mascand cu 0.5cm mai sus.

 

Costul materialelor ar trebui sa fie undeva la 50E.

Share this post


Link to post

Ploua intruna, asa ca usile mai asteapta. Azi am verificat nivelul uleiului in cutie. Am defacut surubul gurii de umplere si a dat pe afara. Banuiesc ca era cutia calda si uleiul dilatat. Am lasat sa seraceasca cam o ora, am completat nivelul si am pus dopul. tot agara la retrogradare intr-a 3a si a 2-a.

Share this post


Link to post

Si nu asa fac toate matizurile? Din ce tin eu minte desigur :D

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu facea pana anul trecut :D

 

Revin cu review, posibil sa se fi rupt un stift pe la timonerie.

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Pana una alta, matizul a pus-o de mamaliga: curge pe la garnitura pistonul frana dreapta spate. Pret piston ? 40 euro :) Montaj? 50 euro :D

 

Lucrare pe cont propriu? Priceless :mrgreen:

 

EDIT: am gasit si comandat pe net BREMBO, marti le primesc prin curier: 12 euro bucata plus 10 euro transportul.

 

 

 

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Am luat teapa, coletul intarzie.

 

Intre timp mi-am amintit de casa.

post-13903-0-76215500-1519853239_thumb.jpg

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

S-o vindut  ⁉️

Share this post


Link to post

140 mii trecuti...

 

Nu, se da direct la fier vechi 😄

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...