Jump to content
Sign in to follow this  
ciprianeagu

Caut - Dacia Super Nova

Recommended Posts

Va rog frumos sa ma ajutati sa dau si eu de masina asta : Dacia Super Nova Galbena , AG - 07 SLL.

E fosta mea masina. Am vandut-o in iunie 2008, si nu am apucat sa o radiez si nu mai dau de cumparator...va rog mult, daca a zarit-o careva, indiferent de zona, sa-mi zica si mie, sa scap odata de un stress...eu sunt din Pitesti, dar intr-un an, cine stie pe unde a ajuns...

Share this post


Link to post

Pai tu nu ai un contract de vanzare cumparare in care sa ai datele cumparatorului (primului, in caz sa sunt mai multi si sa mergi pe fir)? Sau tu ai luat banii si nu ai facut nici macar un act de vanzare-cumparare?

 

Edit: Cedam-ul zice ca nici nu are asigurare.

Edited by Laurycã

Share this post


Link to post
si nu am apucat sa o radiez si nu mai dau de cumparator...va rog mult, daca a zarit-o careva, indiferent de zona, sa-mi zica si mie, sa scap odata de un stress...

Prietene, o poti radia de la impozite cu declaratie pe propria raspundere data la notar.

Share this post


Link to post

De la Primarie am apucat de-am radiat-o...la Politie inca e pe numele meu...iar primul proprietar are la adresa trecuta doar comuna Stefanesti...destul de maaaare...am mai facut ceva investigatii toamna trecuta, si se pare ca nu mai locuia prin zona aia...

Share this post


Link to post

Sa nu fie cu suparare de off topic!

Cred ca daca o dai furata o gasesti mai repede.

Revenind, astazi am un drum spre Pitesti. Daca o vad pun aici un post!

Share this post


Link to post

Eu stiam ca numai de la primarie trebuie s-o radiezi.De la politie se radiaza automat cand o inmatriculeaza noul propietar, este obligatia lui s-o inmatriculeze in 30 de zile de la data cumpararii.Nu mai trebuie s-o radieze vanzatorul, de prin 2007 parca, daca retin corect anul.

Daca s-a schimbat iar si trebuie sa o radieze vanzatorul atunci trebuie sa-mi caut si eu dacia.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

@Laurica,am bagat numarul meu de inmatriculare in Cedam-ul asta si imi spune ca nu am asigurare! Hm!

Poate asa ti-a aparut si Dacia lui.

Share this post


Link to post

Cedamul asta spune si despre masina mea ca nu figureaza in baza de date...

Ce ar trebui sa inteleg din asta?

Share this post


Link to post

Nici a mea nu e in baza de date. :)

Share this post


Link to post
La data de 23-01-2009, autovehiculul cu numarul de inmatriculare B59xxx este asigurat la:

 

BCR ASIGURARI S.A. (detalii societate)

Filiala Neamt

La mine apare ok.

Share this post


Link to post

Un program care merge asa prost nici nu trebuie luat in seama!

Share this post


Link to post

Nu programul e prost si companiile de asigurari care nu-si actualizeaza BD si informatiile despre clienti. De obicei, companiile mici sint cele care procedeaza asa insa nici cu alea mari nu mi-e rusine. Cu alte cuvinte, site-ul CEDAM nu ofera niste informatii angajatorii, daca nu ma insel chiar se mentioneaza lucrul asta. Nici vorba sa poata fi gasita o masina pe baza informatiilor de la ei. Eu as radia masina si as lasa actualul proprietar sa se descurce in cazul in care este oprit de Politie. Eventual chiar as da o fuga la Politie pentru a scrie o declaratie cu toata povestea ... Nu de alta, insa cindva parca proprietarul masinii era (facut) solidar cu faptele persoanei careia i-a incredintat masina. Daca astepti pina cind, Doamne feri, masina va fi implicata intr-un accident sau ceva asemenator, cred ca va fi mai nasol.

Share this post


Link to post

Daca are act de vanzare-cumparare legal si o are radiata de la fisc il doare in pix.Nici nu vad de ce ar mai cauta-o.Treaba actualului proprietar sa se spele pe cap cu ea.Daca nu o fi vandut-o la altul!

Share this post


Link to post

Daca primeste o înstiintare de incalcare a vitezei de la un radar fix? Stiu ca cedamul e varza, dar daca orice informatie era binevenita.

Share this post


Link to post

CEDAM-ul nu este varza, pur si simplu masina nu este asigurata la acea data, exista insa si masini care nu apar in baza de date din diverse motive dar nu este cazul aici.

Eu cred ca omul nu mai merge cu acea masina, ba chiar cred ca este plecat din tara .

Vad ca masina era asigurata la 01/06/2008, deci logic daca se mai circula cu masina trebuia sa aiba asigurare.

Edited by BogdanG

Share this post


Link to post

Nu-mi amintesc sa scrie CEDAM in titlul topicului... Informatii despre radierea vehiculelor si despre prevederile legii in aceasta materie sunt in topicul cu inmatricularile. Topicul curent nu-si are rostul.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...