Jump to content
Sign in to follow this  
guru

Piese, Subansamble Si Accesorii Pentru Matiz, Din Dezmembrari, Aduse Din Italia

Recommended Posts

Avem aproape orice piesa pentru Matiz I si II !!! Piesele provin din masini aduse din Italia. Pentru ca lista ar fi foarte lunga, postez cateva preturi la principalele repere.

- Usa fata 250 ron

-usa spate 200 ron

-fete usi + finitii stalpi 200 ron

-pereche macarale electrice pentru geamuri si consola cu butoane 100 ron

-buclier 70 ron

-instalatie AC completa 700 ron

-servo-directie completa 300 ron

- motor 1500 ron

-cutie de viteze 300 ron

-electromotor 100 ron

-alternator 140 ron

- plansa bord 100 ron

-aripi fata 50 ron

-hayon, complet, cu instalatia pentru stergator 150 ron

 

Din preturile afisate, se scade un procent de 5% pentru membrii DaewooClub. In principiu, exista aproape orice piesa, subansamblu sau accesoriu de Matiz. iMasinile sunt aduse din Italia, si sunt dezmembrate aici, langa Craiova. Sunt aduse, pentru dezmembrare si autoturisme Cielo, dar mult mai putine. Daca o comanda nu poate fi onorata pe loc, timpul de asteptare pana la un nou transport este de aproximativ doua saptamani.

 

Persoana care se ocupa de acest job, nu intra pe forum, raspunde la tel 0763 365 580. La intrebarile de pe acest topic, vom raspunde, Razor si subsemnatul

Share this post


Link to post

Un IAC de matiz se gaseste?

Share this post


Link to post

Se gaseste, IAC Matiz 40 ron.

Share this post


Link to post

Cred ca m-a "rezolvat" Mircea. Ms oricum, pretul e f bun.

Share this post


Link to post

Salut. Ceasul digital, acela care indica ora? Cam cat ma ajunge cu tot cu transport si reducere?

O consola de la maneta cu butoane pt geamuri, dar as vrea modelul cu 2 gauri pt pahare? La fel vreau un pret cu totul si pt ea.

Multumesc anticipat. :drinkers:

Share this post


Link to post

Ma intereseaza servo directia...

 

Se poate si monta?

Share this post


Link to post

Si eu am aceeasi intrebare. Se poate monta pe matizuri care nu au avut? De montat propriu-zis o fac si aici.

Edited by Zmeul cel rau

Share this post


Link to post

Astept si eu raspunsul la intrebarile lui mircea.mircea si in plus cat fac parasolarele, dar modelul cu oglinzi inglobate?

Share this post


Link to post

Hai ca ma intorc si eu cu o cerere: o plafoniera de Matiz s-ar gasi? Dar sa aiba firele de macar jumatate de metru.

Share this post


Link to post
Ma intereseaza servo directia...

 

Se poate si monta?

 

 

Si eu am aceeasi intrebare. Se poate monta pe matizuri care nu au avut? De montat propriu-zis o fac si aici.

Se poate monta. Iti trebuie caseta, pompa, suportul, tevile si bidonasul. Daca a ta e pusa la punct si caseta o ai buna, nu stiu daca se merita investitia. Castigul mi se pare minor.

Share this post


Link to post

Crede-ma, nu e deloc minor. Daca e la un pret bun, merita investitia.

Share this post


Link to post

Scuze pentru intarzierea cu care raspund, dar am fost plecat din localitate.

 

mircea mircea: Ceasul costa in jur de 40 ron, dar de regula se vinde cu tot cu plansa de bord. De aceea, te sfatuiesc sa suni la numarul de telefon din primul post. Consola centrala cu doua suporturi pentru pahare, este cea de pe Matiz 2, si nu are butoane pentru geamuri, pentru ca la acel model de Matiz, butoanele sunt amplasate pe usa soferului.

 

steph: Da, se poate monta, dar nu se asigura montajul la un subansamblu atat de complex. Pot insa sa-ti recomand un mecanic, dar in Craiova, nu in Bucuresti :)

 

Lucian M: Plafoniera se gaseste, nu stiu insa daca are cablul atat de lung ( de regula, nu)

Share this post


Link to post

Nu conteaza, macar sa am cum innadi cativa cm de cablu acolo. Astept, nu e urgenta.

Share this post


Link to post
steph: Da, se poate monta, dar nu se asigura montajul la un subansamblu atat de complex. Pot insa sa-ti recomand un mecanic, dar in Craiova, nu in Bucuresti :)

Caseta e aleasa sa nu aiba joc?

Share this post


Link to post

Lucian M, plafoniera costa 20 ron, este in stoc

 

dxr, sunt si parasolare, la pretul de 30 ron

 

Zmeul cel rau, da, caseta si tot ce mai tine de servo este atent verificat. Acum se afla pe stoc , sevodirectie de pe un Matiz cu 60 000 km la bord. Mai trebuie cumparat separat , din magazin, sau din alta parte, in functie de modelul masinii pe care se monteaza ( cu sau fara AC), suport pentru pompa hidraulica.

Share this post


Link to post

alternatorul de cati A este?

si la ce pret il dai?

mersi frumos.imi poti raspunde intr-un mesaj privat te rog.mersi inca o data

Share this post


Link to post

Un volan de Matiz aveti ? Daca da,ce model e,in ce stare e si cat costa? Multumesc.

Share this post


Link to post

Pana la urmatorul transport nu mai este pe stoc. Este modelul de volan cu airbag, si costa 80 ron.

Share this post


Link to post

Salut! Bandouri de Matiz ai?La ce pret?

Share this post


Link to post

De regula, bandourile prezinta zgarieturi, si acum nu mai sunt in stoc. Pretul, oricum este simbolic.

Share this post


Link to post
Consola centrala cu doua suporturi pentru pahare, este cea de pe Matiz 2, si nu are butoane pentru geamuri, pentru ca la acel model de Matiz, butoanele sunt amplasate pe usa soferului.

CAt costa ?

Share this post


Link to post

70 ron, dar nu este acum in stoc, trebuie sa astepti un nou transport

Share this post


Link to post

Si eu astept noul transport tot pentru consola aia cu doua suporturi de pahar... Sunt sanse sa vina doua bucati?

Share this post


Link to post

Geamurile electrice fata mai sunt? Daca da, la ce pret si contin si tot ce le mai trebuie pt a fi montate pe un matiz E?

? A si era sa uit, ai pentru stergator spate toate instalatia electrica, buton, suruburi si ce-o mai trebui pe acolo pt al monta pe un Matiz fara stergator (E)? Daca da, da-mi un pret si la ala.

Edited by ledezeu_florin

Share this post


Link to post

Si pe mine ma intereseaza instalatia de geamuri electrice.Daca e 100 de ron asa cum scrie la inceput vreau si eu una.

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...