Jump to content
Sign in to follow this  
IulianMitea

Daewoo Matiz

Recommended Posts

Un matiz obisnuit din exterior cel putin pana ma apuc serios si de exterior.

Al meu e un van un matiz cu 2 locuri si furgon. Diferentele tehnice fata de matizul obisnuit, am inteles ca are puntea spate mai solida si arcurile mai tari.

 

Am achizitonato de la cineva de incredere (o ruda apropiata) era ca noua in sept 2007 dar e din 2002

 

Imbunatatirile avute erau minieme alarma si cam atat.

I-am montat eu cu mana mea:

-inchidere centralizata

-casetofon sony

-boxe sony in usi, iar in spate am modificat un woofer (cu statie in el) adica iam adaugan in laterale doua incite si am pus dowa difuri de medii

-proiectoare ceata dar nu cele originale dar iam schimbat si comutatorul cu cel cu ceata si mator in bord

-in interior iam mai adaugat un luminator pe mijlocul masini din doua neane mici albaste care sunt legate la usi si pe vufar al dowa newane mari

-iar scaunele imbracate in pile

-iar farurie au becuri de blo Xenon

-restu cred ca se vede din poze

post-22186-1239637963_thumb.jpg

post-22186-1239638492_thumb.jpg

post-22186-1239638528_thumb.jpg

post-22186-1239638596_thumb.jpg

post-22186-1239638663_thumb.jpg

post-22186-1239638694_thumb.jpg

post-22186-1239638736_thumb.jpg

post-22186-1239638814_thumb.jpg

post-22186-1239638843_thumb.jpg

post-22186-1239638879_thumb.jpg

post-22186-1239639385_thumb.jpg

post-22186-1239639413_thumb.jpg

post-22186-1239639445_thumb.jpg

post-22186-1239639477_thumb.jpg

post-22186-1239639500_thumb.jpg

post-22186-1239639521_thumb.jpg

post-22186-1239639613_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Câta găinaţu pe capotă, ce huse de mare (d)efect...

Dowa newane?! =))

 

N-are rost să continui, dacă ţie-ţi place, îţi doresc să te bucuri de mulţi km la volanul ei fără probleme.

Share this post


Link to post

Saracu' matiz... cat twning pe el... bine ca are arcuri heavy dwty

Share this post


Link to post

O da.

 

Incepem sa ne delectam...

 

Pe scurt arata ca dracu.

 

Pe larg ... maine.

Share this post


Link to post

Eu n-am decat un sincer si calduros : Ti-ai batut joc de masina!

Share this post


Link to post

Ce tiganie... :grumpy:

Share this post


Link to post
Un matiz obisnuit din exterior cel putin pana ma apuc serios si de exterior.

Deci ce vedem noi aici e doar inceputul.

 

I-am montat eu cu mana mea:

-casetofon sony, -boxe sony in usi, iar in spate am modificat un woofer (cu statie in el) , pe mijlocul masini din doua neane mici albaste care sunt legate la usi si pe vufar al dowa newane mari

-iar scaunele imbracate in pile

-iar farurie au becuri de blo Xenon

-restu cred ca se vede din poze

 

Maine invata sa scrie apoi sa deseneze si pana la urma ami pune o boxa sony.

 

Man, o sa te superi cand o sa citesti ce ti-au scris colegii, la care subscriu si din pacate nu o sa intelegi.

Tianie e cuvantul.

Trebuia sa mergi la Tibco in acest viikend ( ca sa vb pe limba ta ) sa asculti masina de la Ground Zero, ai fi idolarizat-o, mullta galagie in ea si mai ales in afara ei.

 

Calitate si finete ? Ce sunt alea ?

Share this post


Link to post

Sa moara 5 vecini !!! =)) ...Amice, sigur nu vei face prea multi purici pe aici, e groasa treaba cu masina ta.

 

NIMIC nu se potriveste in masina ta, amestecatura de chestii de proasta calitate, care nu dau bine nici separat, da`pai impreuna...alea e huse de "pile", zici?

 

Asorteurile alea e de mare rafinament, toata lumea stie ca albastru de pe jos este bestial in combinatie cu rosu sangeriu...cotiera de 5 lei, maciuca de

 

schimbator n-are leduri? plus abtibildurile alea de mare efect...

 

Stai sa se trezeasca baietii maine dimineata si vei vedea bumbaceala... =))

 

Asteptam cu nerabdare aripioara de rechin, mileu` de pe bord, eleronu` si tinichelele legate cu sfoara lunga de teava de esapament.

 

Off topic : Cumnate, ce naiba e aia " tianie"?

 

L.E Abia acum am vazut ca ARE deja aripioara de rechin... =)) =))

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Probabil era "tiganie"...dar exprimat in limbajul lui "Van Gogh" wannabe de mai sus =))

Edited by pantera

Share this post


Link to post

Iuliane nu pot sa zic decat ca arata ca dracu masina ! Fara suparare... dar renunta la bulioanele alea de pe capota si la husele de "chele".

Share this post


Link to post

Eu zic sa ne abtinem de la comentarii, suntem pe alta frecventa, cred ca va dati seama.

Cum sa ii explicam noi lui ca la masina asta care are X cai NU se pupa flacari pe ea.

La dracu , alea nu se pupa pe nici o masina d-apai pe una cu motorul cat o sticla de coca.

In definitiv cel mai important e sa fie un sofer responsabil si apoi sa ai ba grija de masina dpdv mecanic ( care dealtfel face parte din prima conditie ), dupa aia poate sa o spoiasca cum vrea el.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Hai mai ca baiatu are humor: "prinde-ma daca poti" =))

E prea fast, prea furious, probabil de la pielea de pitulice de pe scaunele racing =))

Share this post


Link to post

Confunzi! Aia e piele de scaun de autobuz :-> Şi cea de pe volan, imitaţie de piele care imită lemnu' =))

Share this post


Link to post

Squiky :| Apuca-te si de exterior, rade-i o bara deaia mare de fibra si daca tot e van si cari cu ea, poate o sa ai ceva prin spate de carat si masina o sa se incline cu tot cu arcurile heavy duty si cand prinzi o groapa, spoilerul mi-e ca va ramane in spate. Sau...scoate tot de pe ea, pune-i un eleron original si scoate-i si pielea ( :| ) si las-o cu husele originale, pune-i si o cotiera cat mai aproape de culoarea interiorului, pune-i niste presuri normale si incearca sa faci interiorul mai simplu. Spor la ... 'tewnning' ?

Share this post


Link to post

Ce ti-ai putut bate joc de masina aia...ti s-a pus pata urat de tot pe ea, nu-i asa?

 

Mai bine vopseai portiera aia ca lumea, sa nu mai fie cinspe nuante de gri pe ea si reparai pragul ala indoit.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Masina arata ca o SORCOVA, ii mai trebuie doar o coada.

 

Gusturile in schimb nu se discuta, daca tie iti place asta este.

 

Conteaza mai mult decat toate briz-briz-urile ale sa ai grija de ea: ulei bun, filtre, revizii cand trebuie, asa cum spunea si "Cumnatu".

 

 

Sa te poparte santos pe drumuri si sa aiba ea grija de tine, ca invers nu cred ca este cazul..

 

 

 

P.S.- nici in targ la Vitan nu am vazut atata "sclipeala". :o

Share this post


Link to post

Trebuia dusa la fortewning days... ca showcar pentru Vitan

Share this post


Link to post

Il intorceau aia inapoi de la arcul de triumf :) ))

Share this post


Link to post

Bai fratilor puate ca aveti alte gusturi dar mie imi place cuym arata si in legatura cu flacarile nu subestimati un matiz ca nu orice masina ma face in orasi si in primi 200 de metri. Cel putin intrun oras aglomerat cum e Sibiul nu ma plang ca stau in trafic ca alti cu masini cu motor mare si voluminoase am vrut sa incerc ceva sa-mi fac priteni noi dar se pare ca nu merita. Si in legatura cu motorul nu conteaja la masina depinde cat de bine e ingrijit si cat de bine merge. Nui trebe mult timp sa prinda viteza asta chiar cu un motor cat o sticla de coca cola

post-22186-1239700859_thumb.jpg

Share this post


Link to post

AU.Cred ca te-a suparat rau buburuza nu?Cate puteai lua cu banii dati pe accesoriile acestea inutile,eventual un set de gume bune si jante aliaj.Oricum nu prea ai picat bine pe acest forum cu pozele tale,aici noi percepem altfel TWEUNNING-ul.Daca iti pasa de masina da jos tot ce ai pus pe ea,o baita,un polis,sa vezi atunci ce frumoasa e si dupa mai baga ceva poze.

  • Matizul sigur nu e o masina pt viteza.Cei despre care zici ca nu te fac in oras iti spun eu ca nu vor sa se puna la mintea ta,mai ales ca te vad cu un matiz.Oricum daca tu faci liniute cu matizul si zici ca motorul nu conteaza e inutil sa continui...Sper ca nu ai depasit greutatea prevazuta in talon,nu de alta sa nu te ia garcea :P Multa bafta.

Edited by velican_costi

Share this post


Link to post

Apropo de jante de alminiu pe drumurile noastre nu se merita sincer sunt pre pretentiose am auzit

Share this post


Link to post

Cel mai bun accesoriu pt. tine ! Foloseste-l cu incredere !

post-7295-1239703444_thumb.jpg

Edited by pantera

Share this post


Link to post

Frumos oras Sibiul..

Share this post


Link to post

bai bai...da' rai mai sunte-ti...cine stie cum o fi pus omu mana pe masina si cat s-o chinuit s-o aibe sau...important e ca are sange de matizist in vene :) . Probabil ca visa de mult la ce si-a pus pe ea, dar daca atat a vazut si el la "altii"....acum - nu stiu cum ai reusit frate, dar felicitari! - a ajuns la noi pe forum. Eu zic ca ai evoluat! :D

 

omu, nu ne-o lua in nume de rau, incercam sa te invatam bunul gust, chiar daca ii la misto; in cazul tau si la timpul pe care ti-l putem acorda - e cea mai metoda... deh - tu ne-ai dat motiv sa radem =))

 

 

 

P.S 1: Si eu am prins - 165 km/h cu HamTizu...bine, bine - atat arata acu'. Eram in spatele unui gip =)) =)) =)) !!!

 

P.S. 2: ii pe bune P.S. 1 :mrgreen:

Edited by micutu

Share this post


Link to post

Pai daca ai mers la aspiratie =))

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...