Jump to content
Sign in to follow this  
crystygye

Casco Pe Tico

Recommended Posts

Salutare.

Detin si eu un Tico din 2000.

As dori sa fac si eu un CASCO la el, care sa ma asigure in caz de accident sau alte chesti.

Adica in caz ca fac accident din cauza mea, sau se intampla sa imi gasesc masina lovita in parcare, etc cazuri de genul acesta, casco sa imi plateasca 100% daunele/reparatiile.

Se poate face pe tico si asa? Daca da, cam cat m-ar costa aproximativ si unde ma duc sa fac cel mai bine?

Nu vreau in caz de ceva sa nu primesc bani sau ceva in gen.Vreau ceva serios chiar daca costa putin mai mult ca la restul agentiilor.

 

Inca o mica intrebare.Se poate sa imi asigur bunurile de pe masina? Am niste scule audio care costa cat masina,la care am facturi etc. Se poate sa asigur si produsele in caz de furt?

 

Multumesc frumos.Scuza-ti dar nu prea le am deloc cu Casco.Am nevoie de ajutor

Edited by crystygye

Share this post


Link to post

Am facut eu la Tic-ul sotiei. Din 2000 este masina .

 

Prima de asigurare a fost de 86 euro ,suma asigurata de 1650 euro, franciza este 0 (!) . Am inclus o tractare gratuita la un help line. Firma se cheama Asito Kapital iar brokeruleste INK. (www.inkbroker.ro).

 

Asigurarea se cheama CASCO EUROPA.

Share this post


Link to post

Vezi ca si cei de la Generali au scos un casco pentru masinile mai vechi!CASCO ECO!

Share this post


Link to post
Am facut eu la Tic-ul sotiei. Din 2000 este masina .

 

Prima de asigurare a fost de 86 euro ,suma asigurata de 1650 euro, franciza este 0 (!) . Am inclus o tractare gratuita la un help line. Firma se cheama Asito Kapital iar brokeruleste INK. (www.inkbroker.ro).

 

Asigurarea se cheama CASCO EUROPA.

 

Poti sa imi spui si mie cu cine trebuie sa vorbesc pentru a imi fac casco , la fel, cum ai facut tu?

Mersi frumos :) suna interesant

Share this post


Link to post

Scrie un mail aici, explica ce masina ai, da detalii despre ce am scris eu ( ca sa nu vina cu faze gen ,,nu se poate,,) si cere sa vina un agent sa iti faca fotografie si sa platesti. Agentul meu a plecat dar mi-a dat nr de tel a inlocuitoarei lui. 0730709693. Succes!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...