Jump to content
Sign in to follow this  
sergiuhusca

Facultati

Recommended Posts

Eu n-am terminat inca nimic, sunt anul 4 la Drept. Astept cu "interes" acum licenta.

Share this post


Link to post

Eu sunt anul II la Automatica si Informatica Aplicata. Inca 2 ani si termin. :)

Share this post


Link to post

Fac. de SIE (Stiinta si Ingineria Alimentelor)

Master EPM (Energetica si Protectia Mediului) - Domeniu in care lucrez momentan pe partea de proiectare

Share this post


Link to post

In 2007 am terminay informatica manageriala si acum, in februarie am terminat si un master "Managementul afacerilor comerciale".

Share this post


Link to post

Fac de Matematica, sectia matematici-aplicate, UAIC Iasi, absolvita in 2005; va dati seama ca nu lucrez in domeniu.

Share this post


Link to post

Anul VI la Administratie publica :D

Share this post


Link to post

Daca tot se lauda lumea :D am terminat ASE-ul - marketing , in prezent RAU - Informatica Manageriala anul 2

Edited by darky

Share this post


Link to post

Energetica - am prestat aproape 5 ani in domeniu. De vreo 7 ani ma invartesc printre piese, accesorii si alte rahaturi auto.

Share this post


Link to post

Am terminat Dreptul in 1900 toamna. Mi-a folosit doar pentru ca aveam nevoie de studii superioare pentru angajarea pe postul pe care lucram, in calitate de colaborator, din anul III de facultate: redactor realizator de emisiuni la Radio Romania.

Share this post


Link to post

Sa ma dau si eu mic. Facultatea de Management (ASE) in 2002 si master in Administratie Publica in 2006. Lucrez in domeniu de 6 ani ca functionar public.

Share this post


Link to post

Salut,

 

Am terminat Ingineria si Managementul Sistemelor de Productie (inginerie-economica) din cadrul IMST- Politehnica- Bucuresti; dupa care am facut master la ASE- Marketing si Comunicare in Afaceri, iar in prezent lucrez in dep. financiar.

 

Vali

Share this post


Link to post

Universitate Tehnica de Constructii Bucuresti

Ingineria si Managementul Lucrarilor de Constructii

 

Profesez din primul an de facultate cu pauze in timpul facultatii si continuu din anul 5 si pana acum.

Pot sa zic ca sunt unul dintre fericitii care isi profeseaza meseria invatata in facultate si le mai si place.

 

De facut am facut multe la viata mea tinand cont ca lucrez de pe la 14 ani adica de vreo... mmm... 16 ani?

Share this post


Link to post

Universitatea Ovidius Constanta, Facultatea de Construcii, specializarea Constructii civile, industriale si agricole, anul 3 :)

Edited by mike.omega

Share this post


Link to post

Am absolvit in 2005 Facultatea de Inginerie Tehnologica, cu specializarea Industrial Product Design Engineering, specializare in limba engleza. 5 ani de facultate cu examene si cursuri (90% orale) in limba engleza. A meritat sa imi vad profesorii incurcandu-si limbile intr-o engleza iliesciana cu accente basesciene. Apoi a urmat un master in Welding Engineering, tot in engleza. Am lucrat ca si inginer in productia publicitara, grafician la diverse publicatii, decorator iar acum, cam de un an si jumatate, sunt grafician la o firma de productie publicitara.

Share this post


Link to post

Eu stau si ma gandesc daca sa ma apuc de vreun master la vara, probabil pe ceva de management, organizare, etc. Ce ziceti, merita banii?

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Hop si eu.

TCM adica Tehnologa Constructiilor de Masini si in paralel cursuri si practica pe CAD-CAM.

Culmea e ca dupa 6 ani de arhitectura au urmat 7 pina in prezent de profesare pe domeniu.

D.p.d.v. financiar era mai bine pe arhitectura, acum cica fac piese de avioane dar cistig la 1/2 fata de colegi din distributie de bere-acadele si altele...

Deci Laurentiu la mine a folosit la ceva dar relativ putin; mai mult m-a ajutat extra munca pe linga un profesor meserias in ale CNC-urilor , omul chiar profesa nu citea din carti :)

Share this post


Link to post

Nop GH. Asachi aia de stat :)

Share this post


Link to post

Am terminat demuuuult ( in 1996 ) Institutul de Petrol si Gaze Ploiesti - specializarea - Electromecanica Petroliera. Actualmente profesez intr-un domeniu inrudit : Protectie Catodica conducte si rezervoare ( pentru asa ceva nu exista specializare la vre-o facultate ) .

Share this post


Link to post

UPB colegiu electronica si TC, fara continuare, master...etc.

Share this post


Link to post

UPB, Facultatea de Electronica si Telecomunicatii (actuala si Tehnologia Informatiei), promotia 2000.

Share this post


Link to post

De vreo 2 zile cica am devenit inginer. Nu stiu, asa scrie pe site-ul firmei. =))

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Păi văd că mai toţi sunteţi injineri pe acolo...

Da' de ce la Brăila sunt mai mulţi? E service-ul mai mare?

Share this post


Link to post
Nop GH. Asachi aia de stat :)

Ma refeream la firma la care lucrezi, dar e clar ca nu e aia.

Share this post


Link to post

Am absolvit in 2003 Fac de chimie si inginerie chimica din Cluj,la sectia ingineri,specialitatea "Tehnologia substantelor anorganice" si am profesat in domeniu de atunci pana anul asta in februarie cand am trecut temporar pe distributie la aceeasi firma ,pana la relansarea productiei.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...