Jump to content
Sign in to follow this  
draky90

Respect

Recommended Posts

Cu ce ai curatat motorul?Ai folosit vreo solutie speciala sau doar l-ai spalat?

Mi se pare mie sau ai si prelungire la capota?

Edited by sergiuhusca

Share this post


Link to post

Daca citeai pagina anterioara aflai singur raspunsul la capota.

 

@draky. Tine-o tot asa :thumbl: Masina arata ok, singura problema pe care o am eu e cu stopurile alea fumurii dar daca tie iti plac, nu comentez nimic si sper sa nu dea vre-un berbec in tine sa zica pe urma ca nu a vazut semnalul. De fapt cred ca ti s-a mai zis :) .

Share this post


Link to post

pai da...cu stopurile,am o problema..de aceea am scos ceata ,si in locul ei am pus semnalizarile,te cam chiorasc :) ),dar le vezi...merci ptr aprecieri,acum 30 de min,am pus toba de moto,doamneee avion...(cat despre motor,ce am putut am demontat si am vopsit,restu frecat frumos cu benzina si silicon)

Edited by draky90

Share this post


Link to post

Arata frumos, imi place ! Sta bine masinii cu culoarea asta si ...cum e asa e ok. Insa cu prelungirea aia...Parca ai mai avut una daca nu ma insel...Renunta la chestii din astea...

Share this post


Link to post

nu as renunta la ea...deoarece este cat de cat mai serioasa...simpla...fara model...si am gasit`o pe drum...

 

aa,mi`am schimbat toba :) ..si zic zilele astea sa astup gaurile de la numar...

 

post-22116-12563962085_thumb.jpg

post-22116-125639629864_thumb.jpg

post-22116-125639639142_thumb.jpg

Share this post


Link to post
..si zic zilele astea sa astup gaurile de la numar...

Ideea de-a obtura ventilarea radiatorului mi se pare o idee gresita. Si asa, ai pus o plasa cu ochiuri prea mici acolo.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

pai gaurele acelea...nu au nici o treaba cu radiatorul(pest ele venea numarul),si in plus vine prima data acela de AC...si plasa aceea nu afecteaza asa mult...nu am observat nici o schimbare la temperatura...rar cand trece de jumatatea indicatorului

Edited by draky90

Share this post


Link to post

pai gaurele acelea...nu au nici o treaba cu radiatorul(pest ele venea numarul), si in plus vine prima data acela de AC...si plasa aceea nu afecteaza asa mult.

 

Nici vorba de in plus ... mai degraba in minus ! Radiatorul de AC oricum dauneaza racirii chiar daca nu iti merge AC-ul. Gindeste-te la faptul ca este un obstacol suplimentar in fata fluxului de aer, plus ca se mai aduna musculite si praf pe el. Tu crezi ca daca in fata radiatorului de racire se afla radiatorul de AC si in fata acestuia din urma se afla un obstacol, dintr-odata obstacolul nu mai conteaza pentru radiatorul de racire ?

Share this post


Link to post

pai...nu am zis neaparat ca as crede asa ceva dar espero nu are asa multe "cai " de racire...in fata AC ului nu  mai este nimic...noroc cu difuzoru` acela de aer...ca na `,grila ciuciu :grumpy:

Share this post


Link to post

  pai gaurele acelea...nu au nici o treaba cu radiatorul(pest ele venea numarul),si in plus vine prima data acela de AC...si plasa aceea nu afecteaza asa mult...nu am observat nici o schimbare la temperatura...rar cand trece de jumatatea indicatorului  

- cine a zis ceva de gauri, daca ai mutat placuta mai jos, trebe astupate;

- incalzirea n-o vezi pe ceas, sistemul este termostatat (cat timp functioneaza corect componentele lui), ci in cat de des pleaca si cat de mult timp functioneaza ventilatorul, adica in consum;

- cand producator foloseste grile si nu plasa cu ochiuri mici stie de ce, un drum de 30km bara la bara la "Ravasitul oilor" sau o urcare a Trasfagarasanului te va lamuri, acum, in sezonul rece, este chiar mai bine.

Share this post


Link to post

nu te contrazic... :thumbl:

 

dar la mine orasul este cam mic...si posbil ca nu observ..si cum ai spus este si sezonul mai rece...

 

 

Share this post


Link to post

Sistemul de racire la cielo si mai ales la espero (acelasi radiator ca suprafata dar un ventilator interior mai mare) este oricum mai mult decat suficient. Daca e sa fie ceva bine facut la espero atunci sistemul de racire mi se pare foarte bine gandit, eu personal nu am avut niciodata probleme de supraincalzire, dimpotriva.

 

@tolin are dreptate dar aici exagereaza putin :D .

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

astazi am reusit in sfarsit...sa pun suspensie sport pe spate...acum este cu adevarat joasa,fata+ spate..se simte frumos pe curbe..si da criminal din spate :lavolan:

Share this post


Link to post

Baga si tu o poza sa vada si ochiul nostru.ok.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post

Astept sa intre respectivu`,cu apartul foto,sa`mi trimita pozele...

Niste poze,fresh :thumbl:

 

Moderator edit: Nu mai cita mesajul anterior, foloseşte butonul AddRepy şi majusculele.

 

k...scuze :) >-

post-22116-125666174456_thumb.jpg

post-22116-125666179954_thumb.jpg

post-22116-125666190543_thumb.jpg

Edited by draky90
Înlăturarea citării inutile

Share this post


Link to post

Ce suspensie, cati bani, cat lasa masina ? Rotile ating de aripi?

 

De aratat, arata bine :thumbl:

Share this post


Link to post

pai sincer...imi cam ating nitel...dar am zis sa mai iau nitel din nervura aripii pe interior,foarte putin,in rest am inteles ca au fost pe un kadett...mai multe nu stiu...dar imi place cum arata asa :mrgreen:

Edited by draky90

Share this post


Link to post

de muult timp nu am mai postat...

 

new look pe fata..faruri+semnale pe negru...si un bad boy mai nervos ;)

post-22116-12677382411_thumb.jpg

Edited by draky90

Share this post


Link to post

..si un bad boy mai nervos ;)

Ala esti tu?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ala esti tu?

nu... :) )

eu faceam poze :) )

 

am tras "pleoapele" mai jos...

 

 

Edited by draky90

Share this post


Link to post

Fa-i si tu mai multe poze si la bad boy mai de aproape.

 

Arata bine, imi place. Jantele alea ce j si ce ET au?

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

cat despre poze...sa mai treaca vaju` asta ;)

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii şi majusculele acolo unde se impun.

Share this post


Link to post

salutari!!new look...aparatul cam prost...dar asta este.. :) )

inca mai am nitel de munca la ea...dar sa vedem ce iese... ;)

 

am niste dubii...ca iese ceva gen coca`...dar sa`mi fac damblalele...

post-22116-126988446543_thumb.jpg

post-22116-12698844789_thumb.jpg

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii şi majusculele acolo unde se impun.

Share this post


Link to post

Salve!

 

A trecut ceva timp de cand nu am mai postat..revin cu 2`3 poze cu starea actuala a masinii...si cu micile modificari care le`a primit..numai bine :thumbl:

 

 

 

 

post-30579-085757100 1289642676_thumb.jpg

post-30579-078721500 1289642707_thumb.jpg

post-30579-009439900 1289642736_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Şi zici că ţi-ai mai tras un cont, huh? :rolleyes:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...