Jump to content
Sign in to follow this  
amonsg

Cablu Frana Mana Matiz

Recommended Posts

Cablu de frana de mana de la Matiz e la fel ca ala de la Tico?

Share this post


Link to post
Cablu de frana de mana de la Matiz e la fel ca ala de la Tico?

 

 

Nicidecum.Se aseamana doar.La Matiz cablul e mai lung.

Share this post


Link to post

...

Edited by tolin
Offtopic !

Share this post


Link to post

Stie cineva daca se gasesc rulmentii de la alternator separat sau trebuie sa iau alternatorul cu totul? (masina e tot Matiz :) ) )

Share this post


Link to post

Rulmentii poti sai cumperi separat.Eu de obicei pun rulmenti cu grad de turatie marita (care rezista la turatii mari).

Share this post


Link to post

Titlul topicului este cablu frana de mana. De aici incolo, ce-i pe langa se sterge si sanctioneaza. Recititi Regulamentul.

Share this post


Link to post

Aveti idee cat costa un cablu pentru frana de mana pt matiz?ms?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Salut,

Am eu un cablu frana de mana Matiz cu 50 ron, l-am cumparat si nu l-am mai foloosit.

Share this post


Link to post

Trebuie sa schimb cablul de la frana de mana la Matiz, si as avea cateva variante, pe care ma sfatuiti so o cumpar?

 

ATE ...128 RON

BOSCH....160 RON

NIPPARTS....275 RON

 

Sau mai bine zis care din primele 2 variante.

Edited by Vivaldi

Share this post


Link to post

ATE este o firma foarte buna, totul e ca piesa sa fie originala, pretul cam asa indica. Eu am luat cablu original cu 120 lei in urma cu un an de la pieseautoradacini. Sincer, as cauta si la alte magazine, preturile indicate de tine nu sunt deloc mici.

Share this post


Link to post

Nu mai tine frana de mana. Cred ca nu prea am de unde sa mai reglez ca ajung la capatul filetului. Nu as schimba tamburii iar ferodourile le-am schimbat recent. Se poate face o improvizatie sa mai am frana de mana in continuare?

Share this post


Link to post

Cablul s-a lasat prea mult, trebuie schimbat, altfel o sa se rupa in curand, eu am patit-o.

Share this post


Link to post

ATE este o firma foarte buna, totul e ca piesa sa fie originala, pretul cam asa indica. Eu am luat cablu original cu 120 lei in urma cu un an de la pieseautoradacini. Sincer, as cauta si la alte magazine, preturile indicate de tine nu sunt deloc mici.

 

Preturile sunt de la Autokarma (sper ca nu e considerata reclama)

M-am uitat si la pieseautoradacini, si am vazut 2 variante la 75 ron si 115 ron (ambele cica originale) nu mai stiu ce sa aleg.

Edited by Vivaldi

Share this post


Link to post

Buna! Eu am luat de la un magazin de pe calea vacaresti cu 60 lei korean. Si este f k.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...