Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Preturi Piese Tico

Recommended Posts

stii undeva unde e sectiunea Vanzari/cumparari...doresc sa cumpar un tico din 2000 care sa arate bine atat interior cat si exterior. Astept raspuns pe pm sau aici.Va multumesc mult!

Share this post


Link to post

vezi ca e unul frumos tare de vanzare chiar la tine in oras, undeva pe tineretului, unul alb

Share this post


Link to post

nu lam vazut dar daca poti sa imi faci rost de un nr de tel sau adresa YM ti-as fi recunoscator/sau un alt tico ...mersi mult de tot

Share this post


Link to post

pe tineretului, peste drum de gradinita sau ce este aia, parca nr 24 e acolo, l-am vazut cu hartia in geam, dar mi s-a parut super ok

Share this post


Link to post

astazi am vb cu doamna..eu un tico fff bun cu 67000km si unic propietar...dar astept cateva zile si il iau

Share this post


Link to post

buna seara.intampin si eu o problema legata de ticozaur.ma lasat tamponul de la cutia de viteze.ati mai gasit asa ceva prin magazine?la campina imi spun ca nu se mai gasesc.oare se mai gaseste pe undeva?gasisem si ceva sh dar nu arata prea bine si totusi sper ca pe undeva prin tara asta a noastra samai gasim asa ceva.parca nu as renunta la ticodin cauza unui amarat de tampon de cutie.nu imi dau seama nici daca pot folosi ceva asemanator de la alta masina.voi ati mai intimpinat o astfel de problema?


Share this post


Link to post

Salut cipry 1985 si La multi ani!!! eu acum un an am mai gasit pe la cluj, dar eu am schimbat toate tampoanele inclusiv cele de la motor in total m au costat 160 de lei

Share this post


Link to post

La Capoda, in Cluj, il cauti pe nea Gelu. Succes!

La multi ani!

Share this post


Link to post

un pret pt. termostat tico +

si o adresa ...

Share this post


Link to post

Salut ! Prin C-ta niste discuri de frana de Tico stie cineva mai ieftine ?

Sau daca are cineva de vanzare sh,dar sa fie bunicele cat de cat

Share this post


Link to post

Rotita aia nu o gasesti decit la dezmembrari.La magazinele de piese nici nu au auzit de ea.

Share this post


Link to post

Set rulmenti fata Optimal 33 lei de la epiesa.ro (mai ieftini de atit nu cred ca se gasesc) si cap planetara marca

Starline 78 lei de la onauto.Din ce am citit pe alte formuri Starline ar fi o firma din cehia,dar ma indoiesc ca acest cap de planetara sa fie si fabricat in cehia.Cel mai probabil este made in China rebranduit.

post-22583-0-39937200-1364228891_thumb.jpg

post-22583-0-92390000-1364228903_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Rulmenti-Reloaded.Dupa o lunga viata de aproximativ 300 km rulmentii OPTIMAL au inceput sa dea semne de oboseala(batai la roata)

Concluzie OPTIMAL=caca.Cumparat ASHIKA 51 lei(nu scrie nicaieri unde sint facuti,doar pe semering este scris HIC) Sper sa ma tina mai mult.

Share this post


Link to post

Luati rulmenti skf. Direct de la reprezentanta . Prin bucuresti noi

Share this post


Link to post

Cam ce pret au la SKF?Am auzit de la mai multe persoane ca nu sint asa calitativi,SKF nu este producator ei cumpara de la diferite fabrici si ii vind sub sigla lor.Daca or sa imi mai faca probleme si astia (Ashika) o sa incerc sa caut ceva facut in romania URB sau made in Italy.Daca diferenta nu e mare Italy direct :rolleyes:

 

M-am uitat pe site si nu dau preturile.Stiu unde sint cei de la SKF,cu ani in urma am cautat niste rulmenti cu o masura mai speciala si nu ii aveau.Dar nici prea mare chef de cautari prin cataloage nu aveau.Oricum nu mi-au facut o impresie prea buna.

Edited by zeama

Share this post


Link to post

Eu am gasit acolo, dupa indelungi cautari, simering pt delco... 9 ron, SKF.

Share this post


Link to post

Set rulmenti fata Optimal 33 lei de la epiesa.ro (mai ieftini de atit nu cred ca se gasesc) si cap planetara marca

Starline 78 lei de la onauto.Din ce am citit pe alte formuri Starline ar fi o firma din cehia,dar ma indoiesc ca acest cap de planetara sa fie si fabricat in cehia.Cel mai probabil este made in China rebranduit.

 

Am schimbat eu la a mea capetele de planetara cu unele identice cu cele postate de tine in urma ruperii unuia dintre ele (cel stang) singura problema este ca imi tot ies burdufurile din cauza ca sunt mai mari putin ca cele vechi si freaca in pivot(sau ce mama lui e sub burduf)

Colierele vechi nu au rezistat 1 zi acum sunt legate cu sarma si se tin mai bine am vazut .

Cele vechi troncaneau la ciraj maxim si stanga si dreapta astea in schimb nu mai troncane.

Share this post


Link to post

cap planetara metelli - 104 lei

bascula nipparts - 68 lei

Share this post


Link to post

Sonda benzina - 55 lei

Bolt amortizor fata - 3 lei

Bolt pivot - 2 lei.

Share this post


Link to post

Cam ce pret au la SKF?Am auzit de la mai multe persoane ca nu sint asa calitativi,SKF nu este producator ei cumpara de la diferite fabrici si ii vind sub sigla lor.

Si cam cat de "multe persoane" au emis o asemenea ineptie? Asemenea enormitati sunt "adevarate perle de gandire" tipic romanesti...

Asta in conditiile in care pe topic se discuta despre "rulmentii" Optimal sau Ruville...Ori URB...Sau poate KoyoRom...De ce nu? :lollol:

Oh, Doamne!

Share this post


Link to post

Koyorom si URB nu sint rulmenti rai trebuie doar sa il nimeresti pe ala bun.Cunosc mecanic care a bagat la un mercedes duba rulment de la SKF si a crapat dupa 500 km,inlocuit cu URB si are citeva zeci de mii de km.SKF (set Tico)merita luat daca costa sub 50 lei,altfel nu.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...