Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Preturi Piese Tico

Recommended Posts

Nu bagati ulei in cutie cu indicativul 80W90. Este mult prea gros pentru Tico/Matiz.

  • Like 1

Share this post


Link to post

@stefania77: pretul pt parbriz e enorm... 111 lei fara montaj la Marctec.ro iar in Cora au capace 12'' la 27 lei (...pacat, la voi nu e Cora...).

Tocmai am schimbat bujiile la Tico, Bosch la 11,5 lei (magazin din cartier)... NU faceti ca mine... NU innecati motorul ... :(

 

nu am cumparat parbriz de la ei...doar am pus pretul, ptr. cine ar fi interesat...

eu am gasit (dar inca nu am bani) la 250 lei parbriz+montaj cu tva inclus...

probabil luna viitoare o sa schimb parbrizul.

Share this post


Link to post

Salutare. Caut o bara stabilizatoare pentru puntea spate, imi puteti spune unde gasesc si niste preturi, va rog? Ma intereseaza chiar si SH. Multumesc.

post-26488-126496932238_thumb.jpg

Edited by skr07

Share this post


Link to post

Bara aia stabiizatoare am schimbat-o si eu acum 2 zile la un service pe langa lacul morii. Prima strada pe dreapta dupa Petrom, scrie magazin de pise auto, imedia pe stanga, ins ae si service daewoo. m-a costat 124 de lei, dar am facut si lampa spate, la care m-a costat nu stiu ce cam 29 de lei. Bara cu tot cu montat a fost cam 90 de lei, estimez eu. Daca stiam o pastram si ti-o dadeam ca nu era asa indoita/rupta la mine...

Share this post


Link to post

Salutare.A schimbat cineva dintre voi bulb pentru becul de marsalier(cea de pe cutia de viteze 10000001.gif ) oare se potriveste si de la alte tipuri de masini? si cam pe la ce pret se invarte. multumesc.smilies29.gif

Share this post


Link to post

Salutare.A schimbat cineva dintre voi bulb pentru becul de marsalier(cea de pe cutia de viteze 10000001.gif ) oare se potriveste si de la alte tipuri de masini? si cam pe la ce pret se invarte. multumesc.smilies29.gif

 

 

Am rezolvat. multumesc oricum

Share this post


Link to post

salutare.stie careva unde gasesc si eu fulia de la alternator de tico.in pitesti. :rolleyes:

Share this post


Link to post

Rulment roata fata de origine - 37x2= 74 lei

Distantier (nu trebuia schimbat dar asa mi-a venit mie) - 5 lei

Manopera meserias ce a spus ca are presa si de fapt a batut cu ciocanul (si eu am demontat totul si i-am dat fuzeta in brate) = 40 lei

Placerea de a vedea ca rulmentii huruie la viraj dreapta - NEPRETUITA :wallbanger:

 

Desi nu-mi face nicio placere, de acum inainte repar singur ca mecanicii astia sunt praf in MARE parte (omul mai si lucreaza in service autorizat Daewoo de vreo 4 ani). b-(

Edited by ageana

Share this post


Link to post

Rulmentii (mai ales cei din fata) scot sunete ciudate chiar daca roata nu este virata. Esti convins ca nu ai probleme cu planetara? Pe spate, situatia e nitel diferita in sensul ca in viraj zgomotul prezent se poate amplifica.

Edited by BZN

Share this post


Link to post

Unitatea Lovato (sa fie noua) de la SX stie cineva pe unde se poate gasi si la ce pret?

Share this post


Link to post

Fara sa vreau, le fac reclama celor de linga intrarea in Politehnica...dar au PRETURI LA JUMATATE DE PRET!!!!!

Exemplu: capete planetara: 87.5 lei/buc;

placute frana:33 lei/set;

saboti frana: 51.5 lei/set;

tambur frana:102.5 lei/buc;

curea distributie + intanzator cca 80 lei...

Am inteles ca sunt importatori (din Bacau) si aduc piese din Koreea.

Edited by gabip30

Share this post


Link to post

Piesele din coreea nu-s contrafacute?

Share this post


Link to post

Piesele din coreea nu-s contrafacute?

 

Pe majoritatea pieselor din magazin am vazut ca scrie Genuine GM...iar pe cutiile capetelor de planetara cumparate scrie "Wingster C.V. Joint" si au cod de bare de la ANAM MOTORS...(ca si garnitura de chiulasa cumparata de la un magazin din Pitesti).

 

P.S. stie cineva pe unde gasesc bucsi pentru schimbatorul de viteze? m-ar interesa toate 4 sa le schimb, iar prin cartier nu au...

Edited by gabip30

Share this post


Link to post

Fara sa vreau, le fac reclama celor de linga intrarea in Politehnica...dar au PRETURI LA JUMATATE DE PRET!!!!!

Exemplu: capete planetara: 87.5 lei/buc;

placute frana:33 lei/set;

saboti frana: 51.5 lei/set;

tambur frana:102.5 lei/buc;

curea distributie + intanzator cca 80 lei...

Am inteles ca sunt importatori (din Bacau) si aduc piese din Koreea.

 

 

Poti sa-mi dai si mie adresa exacta a acestui magazin de piese auto?

Ma intereseaza niste discuri de frana pentru ticozaurul meu. Am inteles (sunt necunoscator) ca trebuiesc schimbati si nu stiu ce rulmenti, daca schimb aceste discuri.

motivul schimbarii este ca sunt ovalizate, imi da trepidatii mari in pedala de frana.

Si daca stiti un mecanic ieftin in Bucuresti v-as fi recunoscator.

Merci.

Share this post


Link to post

Poti sa-mi dai si mie adresa exacta a acestui magazin de piese auto?

 

 

De la statia de metrou Politehnica pe sensul de mers spre Militari-Armata Poporului,linga prima trecere de pietoni.Este si un service linga magazin.De acolo mi-am luat si eu filtru de aer la tico cu 10,50 roni.Si mie imi vibreaza pedala de frina dar este acceptabil.Chiar nu inteleg de ce trebuie sa schimbi si rulmentii odata cu discurile.

Share this post


Link to post

Ca sa schimbi discurile trebuie sa scoti fuzeta si nu se recomanda remontarea acelorasi rulmenti.

Share this post


Link to post

Merci mult de informatiile date.

Edited by VAXXi
Nu mai cita mesajul anterior; foloseste Add Reply/Fast Reply din partea de jos a paginii

Share this post


Link to post

 

Si daca stiti un mecanic ieftin in Bucuresti v-as fi recunoscator.

Merci.

 

Cunosc un service si un mecanic foarte bun, garantat. Acum nu stiu ce intelegi tu prin ieftin. Stiu ca este mai ieftin decat la service Daewooo, daca asta te ajuta.

Share this post


Link to post

Daca stiti din intamplare cam cat costa o curea de compresor a/c pt tico, ca am fost azi la un magazin si m-am speriat cand am auzit pretul(70RON).

 

P.S. Si pt un chieder de parbriz, am uitat sa scriu.

Edited by Muratu

Share this post


Link to post

Daca stiti din intamplare cam cat costa o curea de compresor a/c pt tico, ca am fost azi la un magazin si m-am speriat cand am auzit pretul(70RON).

 

 

Poate aia de distributie sa coste atata. Cureaua de AC e maxim 20 RON.

Uita-te aici: http://www.rxm.ro/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=7&Itemid=23

Edited by Tetea

Share this post


Link to post

Sau chiar 8 lei

http://www.acsa.ro/MTC14.HTM'>http://www.acsa.ro/MTC14.HTM

Au 2 magazine in bucuresti: http://www.acsa.ro/

Ei zic ca au piese originale

Share this post


Link to post

Daca stiti din intamplare cam cat costa o curea de compresor a/c pt tico, ca am fost azi la un magazin si m-am speriat cand am auzit pretul(70RON).

 

P.S. Si pt un chieder de parbriz, am uitat sa scriu.

 

Am fost la ACSA dar era inchis din cauza Pastelui. Am fost in Vitan si am cumparat de acolo. Cureaua de a/c a costat 15ron iar chiederul cu ornamente pt parbriz 80Ron.

Produse GM fabricate in corea.

Edited by Muratu

Share this post


Link to post

Rulment fuzeta fata 20 ron. Kit de 2, necesari ptr 1 roata = 40 ron.

Magazin Vacaresti

Edited by crystygye

Share this post


Link to post

Macarale geamuri Tico -38ron/bucata,la magazinele ACSA (link mai sus)

Share this post


Link to post

Filtru de aer original. 25lei Cluj- strada paralela cu Horea vis-a-vis de Gaz. Rezultat... consum mai mic drunk.gif

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...