Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Preturi Piese Tico

Recommended Posts

SALUT care sunteti din cluj sau din apropiere si ma puteti ajuta si pe mine cu un far pe dreapta ca la magazin ii cam scump Multumesc :)

Mergi la dezmembrari. Sau la rematul de pe strada Nadasel. intrii in spate in depozit si intreb ce anume iti trebe.... :thumbl:

Share this post


Link to post

Cine ma poate ajuta si pe mine ... vreau sa cumpar o antean de tico unde as putea gasi?Stima

Share this post


Link to post

Toba mijloc + finala =270 Roni Stelco e marca lor. Sudurile la ele nasoale. Sursa: Targ Vitan

Share this post


Link to post

Mergi la dezmembrari. Sau la rematul de pe strada Nadasel. intrii in spate in depozit si intreb ce anume iti trebe... :thumbl:

 

nu o sa gasesti mai nimic pentru matiz

am fost si io la mai multe dezmembrari si nu au matizuri singura optiune ar fi sa ai ceva prieteni sau cunostinte la firmele care au matizuri in flota si de acolo pote poti rezolva ceva

Share this post


Link to post

Acest topic este doar pentru preturi de piese.

 

Pentru cumparari/vanzari, folositi sectiunea Bursa.

 

Pentru intrebari despre piese (compatibilitate, calitate) folositi topicurile corespunzatoare.

Share this post


Link to post

aveti cumva idee unde gasesc si eu modulul electronic din delcoul de tico mai rezonabil?

multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Sub 140 de ron nu prea gasesti.Si evident nu original.Partea buna e ca datorita complexitatii electronicii din el,nu oricine poate sa-l fabrice,sunt destul de calitative.Sa nu uiti ca este un modul care are nevoie de o racire foarte buna.Intre el si corpul delcoului se curata bine si se pune pasta pentru procesoare. Pasta care se gaseste la demontare nu mai este buna pt. refolosire! Unii zic ca e mizerie ,da cu carpa,apoi prinde modulul pe metal direct.Dupa un timp incep sa cumpere bobine de inductie,pentru ca tot pica modulul electronic,Si povestea continua,totul doar din lipsa acelei paste.

Share this post


Link to post

salut! ma intereseaza si pe mine o bara fata de tico si semnalizatorul care intra in partea stanga a barii! ma poate ajuta cineva? multumesc

Share this post


Link to post

Incerca aici:

http://www.gmclub.ro...forum/31-bursa/

 

Pret pt noi din magazin.Bara fata intre 140 si 250ron,depinde de cat de bine vine la prinderi,semnalizatorul de la 12ron in sus cu bec cu tot.

Edited by Den

Share this post


Link to post

Gura umplere rezervor -110RON

Maner usa exterior -10RON

 

Aspera Tekno Plus (Pasajul Muncii)

Share this post


Link to post

sal,cam cat costa o sonda lambda pt tico?

Share this post


Link to post

Salut tuturor,domnisoare,doamne,domni,etc.Nu sunt nou pe forum doar ca m-am logat ceva mai tarziu(cam dupa trei zile);am si eu un Tico,cumparat acum vreo trei ani,eu fiind al treilea proprietar;unul dintre primii doi l-a busit frontal dar mesterii din Constanta au lucrat asa de bine ca habar nu am avut de asta pina nu am ajuns eu cu el la doctor,la circa un an dupa ce l-am cumparat...Am rulat un an prin Constanta cu el,rar si doar pe asfalt;de doi ani circul pe drumurile din nordul judetului Botosani(cca 35000 de km)si saraca masinuta mea cam da semne ca ar dori reparata...din temelii.Daca la bucsi ,rulmenti si alte maruntisuri ma descurc pe comanda(platesc curierul pina in Botosani ,unde are cap de linie,si drumul meu dus-intors de acolo) cu altele e mai complicat;pentru mine ar fi mai simplu sa cumpar un alt Tico,la un pret rezonabil si cu acte in regula si dupa aia sa ma decid pe care dintre ele sa-l tin pentru piese.Ma puteti ajuta?Am un Tico fabr.1996 de culoare alba.Mi-as dori unul la fel dar care in plus sa aiba si scrumuiera...

 

...sau ma rog,scrumiera...

Share this post


Link to post

kit reparatie carburator(numai garnituri)- P-ta Muncii 22 ron , mag Dacia. Pantelimon- 10 ron.

Share this post


Link to post

Salut...am nevoie de ajutor. Imi trebuie oglinda de pe partea stanga (tico) si nu gasesc pe net :( ...toti la care am dat telefon nu mai au. Va multumesc

Edited by kyd_ursu

Share this post


Link to post

Buna,

 

Am nevoie de un carburator de Tico. Are cineva idee de unde as putea cumpara unul? Se mai fabrica asa ceva?

 

Iulian

Share this post


Link to post

Ti-am trimis un mesaj, nu stiu sigur daca se mai fabrica,dar din ce am citit pe aici un carburator nou ar fi cam 2700 ron. Ce Tico ai euro2 sau noneuro?Carburatoarele difera putin.

Share this post


Link to post

Va salut,

 

Am patit aseara o boacana la Ticozaurul din dotare (a se vedea poza). In mers, pica exact peste anvelopa, cu efectele aferente.

 

Ma puteti ajuta cu un sfat referitor la achizitie (denumirea si/sau codul piesei respective, eventual daca stiti pe cineva care are elementul pe stoc)?

 

Ca si solutie temporara, ma gandesc sa o prind la loc folosind ceva fasete + una-doua gauri pentru ele (partea unde venea surubul s-a rupt complet) - daca aveti o alta recomandare, e mai mult decat binevenita.

 

Multumesc

post-38079-0-01009200-1344756344_thumb.jpg

Share this post


Link to post

eu o agatasem ,la fel statea da era agata acolo intrun surb .acuma le-am dat pe ambele jos, e cam naspa ca e plin de namol praf pe motorasu de reglaj si vasu de apa.

Share this post


Link to post

Intre timp am improvizat o solutie temporara si am fixat-o cu o faseta de plastic in surubul de pe aripa. Mai are un surub in partea din fata, jos - plecase piulita de 8 la plimbare definitiv, probabil de asta a si iesit. Sper sa mai stea o vreme pana gasesc sa inlocuiesc componenta.

Share this post


Link to post

Si mie asa un aparator de noroi mi-ar trebuii , da pe spate. Am tot intrebat pe la magazine dar nu au asa ceva si cica nici nu se poate gasii :(

Share this post


Link to post

Buna,

 

Sunt in unei caroserii in stare buna de Tico. Ma puteti ajuta?

 

Mersi.

Share this post


Link to post

Acest topic exista pentru ca membrii sa posteze preturi recente la piese, ca sa stie si altii "mercurialul".

 

Daca vrei piese, vezi sectiunea "Bursa".

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...